×

Marmara Bölgesinden Ne Alınır


Marmara Bölgesi ülkemizin en dinamik ve ticari hayatı en canlı olan bölgesidir. Diğer tüm bölgelerde aradığınız her şey aslında burada mevcut. Örneğin İstanbul'da arayıp da bulamadığınız hiçbir şey olamaz diyebiliriz. Hediyelik eşyalar, her yöreye ait yöresel lezzetler, ticari yatırım araçları ve daha aklınıza gelebilecek tüm moda olan ürünler. Yine de biz sizler için Marmara Bölgesi'nde neler meşhurdur diye bilgi vermek istedik. Balıkesir'den zeytin ve zeytinyağı ürünleri, lor tatlısı, peynir ürünleri, iğne oyası alınabilir. Bilecik her ne kadar farklı bölgelere sınırı olsa da Marmara Bölgesinde de yer aldığından, Bilecik'ten helva, boza, ahşap oymalar, çömlek, nar ve ayva ürünleri alabilirsiniz. Gelelim meşhur Bursa'ya. Yeşil Bursa'ya. Hem sanayinin hem doğallığın önemli duraklarından biridir Bursa. Bursa'dan da kestane ve kestane şekeri/ürünleri, lokum, siyah Bursa inciri, Bursa şeftalisi, ipek kumaş, Bursa dokumaları, bıçak, çakı alabilirsiniz. Her biri yılların verdiği birimlerin ürünleridir diyebiliriz. Tarihi önemi büyük olan şehrimiz Çanakkale'den ise Çanakkale'ye has Gelincik Lokumu, Bayramiç Halısı, özellikle seramik ve çanak ürünler, el halısı ve antika eşyalar alabilirsiniz.  Peki ya diğer bir önemli şehrimiz Edirne şehrinden neler alınabilir? Bu soruya verilecek cevap çoktur. Edirne'den Şarap, mis sabunu, badem ve badem ürünleri, hardaliye, aynalı süpürge ve sınırın öte tarafına yakın olduğunda bolca Kavala kurabiyesi alabilirsiniz. Kırklareli şehrinden de birçok dokuma ürünü, pekmezi, süt ve süt ürünleri, peynir ve helva alabilirsiniz. Gelelim önemli üretim merkezlerinden Kocaeli yani İzmit'e. Herek dokuması, sepet, pişmaniye, simit, yoğurt, kiraz ve şifalı kaynak suyu alabilirsiniz buradan. Sakarya şehri de bölgenin önemli üretim yerlerinden biridir. Sakarya'dan hasır işleme sepet ve çanta, şimşir kaşık, şimşir tarak, çeşitli cam işlemeli ürünler, yorgan, kabak tatlısı, bakır ürünleri, ağaç işlemeleri ve fındık alabilirsiniz. Tekirdağ'dan da alacağınız birçok şey mevcut bu şehre has. Halı ve kilim dokumaları, seccade, Şarköy üzüm şarabı, heybe, Tekirdağ rakısı, turşu, erişte ve salça gibi yöresel ürünler alabilirsiniz. Yalova ise sabun çiçekleri, süs bitkileri, hattatların özel ürünleri, gümüş takıları, minyatür eserleri ile ünlenmiş bir şehrimizdir. Son olarak İstanbul. Başta da söylediğimiz gibi aradığınız şey eğer İstanbul'da yoksa Türkiye'de de yoktur gibi bir durum söz konusu. Tabi ki istisnalar olabilir ama büyük bir kısmı böyledir bu durumun. Ama eğer İstanbul'a gelip, gideceğiniz yere özel bir şeyler götürmek isterseniz, kuru kahve, mücevher ve takılar, İstanbul sembolü hediyelik eşyalar, boza, İstanbul'a has tatlılar, sahaflardan antika kitaplar özel hediyeleriniz olabilir.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Marmara bölgesindeki hangi işletmeler çiftler için en uygun?

Casa Lavanda Otel&Spa, Villa Yanık, The Loft Istanbul çiftlerin mutsuz ayrılması imkansız. Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?

Kitap Evi Hotel, Beta Home Göl Evi, Ağva Park Mandalin sıra dışı güzel manzarası ile teklifsiz içten bir ortam sunuyorlar.Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?

Çayır Çimen Tatil Evleri, Karaca Dağ Evleri, Erkanlı Country Hotel insanın kendini evinde hissedebileceği yerlerden.

Marmara bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Sasa Otel ve Restoran, Casa Lavanada Otel&Spa, Papuli Köy Evi leziz kahvaltı sunan otellerimizden.

Marmara bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Robins Nest Hotel, Seyir Otel, Greenline Guest House evcil dostlarımızı kabul ediyorlar...

Marmara bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?

Şeker Kamp Otel, Montania Hotel, Pyrgos Otel Restaurant insanın aklını başından alan muazzam konumdaki otellerimizden. Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Ağva Park Mandalin Hotel, Ağva Wineport Lodge Hotel, Cevizdibi Otel Maşukiye şöminenin keyfine varabileceğiniz yerlerden. Keyfini çıkarın.

Marmara bölgesindeki hangi oteller romantik?

Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

Robins Nest Hotel, Sasa Hotel ve Restoran, Villa Fe Çatalca'nın abartıya kaçmadan zevkle döşenmiş odaları yetişkinlere yönelik... Daha fazla önerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler