×

Assos Hakkında


Dünya’da havadaki oksijen oranının en yoğun olduğu yerlerden biri olan Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alan Behramkale, tarihten bugüne getirdiği adıyla Assos, Kuzey Ege’nin en güzel beldelerinden biri. Plajı, denizi, doğası ve tarihi ile bir kere de olsa görülmesi gereken yerler arasındadır Assos.   

Assos Antik Kenti günümüze kadar gelen kalıntılarıyla, Anadolu’da Troas Bölgesi’nde yer alan bir antik kenttir. Zamanında bölgenin en zengin ve güçlü kenti olduğu söylenir. Günümüzde Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yer alan Behramkale köyünün sınırlarında yer alır. Deniz kenarında bulunan bir antik kenttir. Bugün bu antik kentin bulunduğu yerler ve liman bölgesi Assos olarak bilinir. Ancak tarihteki Assos kenti denizin biraz daha gerisinde, yüksek tepelerde konumlanmıştır. Karşısındaki Midilli Adası’nı görebilecek pozisyondadır.   

Assos kenti eski çağlarda bölgenin en önemli liman kenti ve ticaret merkezlerinden biriydi. Roma ve Helenistik Dönem olarak bildiğimiz zamanlarda da bölgenin kültür ve ticaret merkeziydi. Bugün ise binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği ünlü bir tatil beldesi.   

Ünlü filozof Aristo’nun Assos’ta evlendiği söylenir. Volkanik özellikli bir tepenin üzerine kurulduğu bilinen Assos Antik Kenti’nin M.Ö. 2000’li yıllarda kurulduğu bilinir. M.Ö. 4. Yüzyılda ise Assos, Aristo’nun kurduğu okullarla büyük bir üne kavuşmuştur. Tarihte Yunan, Makedon ve Perslerin hâkimiyeti altına girmiştir.   

1880’li yıllarda başlayan kazı çalışmaları ise günümüzde halen devam etmektedir. Bulunan kalıntılara dayanarak kentin, teraslar halinde kurulduğu söylenir. Assos Antik Kenti’nin günümüze kadar ulaşan en önemli kalıntısı ise Akropol’deki Athena Tapınağı’dır. Bunun dışında antik kentte agora, tiyatro, gymnasion, Agora Tapınağı ve nekropolis de bulunur.    

Assos’a her gelen kültür, her gelen halk bambaşka güzellikler katmış. Assos’ta yaşayan halk bugün turizm, zeytincilik ve şarap üretimi ile geçimini sağlıyor. Yaz tatil sezonunun başlaması ile artan nüfusun yanında Assos’un asıl nüfusu çok fazla değil.   

Assos, günümüzde Kuzey Ege’nin en gözde tatil beldelerinden biridir. Gerçekten de Kaz Dağları’nın eteklerindeki konumu, bol oksijenli tertemiz havası, mavinin her tonunu barındıran denizi ve doğası ile hayalinizdeki tatilin adresi diyebiliriz.    

Assos Bursa, İstanbul gibi büyükşehirlere yakın konumda bulunduğu için sadece yaz mevsiminde değil; bahar aylarında da birkaç günlük kaçamaklarınız için uygun bir tatil yöresi. Temiz plajlarında Midilli Adası’na karşı denize girip güneşlenirken, arkanızda eski bir tarihin izlerinin bulunması Assos’a bambaşka bir hava katıyor. Tertemiz havasındaki kekik kokuları ise rüzgârla burnunuza değerken kendinizi Assos’ta olduğunuz için, şanslı hissedeceksiniz.    

Assos tüm bu güzelliklerinin yanı sıra konaklama tesislerinin kalitesi ile de misafirlerine güzel bir tatil sunuyor. Assos ve Sokakağzı denilen bölgede, Behramkale’de çok sayıda ve farklı kategorilerde konaklama tesisleri görebilirsiniz. İsterseniz denize yakın isterseniz de denizin biraz gerisinde konumlanmış çok sayıda Assos oteli var.    

Assos otelleri, Edremit Körfezi’nin en güzel manzaralarından birine sahip. Genellikle Assos butik otelleri Antik Liman, Kadırga Koyu ya da Sokakağzı diye bilinen semtlerde yoğun olarak konumlanmışlar. İsterseniz biraz daha tepelerde, Kaz Dağları’nın eteklerinde, yeşillikler ve bol oksijenin arasında yer alan Assos otelleri de var. Assos’ta isterseniz deniz kenarında büyük bir tatil otelinde, isterseniz de deniz kenarında ya da biraz daha gerilerde bir Assos butik otelinde ya da pansiyonunda konaklayabilirsiniz. Ancak genel olarak Assos otelleri butik ve küçük oteller şeklinde hizmet veren işletmeler.    

Assos otellerinde konaklarken, tesislerin mimarisi de ilginizi çekebilir. Assos otellerinin mimarileri ve dekorasyonları da genellikle beldenin tarihi dokusuyla ve doğasıyla uyumlu. Assos otellerinin bir kısmı yaz tatil sezonunun başlaması ile birlikte nisan ayında hizmete açılırken, bazı Assos otelleri yılın her dönemi hizmete açık. Hemen hemen çoğu Assos otelinin kendine ait yüzme havuzu bulunuyor. Romantik çiftlerin yanında çocuklu aileler için de uygun tatil olanaklarına sahipler. Genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet sunuyorlar.   

Assos otellerinin birçoğu sadece yaz tatiliniz için değil, özel davet ve organizasyonlarınız ya da iş toplantılarınız için, hatta ve hatta balayınız için bile çok özel fırsatlar sunuyor.     

Konaklamak için hangi Assos otelini seçerseniz seçin, muhteşem bir deniz ve doğa manzarasına sahip olacaksınız. Sabah kekik kokularıyla uyanmak ve bölgede yetişen doğal ürünlerle hazırlanmış bir kahvaltı sofrasında güne başlamak size iyi gelecek.    

Assos otel fiyatları ise genellikle misafirlerinin bütçesi düşünülerek planlanmış. Tesisin kalitesine ve sunulan hizmete göre Assos otel fiyatları uygun. Belli dönemlerde, özellikle yoğun yaz aylarında ya da bayram gibi özel tatil günlerinde fiyat farklılıkları olsa da, yine de Ege’deki çoğu tatil beldesine göre uygun seçenekler sunuyor Assos otelleri.   

Özellikle yaz aylarında yoğun olarak hizmet veren Assos otellerine, rezervasyon yaptırmadan gitmemenizi öneririz. Siz de bu yıl Assos’ta bir tatil planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Assos otelleri, Assos otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler