×

Kalkan'da Gezilecek Yerler


Patara Plajı ve Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Patara Plajı, Patara Antik Kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biri. Türkiye’deki kumsalların en uzunudur. 18 km. uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu ince ve denizi sığdır. Caretta carettaların üreme alanı olan plajda, rastlarsanız kaplumbağaları mutlaka gözlemleyin ve fotoğraflarını çekin.   

Kalkan’dan 10 dakika uzaklıkta bulunan Kaputaş Plajı’na gidebilirsiniz. Plaja erişmek için çok fazla basamaktan geçmeniz gerekiyor. Kanyondan gelen ve yer altına inerek akmakta olan suyun, deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu, plajın suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir.   

Türkiye’nin en uzun kanyonu olan, 17 kilometre uzunluğundaki Saklıkent Kanyonu’na gidebilirsiniz. Kanyon, yaklaşık olarak 200 bin yıl önce oluşan çökmeden sonra meydana gelmiş. Mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikası. Kanyona girerken buz gibi bir sudan geçmeniz gerekiyor. Dizinize gelen sudan geçebilmek ise büyük bir marifet, ama sonrası harika.   

Xanthos Antik Kenti’ni ziyaret etmelisiniz. Tarih boyunca çok fazla deprem ve yangın geçiren kentten bugüne gelen kalıntıları mutlaka görmelisiniz. Batık şehir olarak bilinen Kekova’yı gezmelisiniz. Eğer mümkünse dalış yapabilirsiniz.

Kaş’ta bulunan Antiphellos Antik Kenti’ni ve Myra Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Tlos ve Letoon Antik Kentlerini görebilirsiniz. Kaş ve Kalkan arasında bulunan Mavi Mağara’yı görebilirsiniz.    

Bezirgan ve İslamlar Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Bir gününüzü bu köylerde gezerek ve fotoğraf çekerek geçirebilirsiniz. Tekne turlarına katılarak maviliklerde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Not: Kalkan Gezi Rehberi için blogumuzu ziyaret ediniz! https://kucukoteller.com.tr/blog/kalkan-gezi-rehberi-gezilecek-yerler

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler