Demre Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
17.06.2024
Çıkış
18.06.2024
Misafirler
2 misafir

Hoyran Wedre Köy Evleri

4.7 · Harika · 11 yorum
Hoyran Wedre Köy Evleri, Demre Antalya
Geleneksel ile modern, eski ile yeni çatışmasında ortada duran bir yer Hoyran Wedre.
En iyi fiyat alınıyor

Demre Küçük ve Butik Otelleri

Antalya'yı zaten biliyoruz. Akdeniz'in cennet köşelerinden birisidir. Hatta dünyanın en önemli turizm şehirlerinden biridir. Yaz kış yerli ve yabancı turistler ile dolup taşan, temiz havası, mavi bayraklı sahilleri ve geçmişiyle tarihi ile mutfağıyla, modern müzeleriyle muhteşem bir şehirdir. Demre ise Kale olarak da bilinen eski çağlardaki adıyla Myra ismiyle anılan Antalya'nın güzel şirin bir beldesi. Aslında güneyimizdeki sahillerde tatil yapmış hemen hemen herkesin adını duyduğu ve gezdiği havasını soluduğu bir yerdir. İçerisinde birden çok antik kenti barındıran, çok güzel plajlarıyla tiyatrolarıyla medeniyeti ile geçmişi ile çok güzel bir yerdir. Noel Baba Kilisesini de içinde bulunduran birçok medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir yerdir. Ülkemizin meşhur turistik yerleri olan Akdeniz ve Ege sahilleri genellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler ile dolup taşımaktadır. Yani deyim yerindeyse buralarda hayatın ritmi hızlı atmaktır. Ve daha hızlı hareket edilmektedir ancak Antalya Demre'de bu durumun bilindiğinden birazcık tersi bir durum yaşanmaktadır. Daha sakin daha sessiz bir tur bir tatil sizi bekleyebilir. Eğer tercihiniz bu yöndeyse Antalya Demre ve çevresini tercih edebilirsiniz. Gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler, aktiviteler açısından da sakin bir yerdir. Daha çok yapılacak şey vardır burada. Tabiatı farklı bir güzellikte olan, Kuşcenneti'ni de içinde bulunduran, antik kentleri, restoranları ve aktivite alanları ile birlikte oldukça hoş bir tatil sizi bekliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey sevdiklerinizle birlikte bir Antalya Demre programı ayarlamak ve harekete geçmek. Buradan döndüğünüzde, eminiz ki tekrar gelmek isteyeceğiniz yerlerin başında gelecektir Demre ve yine biliyoruz ki hayatınızda tekrar bir Demre turu olacaktır. Demre demek huzur demektir.

Demre' ye Tatile Ne Zaman Gidilir?

Demre'ye tatil için gitmek için en uygun zamanlar genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Demre'nin ılıman iklimine ve daha az kalabalık olmasına rağmen, hala güneşli ve keyifli bir tatil deneyimi sunar. Bu aylarda hava sıcaklıkları genellikle 20-25°C arasında seyreder, turistik noktaların ziyaret edilmesi için idealdir ve deniz keyfi yapmak için uygun koşullar sunar. Demre'de sıcak ve kurak bir hava hakimdir. Bu dönemde hava sıcaklıkları genellikle 30°C'nin üzerindedir ve nem oranı yüksektir. Yaz aylarında deniz tatili yapmak için ideal olsa da, yoğun turist trafiği nedeniyle bazı turistik noktalar kalabalık olabilir.

Demre'ye Nasıl Gidilir?

Antalya'ya 147 km uzaklıkta. Demre'ye gitmek için Antalya'ya gitmek gerekmektedir Antalya Havalimanından şehir merkezine D-100 karayolu üzerinden gidebilirsiniz eğer otobüsle geliyorsanız saat 20:00'ye kadar Demre Antalya arasında hareket eden karşılıklı otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Antalya kent merkezine 10 km mesafede ki Antalya Havalimanı'ndan merkezi otobüs / havalimanı servis ve araç kiralayabilirsiniz. 600A belediye otobüsüyle her yarım saatte 1 havalimanından şehir merkezine girerek Antalya Otobüs Terminaline de ulaşabilirsiniz. Demre'ye Antalya'nın yanı sıra Kaş yönünden de gelebilirsiniz.

Demre' de Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

- Myra antik kenti, kayalara oyulmuş evler mevcuttur, tıpkı Sümela Manastırına benzemektir. Evler ve yapılar bu şekilde monte edilmiştir. 

- Noel Baba Kilisesi de burada. Likya Uygarlıkları Müzesi yine Demre içerisindedir. Demre civarında olan Andriake Antik Kenti de tabii ki gezilebilecek yerler içerisindedir.

- Demre Kuş Cenneti yaklaşık olarak 150 tane farklı türde kuşun ev sahipliği yaptığı muhteşem bir yer. 

- Taşdibi Plajı tertemiz suyuyla sizleri beklemekte. Kekova Batık Kent, Kekova Plajı yine tercih edilebilecek yerlerden biridir. Burada yani Demre'de caretta caretta görme ihtimaliniz son derece yüksek. 

-Simena Antik Kentini yani Kale köyü mutlaka görmelisiniz.

 -Üçağız Antik kenti yine burada gelecek yerler içerisindedir. Burada doğal teraslar bulunmaktadır ve o muhteşem manzara ile turkuaz deniz birleşince sizlere eşsiz hatıraların tamamlamak kalmaktadır. Kekova dediğimiz kolonilerin olduğu yer mutlaka buraya da gelmelisiniz tekne turlarıyla ve buraları görmelisiniz.

Mavi Tur

Akdeniz’in mavi sularında tarih ve doğal güzelliklerle kucaklaşan şirin koyları ve adaları bir tekne ile keşfetmek, hayal değil. Bundan 40 yıl kadar önce yalnızca denizcilerin ulaşabildiği benzersiz güzelliklerle dolu bu koylara ve adalara, artık dileyen herkes geleneksel – ahşap bir guletle yelken açabiliyor. Bir yandan mavi yolculuğun keyfini yaşarken, diğer yandan yüzerek, tüplü yada tüpsüz dalış yaparak, balık tutarak, jet-ski sörf yaparak hobilerinizi geliştirebilirsiniz.

Demre Alışveriş Önerileri

Zeytinyağı ve Baharatlar

Bölgede yetişen yerel ürünler arasında zeytinyağı ve çeşitli baharatlar da bulunur. Demre çevresindeki pazarlarda veya yerel üreticilerden doğal ve organik zeytinyağı ve baharatlar satın alabilirsiniz.

Yöresel Yiyecek ve İçecekler

Demre'de yöresel lezzetlerden oluşan yiyecek ve içecekler bulabilirsiniz. Bunlar arasında yöresel peynirler, reçeller, kurutulmuş meyveler, yöresel şaraplar ve likörler bulunabilir.

Demre Eğlence Önerileri

Likya Cafe Bar

Denizi ayaklarınızın altında hissedeceğiniz bir yer. Akdeniz manzarasıyla gelen ziyaretçilerin odak noktası halinde. Alkollü ve alkolsüz seçenekleri bulunmaktadır. Gün batımı manzarasıyla tadını çırabilirsiniz.

Demre Tarihçesi

Demre'nin tarihçesi, antik çağlara kadar uzanmaktadır. Özellikle Likya bölgesi içinde yer alan Demre, tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Demre ve çevresi, antik çağlarda Likya Krallığı'nın bir parçasıydı. Likya bölgesi, bugünkü Batı Anadolu'nun güneybatısında yer alır ve Likya halkı tarafından yönetilmiştir. Demre'de bulunan Myra Antik Kenti, Likya döneminde önemli bir yerleşim merkeziydi ve Likya federasyonunun bir parçasıydı. Likya bölgesi, MÖ 2. yüzyılda Roma İmparatorluğu'nun egemenliği altına girdi. Bu dönemde Demre, Roma döneminin etkisi altında kaldı ve birçok Roma dönemi yapılarına ev sahipliği yaptı. Demre, Hristiyanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir. Aziz Nicholas olarak da bilinen Aziz Nikolaos, Demre'nin Myra Antik Kenti'nde yaşamış ve çalışmış bir Hristiyan azizdir. Aziz Nicholas, Doğu ve Batı Hristiyanlığı'nda büyük bir saygıya sahiptir ve özellikle Noel Baba olarak bilinir. Bizans İmparatorluğu döneminde, Demre ve çevresi Bizans etkisi altında kaldı. Bu dönemde Aziz Nicholas'un mezarı Demre'de ziyaret edilen bir Hristiyan hac yeri haline geldi. Demre, 15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nun hakimiyeti altına girdi. Osmanlı döneminde bölge, yönetimsel değişiklikler yaşadı ve günümüzdeki Demre'nin temelleri atıldı. Bugün Demre, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla ziyaretçilerini çeken bir turistik destinasyondur. Özellikle Aziz Nicholas Kilisesi ve Myra Antik Kenti gibi tarihi ve dini öneme sahip yerler, Demre'nin tarihini ve kültürünü yansıtır.

Demre  Neyi ile Ünlü?

Yürüyüş / Likya Yolu Yürüyüşü

Doğası, coğrafi konumu ve tarihsel mekanları ile Hoyran ve çevresi, yürüyüşçüler için eşi bulunmaz olanaklar sunar. Likya’nın tam merkezinde yer aldığı için, hem doğu hem batı yönünde inanılmaz güzellikte, değişik zorluklarda yürüyüş rotaları bulunur. Sunday Times’ın “Dünyanın En İyi 10 Yürüyüş Yolu” olarak seçtiği, 500 km uzunluğundaki Likya Yolu, son dönemde doğa ve tarih meraklısı yürüyüşçülerin ilgisini çekmektedir. Likya Yolu’nu anlatan rehber kitapla ya da yürüyüş turları düzenleyen acenteler aracılığıyla gerçekleştirilebilecek bu çok özel macera, kaşiflerini beklemektedir.
Her mevsim yürüyebilecek bir güzergah bulabileceğiniz Hoyran çevresinde, sahil bölgeleri için en uygun yrüyüş zamanı ekim-mayıs ayları arasıdır. Akdeniz’in dağlarının güzelliğini yaşamak, kekik, adaçayı ve birçok yabani bitki örtüsü kokuları içinde antik şehirlere yürümek, Akdeniz’in kıyı ve koylarını seyretmek, insana bambaşka bir dünyada olduğu duygusunu verir.

Su altı sporları (Dalış)

Kaş; koylarının güzelliği, sualtı fauna ve florasının zenginliği, batık gemi ve  mağaraları ile Akdeniz bölgesinin en önemli dalış merkezlerindendir. Sayıları 10’u geçen dalış okullarıyla yılın her döneminde dalış yapma imkanı vardır. Scuba dalışının en yoğun olduğu dönem, mart-kasım ayları arasıdır. Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca düzenlenen kursların ardından yapılabilen bu dalışlar için alınacak ders saatleri dalma mesafesine göre değişmektedir.

Yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü, Kaş’daki 1000 metre yükseklikteki Asas Dağı’ndan uzman pilotlar eşliğinde yapılıyor. Kaş’ı koyları ve adacıklarıyla, havada süzülerek yaşamak, bunu deneyimleyenler tarafından “her insanın hayatında en az bir kez yaşaması gereken bir macera” olarak anılıyor. Modern ve güvenilir ekipmanlar ve tecrübeli eğitmenlerle, yamaç paraşütünü her isteyen yapabilir. Hava koşulları elverişli olduğu takdirde yamaç paraşütü yıl boyunca yapılabilir.

Deniz Kanosu

Son yılların en gözde aktivitelerinden birisi olan deniz kayağını, Hoyran’ın yakın çevresinde ve Üçağız-Kekova bölgesinde yapabilirsiniz. Hem spor yapma hem Akdeniz’in maviliklerinde geziye katılma fırsatı sunan bu aktiviteyle, karadan ulaşamayacağınız koyları ve antik kalıntıları yakından görebilirsiniz. Deniz kanosu bütün bir yıl boyunca yapılabilmektedir.

Dağ Bisikleti

Dağ bisikletiyle Toroslar’a çıkmak demek; anayoldan çıkıp kır yollarını, vadileri, kanyonları, köyleri ve Likya dönemi kalıntılarını keşfetmek demektir. Temiz dağ havasını içinize çekerek pedal basarken kıyının girinti ve çıkıntılarını tüm ayrıntılarıyla, panoramik bir tablo gibi izleyebilirsiniz.

Jeep safari

Çok fazla fiziksel çaba harcamadan doğanın keyfini sürmek isteyenler için 

Demre  Nerede Denize Girilir?

Çayağzı Plajı 

Deniz kıyısı kumluk, dalgasız ve denizde sığ bölge oldukça fazladır. Denize civardaki soğuk su kaynaklarından sürekli akıntı olduğu için deniz suyu yer yer soğuk olabilmektedir.

Sülüklü Plajı

Deniz kıyısı kumluk, dalgalı ve denizde sığ bölge oldukça fazladır.

Taşdibi Plajı

Deniz kıyısı taşlık, dalgasız ve denizde sığ bölge oldukça azdır.
22-50 km uzaklıktaki Plajlar

Kaputaş plajı

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajı. Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Karayolundan 187 basamak inilerek plaja ulaşılır. 

Demre Yapılacak En İyi Şeyler

Antalya'nın şirin yeri olan Demre'de tekne turu yapabilirsiniz.

Kano kiralayabilirsiniz Kekova koyunda. 

Antik yerleri gezebilirsiniz berrak sularda dalış yapabilirsiniz, yüzebilirsiniz.

Muhteşem teras keyfi yapabilirsiniz antik kentlerin olduğu yerlerde hani yapay teras gibi doğal teras da bulunuyor, manzarasını seyredebilir huzur bulabilirsiniz.

Geniş ormanlık yerlerde, doğal yerlerde yürüyüş yapabilirsiniz. 

Bisiklete binebilirsiniz ve güzel balık ürünleri güzel deniz ürünleri ve özellikle yengeç yiyebilirsiniz. Caretta caretta görebilirsiniz.

Demre  Yeme – İçme Önerileri 

Demre'de yemek denince, Akdeniz olduğu için Antalya olduğu için öncelikli olarak deniz ürünleri ve Akdeniz mutfağı gelmektedir. Yemek için mavi yengeç ve ıstakoz gibi deniz ürünlerinin yanında çeşitli balık türleri de burada bulunmaktadır. Genel olarak burada restoranlar, kafeler, barlar, meyhaneler ve balık restoranları bulunmaktadır. Tabii ki bunun yanında Türk mutfağı ya da Yunan mutfağı ve dünya mutfağı önemli sunumlarını bizim için yapmaktadır. Özellikle Kaya Restoranda yengeç yiyebilirsiniz, İpek Restoran da uğrak bir yerdir buraya da gelmenizi tavsiye ederiz yemekler ve sunumları enfes. Gelinebilecek güzel lokantalardan bir tanesi de Gaziantep restorandır. Cafe Ankh de çok ilginç bir yerdir ve dondurmaları/dondurmalı tatlıları çok meşhurdur tatlı olarak tadabilirsiniz. Kıvrak Kafe Restoranda Türk ürünlerini tatlarını ve hamur işlerini yiyebilirsiniz. Likya Kafe Restoran güzel manzarasıyla size özel sunumlar yapmaktadır. Kekova Restoranda mantınızı yiyebilirsiniz enfestir. Bunun dışında Roma Restaurant el yapımı dondurması ile meşhurdur. Petek Pastanesine tatlılarını yemek için uğrayabilirsiniz. Tutku Restaurant yengeç yiyebileceğinizi yerlerden. Kısmet pide salonunda da hamur işi yiyebilirsiniz. Şişçi Hüseyin de meşhur Demre mekânlarındandır. Denizaltı Cafe Barda size farklı sunumlar tattırabilirler.

Diğer Yeme-İçme Önerileri

Kaptan restoran ve Kumsal Restoran, Kuum Cafe Bistro Beach - Restoran, Taş Cafe, Nur Pastanesi
Üçağız’da Hassan ve Ankh Pansiyon,
Kapaklı‘da Şiirev ve Asmaaltı
Kaş‘da Bahçe Restoran

Demre Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Hoyran Wedre Köy Evleri

Hoyran Wedre Köy Evleri her yaştan çocuğu ücretsiz bir şekilde ağırlamaktadır. 

Demre Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Demre'de denize sıfır konumda bulunan küçük ve butik tarzda otel seçeneklerine küçük oteller sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Demre Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Demre'de tekerlekli sandalye dostu küçük ve butik oteller sınırlı sayıda bulunmaktadır. Bu otel seçeneklerini incelemek için küçük oteller sitesine bakabilirsiniz.

Demre İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Demre'de ileri yaş dostu küçük ve butik otellerin sayısı sınırlı olabilir fakat bazı oteller yaşlı misafirlere uygun olanaklar sunabilir. Bu otel seçeneklerini incelemek için küçük oteller sitesine bakabilirsiniz.

Demre Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Hayvan Dostu otelleri incelemek için küçük oteller sitesine bakabilirsiniz. 

Demre Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Demre'de havuzlu, küçük ve butik tarzda otel seçeneklerini incelemek için küçük oteller sitesine bakabilirsiniz.

Demre Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Demre bölgesinde her şey dahil konseptine sahip küçük ve butik tarzda otellerin sayısı sınırlı olabilir, çünkü genellikle butik oteller daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunmayı tercih etmektedir. Bu otel seçeneklerine bakmak için küçük oteller sitesine bakabilirsiniz. 

Demre Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Demre'deki otellerde erken rezervasyon fırsatları genellikle sezon öncesi dönemlerde veya belirli kampanya zamanlarında sunulmaktadır.

Otel Web Siteleri

Demre'deki otellerin resmi web sitelerini ziyaret ederek erken rezervasyon fırsatlarını kontrol edebilirsiniz. Birçok otel, sezon öncesi dönemlerde erken rezervasyon indirimleri ve promosyonlar sunar.

Online Seyahat Siteleri

Booking.com, Expedia, Hotels.com, Küçük Oteller gibi online seyahat siteleri, Demre'deki otellerin erken rezervasyon fırsatlarını duyuran ve indirimler sunan platformlardır. Bu siteleri düzenli olarak kontrol ederek uygun fiyatlar bulabilirsiniz.

Sosyal Medya

Demre'deki oteller genellikle sosyal medya platformlarında erken rezervasyon fırsatları hakkında duyurular yaparlar. Otelin resmi Facebook, Instagram veya Twitter hesaplarını takip ederek güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Seyahat Acenteleri

Bazı seyahat acenteleri, Demre'deki otellerde erken rezervasyon fırsatları sunabilir. Yerel veya ulusal seyahat acentelerini de kontrol etmek faydalı olabilir.

E-posta Abonelikleri

Demre'deki otellerin e-posta abonelik listelerine kaydolarak, erken rezervasyon fırsatlarından ve özel indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Otellerin web sitelerinde genellikle bu tür bir abonelik seçeneği bulunur.

Etiketler: demre otelleri, demre balayı otelleri, demre deniz kenarı otel, demre butik otelleri, demre jakuzili otel, demre havuzlu otel, demre şömineli otel, demre deniz manzaralı otel, demre doğa içinde otel, demre otel, demre denize sıfır butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Demre bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Hoyran Wedre Köy Evleri, Kekova'dan Gelidonya Feneri'ne kadar Akdeniz'in panaromasına hakim sıra dışı bir manzarası ile büyülüyor.
Demre bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Demre bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Hoyran Wedre Köy Evleri, saatlerin yavaş çalıştığı bir Likya Köyü'nde; asırlık meşe ağaçları, sarnıçlar, tarih kokan antik yapısıyla büyülüyor! Bin yıllık taş mimariye uygun harikulade bir şaheser yapmış Süleyman Bey. Doğanın ritmini hissedebileceğiniz çok özel bir yer kesinlikle.
Demre bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Dalaman Havaalanı ve Antalya Havaalanı arasında bulunuyor. Hangisi kolayınıza gelecekse onu tercih edin.