Edirne Rehberi

Osmanlı Devleti'nin Türkiye'deki mirasını öğrenmek istiyorsanız, Bursa ve İstanbul gibi şehirlerden sonra ilk uğrak yeriniz Edirne olabilir. Edirne yaklaşık bir asır Osmanlılara başkentlik yapmış bir şehrimizdir. Dolayısı ile bir başkent her zaman başkenttir anlayışıyla tıpkı o eski günlerdeki gibi görkemini korumaktadır.
Köklü tarihi yapılarıyla ve özellikle Mimar Sinan'ın ustalık eserim dediği Edirne Selimiye Camiiyle birlikte birçok Osmanlı-Türk mimarisinin zirve örneklerini görebilirsiniz Edirne'de. Denizin tadını çıkarmak isterseniz Ege'nin sığ suları olan Keşan, Enez ve Erikli gibi yerlerde denize girebilir, doğallığın tadını çıkarmak isterseniz Meriç Nehri ve Gala Gölü kıyılarını gezebilirsiniz. Mutfağı da çok çeşitlidir Edirne'nin, ciğerinden tuttun köftesine, mezelerinden tutun yöresel ürünlerine kadar birçok sunum tam damak zevkinize göredir. Edirne şehri Trakya bölgesinde olduğundan kendine has şivesiyle şirin Trakya köylerine de uğramamak olmaz. Buradaki insanların el emeğini nasıl da neşeyle ürettiklerine bizzat şahit olmak sizlere ayrı bir hayat tecrübesi katacaktır. Belki Edirne kışın çok soğuk olabilir, gezi vakti olarak daha çok bahar ve yaz aylarında tercih edebilirsiniz ama bizim tavsiyemiz temmuz ayında gelmenizdir Edirne'ye. Çünkü bu ayda sadece Türkiye değil dünyaca bilinen Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivalleri yapılmakta ve şehir ayrı bir havaya bürünmektedir. Bu zaman dilimi içerisinde Edirne'ye dair her şeyi bulabilirsiniz. Size bir başka tavsiyemiz de eğer fotoğraf meraklısıysanız Saros Körfezi'nde mutlaka bir akşam gün batımı anısını ve yeryüzündeki en uzun taş köprü olma özelliği bulunan Uzunköprü anısını ölümsüzleştirin. Ayrıca Edirne bir sınır şehri olduğundan Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkelere de geçiş yapabilir ve buralara da gezi & tur programı oluşturabilirsiniz. Edirne tarihinden mutfağına, köylerinden doğasına sizi bekliyor. Edirne Gezi Rehberi için blog sayfamızı ziyaret edin.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Edirne bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Vakti zamanında Rüstem Paşa'nın kervansarayı olan Taşodalar Hotel, şimdilerde kişiliği olan tarihi bir yapı olarak konuklarını ruhundan ve zarafetinden ödün vermeden, konforlu ve otantik odalarında ağırlıyor. Hava karardıktan sonra Selimiye'nin görüntüsü büyülü bir sahne gibi parlıyor...
Edirne bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Hotel Edirne Osmanlı Evleri, hakiki bir eski zaman evi. Konukseverlik içten.
Edirne bölgesinde olan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Mihran Hanım Konağı Anadolu usulü, çeşidi bol serpme kahvaltı sunuyor.
Edirne bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Keşan Havaalanı Edirne'ye 122 km uzaklıkta. Sayfamızdaki tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Mihran Hanım Konağı Edirne gibi harikulade güzel bir tarihi kentin göbeğinde.
Edirne bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?
Hotel Edirne Osmanlı Evleri, meydana 1 km uzaklıkta eski usul bir konak. Yöreye ve tarihe saygılı kişiler tarafından işletiliyor. Restoranlarındaki lezzetleri de muhakkak tatmalısınız.
Edirne bölgesinde Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi meydana yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunuyor. Tavsiye ettiğimiz otelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesinde Mecidiye Köprüsü yakınlarındaki oteller hangileridir?
Mecidiye Köprüsü 19.yüzyılda Meriç Nehri üzerine yapılmış. Etrafında oturabileceğiniz keyifli kafeler bulunuyor. Tavsiye ettiğimiz otelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.
Edirne bölgesinde Edirne Selimiye Camii ve Külliyesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Edirne Selimiye Camii ve Külliyesi 16. yüzyılda, Mimar Sinan tarafından, müthiş bir estetik ve teknik kusursuzluk ile yapılmış. İnce ve zarif dört minaresi olan cami, dünya mimarlık tarihinin literatüründe de şaheser olarak nitelendiriliyor. 2011 yılından beri de UNESCO Dünya Mirası Listesinde. Tavsiye ettiğimiz otelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.