×

Edirne'de Ne Yapılır


Tarih kokan bu şehre geldiğinizde Edirne sokaklarında, tarihi çarşısında yürüyüş yapmalısınız. Edirne’de pek çok yer görebileceğiniz köprüleri, çeşmeleri ve küçük çarşıları gezebilirsiniz. Bolca fotoğraf çekebilirsiniz.
Tarihi ve ahşap Edirne Evleri’ni gezebilirsiniz. Edirne’nin ünlü ve tarihi Ali Paşa Kapalı Çarşısı’nda alışveriş yapabilirsiniz.
Mimar Sinan’ın ünlü eseri Selimiye Camisi’ni ve şehirde bulunan Osmanlı döneminden kalma pek çok camiyi ziyaret edebilirsiniz. Kilise ve havraları gezebilirsiniz. Edirne merkezde yer alan müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Enez Antik Kenti’ni, Dolmenler’i görebilirsiniz. koruma altına alınan Gala Gölü Tabiat Parkı’na gidebilirsiniz.
Meriç Nehri ya da deniz kenarında yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. 2010 yılında UNESCO tarafından Somut Olmayan Kültürel Miras Kabul edilen ve her yıl haziran ayının son haftasında yapılan, dünyaca ünlü Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izleyebilirsiniz.
Mayıs ayında düzenlenen Kakava Şenlikleri’ne katılabilirsiniz. Hıdırellez, Trakya’da bu şenliklerle kutlanır.  Meriç Deltası’nda kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Edirne ormanlarında kamp kurabilirsiniz.

Edirne Gezi Rehberi için blog sayfamızı ziyaret edin.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler