Edirne'de Ne Yapılır

Tarih kokan bu şehre geldiğinizde Edirne sokaklarında, tarihi çarşısında yürüyüş yapmalısınız. Edirne’de pek çok yer görebileceğiniz köprüleri, çeşmeleri ve küçük çarşıları gezebilirsiniz. Bolca fotoğraf çekebilirsiniz.
Tarihi ve ahşap Edirne Evleri’ni gezebilirsiniz. Edirne’nin ünlü ve tarihi Ali Paşa Kapalı Çarşısı’nda alışveriş yapabilirsiniz.
Mimar Sinan’ın ünlü eseri Selimiye Camisi’ni ve şehirde bulunan Osmanlı döneminden kalma pek çok camiyi ziyaret edebilirsiniz. Kilise ve havraları gezebilirsiniz. Edirne merkezde yer alan müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Enez Antik Kenti’ni, Dolmenler’i görebilirsiniz. koruma altına alınan Gala Gölü Tabiat Parkı’na gidebilirsiniz.
Meriç Nehri ya da deniz kenarında yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. 2010 yılında UNESCO tarafından Somut Olmayan Kültürel Miras Kabul edilen ve her yıl haziran ayının son haftasında yapılan, dünyaca ünlü Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izleyebilirsiniz.
Mayıs ayında düzenlenen Kakava Şenlikleri’ne katılabilirsiniz. Hıdırellez, Trakya’da bu şenliklerle kutlanır.  Meriç Deltası’nda kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Edirne ormanlarında kamp kurabilirsiniz.

Edirne Gezi Rehberi için blog sayfamızı ziyaret edin.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Edirne bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Vakti zamanında Rüstem Paşa'nın kervansarayı olan Taşodalar Hotel, şimdilerde kişiliği olan tarihi bir yapı olarak konuklarını ruhundan ve zarafetinden ödün vermeden, konforlu ve otantik odalarında ağırlıyor. Hava karardıktan sonra Selimiye'nin görüntüsü büyülü bir sahne gibi parlıyor...
Edirne bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Hotel Edirne Osmanlı Evleri, hakiki bir eski zaman evi. Konukseverlik içten.
Edirne bölgesinde olan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Mihran Hanım Konağı Anadolu usulü, çeşidi bol serpme kahvaltı sunuyor.
Edirne bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Keşan Havaalanı Edirne'ye 122 km uzaklıkta. Sayfamızdaki tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Mihran Hanım Konağı Edirne gibi harikulade güzel bir tarihi kentin göbeğinde.
Edirne bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?
Hotel Edirne Osmanlı Evleri, meydana 1 km uzaklıkta eski usul bir konak. Yöreye ve tarihe saygılı kişiler tarafından işletiliyor. Restoranlarındaki lezzetleri de muhakkak tatmalısınız.
Edirne bölgesinde Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi meydana yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunuyor. Tavsiye ettiğimiz otelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesinde Mecidiye Köprüsü yakınlarındaki oteller hangileridir?
Mecidiye Köprüsü 19.yüzyılda Meriç Nehri üzerine yapılmış. Etrafında oturabileceğiniz keyifli kafeler bulunuyor. Tavsiye ettiğimiz otelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesinde Edirne Selimiye Camii ve Külliyesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Edirne Selimiye Camii ve Külliyesi 16. yüzyılda, Mimar Sinan tarafından, müthiş bir estetik ve teknik kusursuzluk ile yapılmış. İnce ve zarif dört minaresi olan cami, dünya mimarlık tarihinin literatüründe de şaheser olarak nitelendiriliyor. 2011 yılından beri de UNESCO Dünya Mirası Listesinde. Tavsiye ettiğimiz otelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.