İstanbul Hakkında

İstanbul: "Orada, Tanrı ve insan, doğa ve sanat hep birlikte, yeryüzünde öylesine mükemmel bir yer yarattılar ki, görülmeğe değer." Bir koluyla Asya'ya, diğeriyle Avrupa'ya uzanarak iki kıtayı da kucaklayan kenti Lamartine böyle tanımlıyor.   

Başkentler başkenti olarak bilinen, önce Roma, ardından Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu ve kıtalara hükmederek büyük barış coğrafyaları yaratmış, Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan İstanbul, geçmişin ihtişamını gururla korurken modern bir geleceğe doğru ilerleyen bir metropol.   

İstanbul, uğruna nice şiirler ve romanlar yazılacak kadar güzel bir kent. Her sokağı, her köşesi ayrı güzel ve etkileyici. Şehrin her taşından adeta tarih fışkırıyor. O kadar ihtişamlı ve güzel bir şehir ki her mevsim ayrı bir tat veriyor insana.

Roma, Bizans ve üç kıtada hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul, iki kıtada da toprağı olan dünyada tek şehir. Türkiye’nin iktisadi ve ekonomik anlamda en büyük şehri. Nüfusu ve imkânları ile de Avrupa’nın ikinci büyük şehri. Ülkemizin ekonomi ve kültür başkenti. Yaklaşık 13 milyonluk nüfusuyla da Avrupa’nın en kalabalık şehri, Dünya’nın da en kalabalık şehirlerinden biri.   

İstanbul’un, Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e kıyısı var. Avrupa tarafından kalan topraklarına Rumeli, Asya’da yer alan kısma ise Anadolu adı verilir. Muhteşem güzellikteki Boğaz’ı ve Boğaz manzarası ise dillere destan. O kadar güzel ki adeta bir film ya da fotoğraf karesi gibi.    

İstanbul’un yerleşim olarak tarihi de oldukça eskilere dayanır. Genel olarak bildiğimiz tarihi ise MS 300’lü yıllarda Roma İmparatorluğu’nun kurulması ile başlıyor. Sonrasında Doğu Roma yani Bizans ve 1453’ten sonra da Osmanlı İmparatorluğu’nun hâkimiyetine giren İstanbul, bu köklü medeniyetlerin izlerini bugün de gerek kültüründe gerekse de tarihi kalıntıları ile yansıtıyor.   

Bugün İstanbul’da eski zamanlardan kalma çok sayıda kilise, manastır, han, hamam, cami, çeşme ve köprü gibi yapılar görebilirsiniz. İstanbul’daki çoğu cami ise günümüze Osmanlı Dönemi’nden kalmış ve ihtişamını bugün de olduğu gibi koruyor. Ayasofya Müzesi’nden tutun da Sultan Ahmet Camisi’ne, Eyüp Sultan Camisi’ne kadar hepsi gerek mimarisi gerekse de mistik havaları ile görülmeye değer ve huzur veren yapılar.  

İstanbul’un isim olarak kökeni de oldukça eskidir. Önceki dönemlerde İstanbul’a çok farklı isimler verilmiş. Bunlardan en bilinenleri Bizantion, Konstantinopolis, Kostantiniyye ve İslambol gibi isimlerdir. İslambol ismi zamanla değişerek İstanbul şekline gelmiştir.   

Yüzyıllar boyunca çok farklı din ve kültürden milletleri barındıran İstanbul’da, tarihi eser olarak da yemek kültürü olarak da günlük hayat olarak da her milletten izler bulmak mümkündür. Her köşede görebilirsiniz tarihin izlerini. İstanbul'daki bu çeşitlilik, şehre gelen misafirleri de büyülemektedir. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmek tükenmek bilmeyen güzellikler sunmaktadır. Boğazın kıyısında şöyle bir arkanıza yaslandığınızda, güneşin, karşı kıyıdaki evlerin pencerelerine yansımasını seyrederek yüzyıllar öncesinde, insanların bu olağanüstü yeri neden seçtiklerini birden anlar ve İstanbul'un gerçekten de "dünyanın merkezindeki" şehir olduğunu hissedersiniz.  

İstanbul, tüm bu güzelliklerini, farklılıkların bir arada yarattığı uyumu görmek isteyen binlerce turisti ağırlıyor. İstanbul’a yılın her dönemi, çok sayıda yerli ve yabancı turist gerek turistik gerekse de iş amaçlı seyahatler için geliyor.  

İstanbul’da tüm misafirleri ağırlamak için çok sayıda konaklama tesisi bulunuyor. İstanbul otelleri şehir otelinden butik ve küçük otele, beş yıldızlı lüks bir otelden pansiyondan ve apart otele kadar çok farklı kategorilerde yer alıyor. Konum olarak ise ister Boğaz kıyısında, isterseniz tarihi eserleri ile ön plana çıkmış bir semtte ya da İstanbul’un gizemli ve her yerinden tarih fışkıran sokaklarında yani her yerde güzel bir İstanbul oteline rastlayabilirsiniz.   

İstanbul’da dünyaca ünlü otelleri de bulabilirsiniz. Ancak keyifli, denize yakın ve biraz da sakin bir konaklama geçirmek isterseniz tercihiniz İstanbul butik otellerinden yana olmalı. İstanbul butik otellerinde, hem ihtiyacınız olan her türlü hizmeti bulabilirsiniz hem de sakin, dingin ve sıcak bir ortamda konaklayabilirsiniz.   

İstanbul otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı çalışıyorlar. Ancak restoranlarında Türk ve Dünya mutfaklarından pek çok farklı lezzeti bulabilirsiniz. Dekorasyonları ve mimarileri ile göz dolduran İstanbul otelleri, tarihi ve turistik yerlere ve merkezi konumdaki pek çok noktaya oldukça yakın konumlanmışlar. Şehir içi ulaşım imkânlarını kullanarak pek çok noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.    

İstanbul butik otelleri günümüz modern imkânlarına da sahipler. Hatta bazı İstanbul otellerinde spor salonu, spa, Türk hamamı gibi olanakları da bulabilirsiniz. İstanbul otelleri sadece kültürel ve turistik seyahatleriniz için değil; iş seyahatleriniz, toplantı ve seminer organizasyonlarınız ya da özel davetleriniz için de uygun koşullara sahipler.  

İstanbul otel fiyatları ise konakladığınız tesisin kalitesine, sunduğu imkânlara ve türüne göre farklılık gösterebiliyor. Ancak İstanbul otelleri sayıca çok fazla olduğu için her kesimden turistin bütçesine uygun bir otel bulmak mümkün. Eğer denize ve Boğaz’a yakın ya da hemen kıyısında yer alan otellerde konaklamak isterseniz fiyatlar biraz daha yükselebiliyor.   

İstanbul otellerinde konaklaman önce unutmamanız gereken bir diğer şey de rezervasyon yaptırmak. Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok fazla misafir geldiği için İstanbul otelleri neredeyse yılın her dönemi oldukça yoğun kapasite ile hizmet veriyorlar. Dolayısıyla gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
Sitemizi inceleyerek İstanbul otelleri, İstanbul otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 

Filtreler
Beldeler
Tümünü Gör (28)
Daha Az Göster
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
27.02.2024
Çıkış
28.02.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 3 yorum
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 14 yorum
Büyükada’nın en Romantik ve Kaliteli Oteli
En iyi fiyat alınıyor

Ağva Dachas Hotel

5.0 · Harika · 2 yorum
Nehir kenarında taş evler
En iyi fiyat alınıyor

Ajia Hotel Kanlıca

4.3 · Harika · 7 yorum
Lüks Küçük Otel, Boğaz Yalısı
En iyi fiyat alınıyor

Anastasia Meziki Köşk

4.4 · Harika · 7 yorum
19.yy da inşa edilmiş şık bir otel
En iyi fiyat alınıyor

Anemon Galata Hotel

En iyi fiyat alınıyor
En iyi fiyat alınıyor
4.6 · Harika · 17 yorum
Lüks Küçük Otel, Nehir üzerinde şömine ve jakuzili
En iyi fiyat alınıyor

Bosphorus Palace Hotel

4.6 · Harika · 5 yorum
Lüks Yalı Oteli, Beylerbeyi İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Business Life Hotel

5.0 · Harika · 1 yorum
En iyi fiyat alınıyor
Doğa İçinde Glamping Tesisi
En iyi fiyat alınıyor

Casa Lavanda Otel & Spa, +12

4.6 · Harika · 26 yorum
Lüks Otel, Spa Yetişkin Oteli
En iyi fiyat alınıyor

Chatto Hotel Tuzla

4.7 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Erkanlı Country Hotel

5.0 · Harika · 2 yorum
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 7 yorum
Beyoğlu Çukurcuma'da Tarihi Otel
En iyi fiyat alınıyor
4.0 · İyi · 4 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Gallery Residence Hotel

4.5 · Harika · 2 yorum
Sanat severler için yaratılmış bir konsept otel.
En iyi fiyat alınıyor

Grandma's Wonderland

5.0 · Harika · 1 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Greenline Guest House, +12

4.4 · Harika · 22 yorum
Konforlu odaları, iyi yemekleri, özel seçki müzikleri ile öne çıkıyor.
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Çiftlere yönelik önerilerimiz arasında, Casa Lavanda Otel&Spa, Beyaz Ev, Splendid Palas Oteli ve Exe Adahan Galata var.
İstanbul bölgesindeki hangi oteller sıra dışı güzel manzaraya sahip?
Piccolo Mondo Otel, Greenline Guest House, Bosphorus Palace Hotel sıra dışı güzel manzarasıyla mest ediyor.
İstanbul bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Erkanlı Counrty Hotel Çakırkeyif Otel, Faik Paşa Suites ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği yerlerden...
İstanbul bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için müesseseleri arayabilirsiniz.
İstanbul bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Casa Lavanda Otel&Spa, Exe Adahan Galata, Ajia Hotel Kanlıca'nın kahvaltıları harikulade lezzetlidir. Eşsiz gurme tatlar sunuyorlar...
İstanbul bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Villa Fe Çatalca, Riva Rhebas Otel, Tranquilla Nehir Evi evcil hayvan dostu otellerimizden.
İstanbul bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Chatto Otel Tuzla, Lampa Design Hotel önerebileceğimiz havaalanına yakın otellerimizden.
İstanbul bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Eresin Hotel, The Loft Istanbul, Hammamhane Hotel, Melek Hotels şehir merkezinde bulunuyor.
İstanbul bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?
Bosphorus Palace Hotel, The Central Palace Bosphorus ve Ajia Hotel insanı kucaklayan manzaraya ev sahipliği yapıyorlar.
İstanbul bölgesindeki şömineli oteller hangileri?
Park Mandalin Hotel, Wineport Lodge Hotel ve Lethe Hotel'de şöminenin keyfini çıkarın!
İstanbul bölgesindeki hangi oteller romantik?
Casa Lavanda Otel&Spa, Greenline Guest House romantik bir atmosfere sahip.
İstanbul bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Robins Nest Hotel, Villa Fe Çatalca, Wineport Lodge mutlak sükuneti ve konforu sağlıyor yetişkinlere.