×
Kastamonu Merkez Gezilecek Yerler

Geçmişi çok eskilere dayanan bir şehir olan Kastamonu’da, geçmişten günümüze gelen pek çok eser ve tarihi kalıntı bulabilmek mümkün. Şehre girdiğinizde ilk olarak sizi 12. yüzyıl Bizanslardan kalma Kastamonu Kalesi karşılıyor. Kale, 2005 yılında restore edilmiş. Kaleden tüm şehri seyredebilirsiniz. Hatta şehrin isminin de bu kalenin adından geldiği söylenmekte.
Zımbıllı Tepe Höyüğü’nü (Pompeipolis) ziyaret edebilirsiniz. Taşköprü ilçe merkezi yakınlarında bulunan antik kent M.Ö. 64 yılında Romalılar tarafından Paphlagonia eyaletinin merkezi olarak kurulmuş. Arkeolojik kazılarda birçok eser ve mozaikler ortaya çıkarılmıştır.
   Selçuklulardan, Beyliklerden ya da Osmanlı Dönemi’nden kalan pek çok camiyi görebilirsiniz. Atabey Camisi, Mahmut Bey Camisi, İbni Neccar Camisi, İsmail Bey Külliyesi bunlardan bazıları.
Şehirde pek çok tarihi han var. İsmail Bey, Deve, Urgan ve Gökçeağaç Hanı gibi yerleri gezebilirsiniz. Kastamonu Arkeoloji ve Etnografya Müzelerini gezebilirsiniz.
Taşköprü, İnebolu ve Abana gibi semtlerde yoğun olarak bulunan tarihi Kastamonu evleri ziyaret edebilir, tarihin sayfalarında gezinirken bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Balabanlar Konağı’nı, Daday Köpekçioğlu Konağı’nı ve köylerdeki pek çok tarihi ev örneklerini görebilirsiniz.
Kentsel sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan pek çok bölgesi ve milli parkı bulunan Kastamonu’da Ilgaz ve Küre Dağları Milli Parkı, Kastamonu Tabiat Anıtlarını ziyaret edebilirsiniz.
Karadeniz yaylaları ile meşhurdur. Kastamonu’da da pek çok yayla var. Buraları gezebilir ve temiz hava alarak yenilenebilirsiniz. Başköy, Kirazlı, Sıragömü gibi yaylalara çıkabilirsiniz.
Gideros Koyu’na gidebilirsiniz. Uzun kıyı şeridi ve doğası, denizi ile adeta cennetten bir köşe olan yerde, vakit geçirmek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.  
Horma Kanyonu’na gidebilirsiniz. Derin göller ve şelalelerden oluşan kanyonun çıkışında bir de doğal göl bulunuyor. Büyüleneceksiniz.
Kastamonu’da pek çok doğal oluşum mağaralar da var. Pınarbaşı ve Küre gibi ilçelerde yer alan Ilgarini Mağarası, Sarpunalınca Mağarası ve Kuyluç Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz.
Eğer kış mevsiminde Kastamonu’ya gittiyseniz Çankırı – Kastamonu il sınırında bulunan Ilgaz Dağları’na gidebilirsiniz. Beyazın tadını çıkarırken kayak da yapabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler