×

Kekova Rehberi


Mavinin Bin Bir Tonu…

Hani hep deriz ya güzel bir ormanlık bölge için yeşilin bin bir tonu diye, işte sizi şimdi öyle bir yerle tanıştırıyoruz ki burası da adeta mavinin bin bir tonu güzellikte bir yer. Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Kekova bölgesi. Kaş ve Demre arasında bir yer olan Kekova deyince akla denizin kendine has mavi tonu geliyor ilk olarak.
Kekova bölgesi güzel koylar, adacıklar, ufak körfezlerden oluşuyor. Çevredeki zeytin ve kekik ağaçlarından gelen buram buram doğal kokular size doğanın tam ortasında olduğunuzu anımsatıyor. Kekova'nın bir başka özelliği de turizm amaçlı film & afiş gibi reklam çekimlerinin n çok yapıldığı yer olarak bilinmesi. Hatta burada eski çağlardan izler bırakan birçok medeniyet kalıntısı bulunmakta. Özellikle de Likya izleri. Hatta ön plana çıkan 'batık şehir', geçmişi yıllara dayanan iki tarihi köy ve onlarca medeniyet kalıntısı ile tam bir yaz ve kültür turizmi cenneti de diyebiliriz Kekova için. Denizin bazı bölümlerinde kıyılar derin olmadığından tarihi kalıntıların su altı çekimlerini dahi yapabileceğiniz bir yer burası.
Eğer günün birinde Kekova'ya yolunuz düşer de burada dinlenmek ve tatil yapma imkânını bulursanız mutlaka denizinden bol bol faydalanın. Berrak ve mavi sularına bırakın kendinizi. Sanki bir yapay havuzdaymışçasına güzel sularda tekne turu yapmayı da sakın ihmal etmeyin. Sadece bu kadar değil, bir de Akdeniz iklim bölgesi olması bakımından bu iklime ait bitki ve ağaçların bolca bulunduğu bir yer olması da Kekova'yı güzelleştiren bir başka sebep. Adadaki kaleye çıkıp bir de panoramik bir fotoğraf almayı da ihmal etmeyin. Tüm bunları yaparken Balkan Savaşları'nda buraları var gücüyle korumaya çalışan 'Hamidiye Kahramanı' unvanıyla Rauf (Orbay) Bey'i de minnetle anmayı sakın ha unutmayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler