×

İstanbul'da Gezilecek Yerler


İstanbul gibi Dünya başkentlerinden biri olan, büyük bir şehre geldiğinizde gezip görmeniz gereken pek çok farklı yer var.   

Avrupa Yakası’nda Tarihi Yarımada olarak bilinen yerleri gezmelisiniz. Burası İstanbul’un tarihini, kültürünü ve mistik havasını en güzel hissedebileceğiniz yerlerden biri. Tarihi eserler ve camiler, hamamlar, kalıntılar burada oldukça yoğun. En az bir iki gününüzü bu bölgeye ayırmalısınız. Eminönü’nden başlayarak Mısır Çarşısı, Sultanahmet, Topkapı sarayı ( 19.yy’a kadar Osmanlı sultanlarının ikametgâhı ve devletin yönetim-eğitim merkezi olan Topkapı Sarayı’nda zengin bir saltanat hazinesi ve önemli Islami emanetler bulunmakta. ), Ayasofya Müzesi ( 916 yıl kilise, 481 yıl cami olarak hizmet verdikten sonra 1935 yılında müzeye dönüştürülen Ayasofya Müzesi, doğu-batı sentezinin bir örneği olarak mutlaka görülmesi gereken bir müze.), Gülhane Parkı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı gibi yerleri gezebilirsiniz.   

İstanbul’da çok sayıda müze mevcut. İslam Eserleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi ( Tarihin farklı dönemlerine izler bırakmış uygarlıklardan kalan çeşitli eserlere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzeleri, dünyada müze binası olarak tasarlanan ve kullanılan ilk on müze arasında yer alır. ), Etnografya Müzesi, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, Sabancı Müzesi, Oyuncak Müzesi gibi müzeleri gezebilirsiniz.   

Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı’na gidebilirsiniz. Taksim, Beyoğlu, Cihangir semtlerini görebilirsiniz. İstiklal Caddesi ya da Tünel Caddesi’nde yürüyüş yapabilirsiniz. Galata Kulesi’ne  ( Şehrin sembollerinden olan Galata Kulesi’ni görmeden Istanbul’u gezmek olmaz. Kulede romantik bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz. ) gidebilirsiniz.   

Boğaziçi’ne gidebilirsiniz. Boğaziçi’nde gezerken tarihi yalıları, köşkleri görebilirsiniz. Beşiktaş, Ortaköy, Bebek gibi semtlere gidebilirsiniz. Rumeli Hisarı’nı görebilirsiniz.    

Eğer biraz uzun bir İstanbul gezisi planladıysanız Heybeliada, Büyükada gibi adalara günübirlik geziler düzenleyebilirsiniz.    

İstanbul’un karmaşasından uzakta, yeşillikler içerisinde yer alan Şile, Ağva ve Polonezköy gibi beldelere gidebilir ve doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Sakıp Sabancı Müzesi: Emirgan’da yer alan müzede hangi sergiler olduğunu araştırabilir, sizi farklı boyutlara taşıyacak bir kültür-sanat turu yapabilirsiniz. Istanbul Modern: Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat dergileri düzenleyen müzesi İstanbul Modern’in programını internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler