×

İstanbul'da Ne Yapılır?


İstanbul’a geldiğinizde öncelikle deniz kenarında güzel bir yürüyüş yapmalı ve Boğaz kenarında güzel bir çay simit molası vermelisiniz.   

Sonrasında gün içinde İstanbul’daki müzeleri gezebilirsiniz. İstanbul’un farklı semtlerinde çok sayıda müze var. Ama özellikle Ayasofya Müzesi’ni, Topkapı Sarayı’nı ve Müzesi’ni, Türk İslam Eserleri Müzesi’ni ve Oyuncak Müzesi’ni gezebilirsiniz.   

İstanbul’da Tarihi Yarımada denilen yer İstanbul’un ruhunu olduğu gibi yansıtan nadide yerlerden biri. Mutlaka Tarihi Yarımada’ya gitmelisiniz. Sultanahmet, Eminönü, Yerebatan Sarnıcı’nı görmelisiniz. Gülhane Parkı’na gidebilirsiniz.   

Bebek, Beşiktaş, Ortaköy gibi ilçelere mutlaka gitmelisiniz. İstiklal Caddesi’nde mutlaka yürümeli ve bolca fotoğraf çekmelisiniz. Bebek’te sahilde güzel bir sabah kahvaltısı ile de güne başlayabilirsiniz.    

Dolmabahçe ve Yıldız saraylarını görmelisiniz. Yıldız Parkı’na gitmelisiniz. Taksim Meydanı’na gidebilirsiniz. İstanbul surlarını görebilirsiniz. Eminönü’nde balık ekmek yiyebilirsiniz.    

Günübirlik ya da bir iki gece konaklamalı bir Adalar gezisi planlamalısınız. Heybeliada, Büyükada hepsi de birbirinden güzel ve görmeye değer yerler.   

Mısır Çarşısı gibi İstanbul’un tarihi çarşılarında ve alışveriş merkezlerinde bolca alışveriş yapabilirsiniz. İstanbul’a ve ülkemize özgü pek çok eşya, figür veya yiyecek bulabilirsiniz.   

Akşam Boğaz manzarasına karşı güzel bir balık keyfi yapabilirsiniz. Taze mevsim balıklarını ızgara ya da tavada ya da özel sosuyla tadabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde bara ya da bir eğlence mekânına giderek güzel vakit geçirebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler