×

Marmara Hakkında


Marmara, Türkiye'nin kuzeybatısında yer alan bir bölgedir ve Türkiye'nin yüz ölçümünün yaklaşık %11'ini kapsar. Bölge, Avrupa ve Asya arasında bir köprü görevi görür ve İstanbul Boğazı ile Çanakkale Boğazı gibi önemli su yolları Marmara bölgesinden geçer. Marmara, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve zengin mutfağıyla ünlüdür.
Bölgedeki en büyük şehir İstanbul'dur. İstanbul, tarihi mirası, kültürel çeşitliliği ve modern yaşam tarzı ile Türkiye'nin en popüler turistik yerlerinden biridir. İstanbul'un yanı sıra Bursa, Edirne, Çanakkale, Kocaeli ve Tekirdağ gibi diğer önemli şehirleri de Marmara bölgesinde yer almaktadır.
Marmara bölgesinde zengin bir tarih mirası mevcuttur. Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olan Bursa, tarihi camileri, hamamları ve yeşil dokusu ile turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Edirne, Osmanlı İmparatorluğu'nun en batıdaki başkentiydi ve Osmanlı mimarisinin güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Çanakkale, Gallipoli Savaşı'nın yapıldığı yerdir ve Anzak Koyu'nda bulunan anıtlar ve savaş alanları turistlerin ziyaret ettiği yerlerdir.
Marmara bölgesi aynı zamanda doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Uludağ Milli Parkı, Soğanlı Dağları ve Yıldız Dağları, turistlerin doğa yürüyüşleri, kamp ve diğer açık hava aktiviteleri yapmak için sıkça tercih ettiği yerlerdir. Ayrıca, Marmara Denizi'nin kıyılarındaki plajlar ve Adalar bölgesi de turistlerin ziyaret ettiği popüler yerlerdir.

Son olarak, Marmara bölgesi zengin bir mutfağa sahiptir. İnegöl köftesi, Iskender kebabı, Marmara böreği, Çanakkale peyniri ve Edirne ciğeri gibi yöresel lezzetler Marmara bölgesinin gastronomik zenginliğinin bir parçasıdır. Ayrıca, Marmara bölgesi zengin bir deniz ürünleri mutfağına sahiptir ve balık, midye ve karides gibi taze deniz ürünlerini tadabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Marmara bölgesindeki hangi işletmeler çiftler için en uygun?

Casa Lavanda Otel&Spa, Villa Yanık, The Loft Istanbul çiftlerin mutsuz ayrılması imkansız. Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?

Kitap Evi Hotel, Beta Home Göl Evi, Ağva Park Mandalin sıra dışı güzel manzarası ile teklifsiz içten bir ortam sunuyorlar.Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?

Çayır Çimen Tatil Evleri, Karaca Dağ Evleri, Erkanlı Country Hotel insanın kendini evinde hissedebileceği yerlerden.

Marmara bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Sasa Otel ve Restoran, Casa Lavanada Otel&Spa, Papuli Köy Evi leziz kahvaltı sunan otellerimizden.

Marmara bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Robins Nest Hotel, Seyir Otel, Greenline Guest House evcil dostlarımızı kabul ediyorlar...

Marmara bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?

Şeker Kamp Otel, Montania Hotel, Pyrgos Otel Restaurant insanın aklını başından alan muazzam konumdaki otellerimizden. Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Ağva Park Mandalin Hotel, Ağva Wineport Lodge Hotel, Cevizdibi Otel Maşukiye şöminenin keyfine varabileceğiniz yerlerden. Keyfini çıkarın.

Marmara bölgesindeki hangi oteller romantik?

Chatto Hoel Tuzla, Blue Pier Hotel, Ağva Piccolo Mondo Otel kişisellik duygusunu taşıyan zevkli ve şık otellerimizden... Daha fazla önerimiz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Marmara bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

Robins Nest Hotel, Sasa Hotel ve Restoran, Villa Fe Çatalca'nın abartıya kaçmadan zevkle döşenmiş odaları yetişkinlere yönelik... Daha fazla önerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler