Kaş Rehberi

Kaş, Antalya: Antalya’nın güneybatısında yer alan, doğal güzellikleri, denizi, doğası ve tarihi ile görülmeye değer bir belde Kaş. Antalya merkeze yaklaşık 170 kilometre mesafede yer alıyor. Kaşı’ın yaklaşık 70 kilometre kadar muhteşem bir sahil uzunluğu var. Tüm plajları birbirinden güzel ve temiz. Önünüzde masmavi deniz ve muhteşem Meis Adası, arkanızda yemyeşil ormanlar, mis gibi doğa. Daha ne olsun ki? 

Kaş ilçesi önceden küçük ve kendi halinde bir balıkçı kasabası iken son yıllarda giderek artan bir popülerliğe sahip. artık ünü sadece ülkemizde değil, yurt dışında da yayılmış durumda. Yılın her dönemi pek çok misafir geliyor beldeye.

Sessiz mavi ve uçsuz bucaksız denizin oluşturduğu bir yer. Çoktan çekip gitmiş hayallerle sadece orada buluşulacağına inanılan, en çok özlenen, hep gidilip hep arınılmak istenen cennet. Çiçek kokulu sokakları, beyaz badanalı evleri ve Arnavut kaldırımlı sokakları birer fotoğraf karesi karda güzel. O sokaklarının mis kokusu için bile gidilebileceği gibi, denizinin güzelliği, sakinliği, insanlarının güler yüzlülüğü, müzik kirliliğinin olmaması, insan kirliliğinin olmaması ve daha birçok sebep yazabiliriz. Bütün bunlar Kaş'ta tatilinizi geçirmenize sebep olabileceği gibi, tüm hayatınızı şöyle bir gözden geçirip, acaba sorusuyla karşı karşıya bırakan bir yer. Tek düşündüğünüz şey “Acaba buraya yerleşsem mi?” olacak.    

Kaş, orada yaşayanlar ve ziyaretçiler için hep özel bir anlam taşımıştır. Kaşın karşısında göz olur misali Yunan Adası Meis (Göz) Kaş ile Göz’ün karşılıklı olarak, doğada coğrafi olarak isimlendirildiği dünyadaki tek yerdir. Kalkan ise tarih boyunca güvenilir bir liman olması, Elmalı, Gömbe, Bezirgân yörelerinden gelen tarım ve orman ürünlerinin pazarlandığı ve yüklendiği bir liman olarak önemini korumuş olan, beyaz duvarlı evleriyle meşhur, 1920'li yıllara kadar Kalamaki adıyla anılan eski bir Rum balıkçı köyüdür.    

Habesos, arkeolojik buluntulara göre, antik kentin bilinen en eski ismi olmakla birlikte, antik Phellos kentinin limanı olan Antiphellos ismi daha çok bilinmektedir. Arkeolojik kazılarla, MÖ 4. yüzyıla, belki de daha öncesine uzanan bir yerleşim olduğu ortaya çıkarılmıştır. Din adamları için merkez sayılmış, Roma ve Bizans zamanlarında en saygın ve şaşaalı zamanlarını yaşamış, deniz ticaretinde özellikle Roma dönemindeki sünger ithalatıyla önemli bir rol oynamıştır. Araplar tarafından saldırıya uğramış olan Kaş, daha sonra Anadolu Selçukluları’nın topraklarına katılmış ve Andifli adını almıştır. Anadolu Selçukluları’nın çöküşünden sonra Osmanlı yönetimi altına girmiştir. Günümüzde Kaş ismi, Çukurbağ Yarımadası’nın karşısında bulunan Yunan adası Meis göz kabul edilirse, ilçenin 500 metrelik tepelerle çevrili yüksek ve kaş seklindeki görünümünden gelmektedir. 
      

Likya’nın önemli kentlerinden biri olan Kaş; ilçeyi çevreleyen, antik döneme ait kentler ve tarihsel değerlerle doyumsuz kültür seyahatleri, Akdeniz´in derinlerde yarattığı heyecanları doruklarda hissettiren sualtı dalışları, nehirlerde yapılan macera dolu kano turları, ekolojik uyumun keşfedildiği doğa yürüyüşleri, derin ve karanlık mağaralara teknik donanımlı mağara dalışları, yüksek dağlardan turkuaz renkli suların manzarasına süzülen yamaç paraşütü gibi aktivitelerle size heyecanlı anlar yaşatacak. Bunun yanında Akdeniz´de değerli taşları andıran adalar ile çevreye yapılacak mavi yolculuk ve tekne turları, damak tadınıza uygun deniz ürünleri ve dağlarda yetişen kokulu otlarla tatlandırılan yöresel yemeklerden oluşan menüsü, Kaş’ın bağlı olduğu Antalya ve ilçelerine ait turizm merkezleri ile tabiat, tarih ve kültür zenginliğini, alternatif turizm imkânları ve çevresinde yer alan turizm merkezlerinden oluşan renkli yelpazesi ile rüya gibi bir mekândır.
     

Kaş sadece yaz aylarında değil yılın her dönemi pek çok yerli ve yabancı misafir ediyor. Her geçen yıl bölgeye gelen turist sayısı ile birlikte konaklama tesislerinin de sayısı artıyor.    

Kaş otelleri arasında her turistin bütçesine ve zevkine uygun bir otel mutlaka vardır. Çünkü büyük bir tatil otelinden, küçük ve şirin Kaş butik otellerine, pansiyonlardan apart otellere kadar pek çok farklı tür ve kategoride konaklama tesisi bulmak mümkün.   

Kaş otellerinin bir kısmı merkezde ve deniz kenarına yakın yerlerde konumlanmışlar. Bazısı ise Çukurbağ Yarımadası’nda konumlanmışlar. Ancak Kaş’ta her yer birbirine oldukça yakın. En uzak mesafeye araçla yaklaşık 10 dakika içinde varmanız mümkün. Zaten pek çok yere yaya olarak ulaşabiliyorsunuz.    

Kaş butik otellerinin hemen hepsinin muhteşem bir deniz, doğa ve Meis Adası manzarası var. Denizden biraz uzakta olan otellerin kendilerine ait yüzme havuzları mevcut. Dolayısıyla çocuklu aileler için de oldukça uygun imkânlara sahipler.    

Kaş otellerinin pek çoğu yılın her dönemi hizmete açıklar. Ancak asıl hareketli sezon mayıs ayından sonra başlıyor. Birkaç her şey dâhil oteli dışında genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar. Personelleri ve işletmecileri oldukça güler yüzlü ve ilgili. Pek sorunla karşılaşmadığınız gibi, olur da bir sorunla karşılaşırsanız hemen çözüm üretiyorlar.   

Kaş otel fiyatları ise dönemsel farklılıklar gösterse de genellikle, sundukları hizmete göre oldukça uygunlar. Yaz aylarında fiyatlar biraz artsa da Kaş butik otelleri biraz daha uygun seçenekler sunabiliyor. Ancak konaklama seçeneği çok fazla olduğu için hemen her turistin bütçense göre bir Kaş oteli bulabilmeniz mümkün.   

Eğer hala Kaş’ı görmediyseniz bu yıl çok da güzel bir fırsat olabilir sizin için. Sitemizi inceleyerek Kaş otelleri, Kaş otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Eğer yaz aylarında gitmeyi planlıyorsanız rezervasyonsuz gitmemenizde fayda var. İyi tatiller.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
15.07.2024
Çıkış
16.07.2024
Misafirler
2 misafir

Gardenia Hotel, +12

5.0 · Harika · 4 yorum
Gardenia Hotel, +12, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor
Kaş Athena,Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor
4.6 · Harika · 55 yorum
Amphora Hotel | Kaş, Antalya
Yarımadanın sessiz ve huzurlu ortamında, geniş ve havuzlu bir bahçe.
En iyi fiyat alınıyor

Arpia Hotel +14

Arpia Hotel +14, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor
Artemis Hotel, Kaş Antalya
Kaş merkezde temiz, nezih bir ortam.
En iyi fiyat alınıyor

Blanca Beach, Hidayet'in Yeri

5.0 · Harika · 2 yorum
Blanca Beach, Hidayet'in Yeri, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Doria Luxury Beach

4.6 · Harika · 5 yorum
Doria Luxury Beach, Kaş Antalya
Lüks Sahil Oteli, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

DuruPduru Hotel, +12

5.0 · Harika · 2 yorum
Gardenia Hotel, +12, Kaş, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 10 yorum
Hamarat Hotel, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 9 yorum
Hideaway Hotel, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Hillcity Hotel, +16

4.9 · Harika · 7 yorum
Hillcity Hotel, +16, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor
4.0 · İyi · 4 yorum
Hotel Luna, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Kaş Beach Bungalows, Limanağzı

4.3 · Harika · 3 yorum
Kaş Beach Bungalows, Limanağzı, Kaş Antalya
Özel plajlı bungalovlar
En iyi fiyat alınıyor

Loft Country Kaş

Loft Country Kaş, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Luvi Kaş Otel ( Adults Only +16 )

5.0 · Harika · 1 yorum
Luvi Kaş Otel ( Adults Only +16 ), Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Lykia Flora Villas

5.0 · Harika · 3 yorum
Lykia Flora Villas, Kaş Antalya
Villa tatili sevenlere harika seçenek
En iyi fiyat alınıyor
4.8 · Harika · 13 yorum
Mavilim Otel, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 6 yorum
Nirvana Apart, Kaş Antalya
Apart Konaklama
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 8 yorum
Payam Hotel, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Suna Sun Hotel, +14

5.0 · Harika · 3 yorum
Suna Sun Hotel, +14, Kaş Antalya
Lüks Sahil Oteli, Kaş Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kaş'ta hangi oteller romantik çiftler için en uygun?
Suna Sun Hotel, Kale Lodge ve Luvi Kaş Otel alabildiğine sakin ve şık atmosfere sahip.
Kaş'ta hangi oteller sıra dışı güzel manzaraya sahip?
Suna Sun Hotel, Lukka Exclusive, No37, Doria Beach Hotel tadına varılabilecek bir güzelliği var. Harika manzaranın tadını çıkarın!
Kaş bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
La Kumsal, Hideaway, Hamarat, Lykia Flora Villas, Lavanta aparts, Nirvana Apart, Linda Boutique, Marsala, KorsanAda ve Amphora Hotel, ailelere uygun konfora sahip otellerimizden...
Kaş bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için müesseseleri arayabilirsiniz. Haziran, temmuz ve ağustos yüksek sezon olup, diğer zamanlar daha makul fiyatlar bulabilirsiniz.
Kaş'ta kalmak için en iyi oteller hangileridir?
Bu hususta karar vermek gerçekten çok zor! İyisi mi siz sayfamıza göz atın:)
Kaş bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Durupduru merkezde ve bahçe içinde olmasıyla, çok iyi kahvaltı sunan seçeneklerin başında gelen bir otel. Suna Sun Hotel kahvaltıda, bahçelerinde sevgi ile yetiştirdikleri mahsullerle hazırladıkları eşsiz gurme lezzetler sunuyorlar.
Kaş'ta evcil hayvan dostu oteller hangileri?
Ela Hotel, Hideaway, KorsanAda ve Club Antiphellos&Villas evcil hayvan dostu otellerimizden.
Kaş'ta havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sayfamızda refere ettiğimiz otellerimiz Dalaman Havaalanı'na yaklaşık iki saat mesafede bulunuyorlar.
Kaş'ta merkeze yakın oteller hangileri?
Hotel no37, Luvi Hotel, Hideaway Hotel, Payam Hotel, Linda Beach Hotel, Ela Hotel,Durupduru, Lavanta Aparts merkezde bulunuyor.
Kaş'ta denize sıfır en iyi oteller hangileri?
Blanca Beach, Suna Sun Hotel, Lukka Exclusive Hotel, deniz-kum-güneş üçlüsünden vazgeçemeyenlere yönelik! İnsanın yüreğini okşayan bir dinginlik sunuyorlar.
Kaş'ta şömineli oteller hangileri?
Suna Sun Hotel ve Lykia Flora Villas'ta şöminenin keyfini çıkarın!
Kaş villa kiralama ve dağ evi seçenekleri nelerdir?
Sayfamızdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.
Kaş'ta hangi oteller romantik?
Sitemizde yer alan tüm oteller doğanın içinden gelen romantizme sahipler.