×

Kalkan'da Nerede Yenir


Kalkan’da Akdeniz mutfağının hâkimiyeti vardır. Yemekler genellikle Akdeniz mutfağı ile aynıdır. Denizi ürünleri, et ve salatalar, zeytinyağlılar ön plandadır.   

Kalkan’da merkezde, limanda ve deniz kenarında pek çok restoran ve lokantada hemen hemen her yemeği yiyebilirsiniz. Izgara et ve tavuk ürünlerini, kebap, pide, lahmacun ve kuzu tandır, sac kavurma gibi pek çok farklı lezzeti tadabilirsiniz.   

Ama bize kalırsa deniz kenarındaki balık restoranlarında gün batımına karşı güzel bir balık keyfi yapmalısınız. Deniz ürünleri ve taze mevsim balıkları eşliğinde zeytinyağlı mezeleri deneyebilirsiniz. Özellikle de Ege ve Akdeniz’de pek çok yerde tadabileceğiniz zeytinyağlı kabak çiçeği dolması hiç de fena olmaz. Palamut, kefal, orfoz ve mercanı deneyebilirsiniz.

Akdeniz Restoran – Kalkan Genelde İngiliz turistlerin tercih ettiği, Patara ve Kaputaş plajlarına yakın konumu ve kristal gibi denizi ile öne çıkan Kalkan’ın belki de en lezzetli restoranı, ana yoldan kordona giderken ineceğiniz dik rampanın hemen solunda, taksi durağının yanında kalan Akdeniz Restoran. Mütevazılığıyla gizli bir hazineden farksız olan bu aile işletmesinde, hemen her şey konukların isteklerine göre şekilleniyor dersek çok da abartmış sayılmayız. Örneğin mekanın sahibine “Bunu haşlamışsınız ama kızartması var mı?” dediğiniz anda kızartma tabağını önünüze koyuveriyor! Akdeniz Restoran’da balık, kalamar ve envai çeşit deniz ürününü yiyebileceğiniz gibi anne elinden çıkmış gibi duran mezelerini ve mekanın spesyali olan bulut gibi hafif “Pavlova Pastası”nı denemeden geçmeyin.

Not: Kalkan Gezi Rehberi için blogumuzu ziyaret ediniz! https://kucukoteller.com.tr/blog/kalkan-gezi-rehberi-gezilecek-yerler

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler