Olimpos Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.06.2024
Çıkış
14.06.2024
Misafirler
2 misafir
4.8 · Harika · 5 yorum
Olimpos Köy Evi, Olimpos Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Olympos Village Hotel

5.0 · Harika · 2 yorum
Olympos Village Hotel, Olympos Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Olimpos Küçük ve Butik Otelleri

Ünü artık dünyaya yayılan Olimpos upuzun ve temiz plajı, kaplumbağaları, ağaç evleri, yemyeşil doğası ile büyükşehirlerin kalabalığından kaçanların ve sakin bir tatil hayal edenlerin uğrak yeri.Doğal sit alanı olarak koruma altına alınan Olimpos, denize açılan bir vadide kurulmuş. Deniz kenarında doğal yapı gereği ve koruma alanı olduğundan otel görebilmeniz mümkün değil.

Olimpos otelleri sahil şeridinden biraz daha geride, denize yürüme mesafesinde. Olimpos otellerinden sahil şeridine gidebilmek için, milli parka girip tarihi kalıntıların ve yemyeşil ağaçların içinden yürüyerek 10-15 dakika içinde ulaşmanız mümkün. Olimpos Antalya otelleri bölgenin doğal yapısı ile bütünleşen, ahşap kokan ağaç evlerden oluşuyor genellikle. Günümüz modern imkânlarına da sahip Olimpos Antalya otelleri, doğayla iç içe ve bol oksijenli bir tatil sunuyor. Pek çok farklı aktivite ile de güzel vakit geçirebileceğiniz.Olimpos’ta, Olimpos Antalya otellerinin fiyatları da uygun. Hemen her bütçeye hitap eden uygun fiyat seçenekleri ile Olimpos Antalya otelleri özellikle yaz aylarında oldukça yoğun. Rezervasyon yaptırarak gitmeniz daha uygun olacaktır.Siz de bu yaz tatilinizi Olimpos Antalya otellerinde geçirmek isterseniz uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile çok sayıda Olimpos otelini sitemizden görebilirsiniz. Doğayla iç içe iyi bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

Olimpos'a Tatile Ne Zaman Gidilir?

Olimpos, genellikle yaz aylarında turistlerin en çok ziyaret ettiği bir destinasyon. Olimpos'a tatil yapmak için en uygun zaman kişisel tercihlere ve aktivitelere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yaz aylarında sıcak ve güneşli bir hava sunuyor. Bu dönemde deniz keyfi yapabilir, plajlarda güneşlenip yüzme molası verebilirsiniz. Likya Yolu gibi doğa yürüyüşleri yapmak da popüler. Ancak, yaz aylarında bölge de turistler yoğunluklu olabiliyor. Ve konaklama fiyatları diğer aylara göre daha yüksek. Olimpos'a ilkbahar veya sonbahar aylarında gitmek daha az kalabalık ve daha huzurlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Hava sıcaklıkları daha ılıman ve doğa canlı olabilir. Bu dönemlerde deniz suyu sıcaklığı genellikle yaz aylarına kıyasla daha serindir, ancak yine de yüzme için uygun.

Olimpos'a Nasıl Gidilir?

 Eğer otobüsle ulaşmak isterseniz Olimpos’a öncelikle Antalya merkeze ulaşmalısınız. Buradan şehir içi ulaşım imkânlarını kullanarak Olimpos’a gidebilirsiniz. Yine havayolu ile ulaşmak isteyenler için de en yakın havaalanı Antalya Havalimanı. Buradan servislerle ya da şehir içi ulaşımla Olimpos’a gidebilirsiniz. Kendi aracınızla Olimpos’a ulaşmak isterseniz de Antalya'dan Kemer'e, Kemer’den Kumluca istikametine devam etmelisiniz. Kemer’den yaklaşık olarak 60 kilometre sonra Ulupınar’a geleceksiniz, burayı geçer geçmez Çıralı ve hemen sonrasında Olimpos yol ayrımını göreceksiniz. Yaklaşık 5 dakika daha gittikten sonra ulaşmış olacaksınız. Sizin için bazı yol bilgilerimiz şöyle:

Adana - Olimpos arası 640 kilometre ve araçla 9 saat sürmektedir.

Ankara - Olimpos arası 620 kilometre ve araçla 8 saat sürmektedir.

Antalya - Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir.

Bursa - Olimpos arası 620 kilometre ve araçla 8 saat sürmektedir.

Eskişehir - Olimpos arası 520 kilometre ve araçla 7 saat sürmektedir.

İstanbul - Olimpos arası 800 kilometre ve araçla 11 saat sürmektedir.

 İzmir - Olimpos arası 520 kilometre ve araçla 7 saat sürmektedir.

Olimpos'da Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Olimpos gibi doğa ve tarih harikası bir yere geldiğinizde gideceğiniz ve gezeceğiniz ilk yer Bey Dağları-Olimpos Milli Parkı. Zaten deniz kenarına giderken de içinden geçiyorsunuz. Yemyeşil ve gizemli doğanın içinde yürüyüş ve keşifler yapmak değişik bir deneyim olur. Hem de doğa yorgunluğunuzu alır. Yakınlarda bulunan ve efsaneleri ile ünlü Yanartaş’a gidebilirsiniz. Kayaların arasından sızan gazın tutuşması ile meydana gelen alevlerin, eski çağlardan beri yandığına inanılıyor. Yine çok yakında bulunan Çıralı’ya gidebilirsiniz. Burada, sahilden caretta carettaların hayatına tanık olabilirsiniz. İsterseniz bir gününüzü Çıralı’yı gezmeye ayırabilirsiniz. Yüzlerce yıllık çınar ağaçlarının gölgelediği Ulupınar’a gidebilirsiniz. Doğanın ve akarsuların sesi, daha doğrusu sessizliği, size huzur verecektir. Tekne turuna çıkıp civardaki Sazak ve Ceneviz Koyları’nı gezebilir ve buralarda denize girebilirsiniz. Olimpos ve Phaselis antik Kentleri’ni gezebilirsiniz. Her ne kadar fazla korunamamış olsa da kalanları görebilirsiniz.

Olimpos'da Alışveriş Önerileri

Olimpos, doğal güzellikleriyle ünlü bir turistik bölge olduğu için alışveriş açısından çeşitlilik sunmayabilir. Ancak, çevredeki köylerde ve sahil kasabalarında hediyelik eşyalar ve el yapımı ürünler bulabilirsiniz. Yerel üreticilere destek olabilirisiniz. 

Olimpos'da Eğlence Önerileri

Orange Bar

Olimpos’un meşhur ağaç evleriyle oluşturulmuş Olympos Orange Bungalows’un ev sahipliği yaptığı bir eğlence mekanıdır. Orange Bar, kanyonun girişinde, yüksek kayalarla çevrili bir vadi içinde bulunan ve geceleri rengarenk ışık sistemiyle ışıklandırılan bir bar. Yerli ve yabancı birçok ünlü Dj' de sahne alıyor.

Olimpos Tarihçesi

 Olimpos, Likya bölgesinde bulunan antik bir şehirdir. M.Ö. 4. yüzyılda kurulmuş olan şehir, Likya Birliği'nin önemli bir üyesiydi. Olimpos, Helenistik dönemde önemli bir liman şehriydi ve deniz ticaretiyle zenginleşmişti. Roma İmparatorluğu'nun etkisi altına giren Olimpos, bu dönemde de önemli bir liman kenti olarak kaldı. Roma döneminde şehir, çeşitli yapılarla ve antik kent kalıntılarıyla zenginleşti. Olimpos, bu dönemde de ticaretin önemli merkezlerinden biri olarak kaldı. Bizans İmparatorluğu'nun hakimiyeti altına girdiğinde önemli bir ticaret merkezi olmaya devam etti. Bu dönemde şehir, birkaç kilise ve manastırın inşa edildiği bir dini merkez haline geldi. Osmanlı İmparatorluğu'nun egemenliği altında, Olimpos bölgesi önemini kaybetti ve terk edilmiş bir hal aldı. Osmanlı döneminde bölge, korsanların sığınağı haline geldi ve zamanla unutulmaya başlandı. 20. yüzyılın ortalarına kadar terk edilmiş bir durumda kaldı. Ancak, 20. yüzyılın sonlarında bölgeye turistlerin ilgisi artmaya başladı ve Olimpos, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve eşsiz atmosferiyle popüler bir turistik destinasyon haline geldi.

Olimpos Neyi ile Ünlü?

Antik Kalıntılar

Olimpos, Likya dönemine ait bir antik şehir kalıntılarına ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Antik kentteki en dikkat çekici kalıntılar arasında antik tiyatro, agora (pazar yeri), termal hamamlar ve surlar bulunuyor. Antik döneme ait bu kalıntılar, ziyaretçilere antik çağın izlerini keşfetme olanağı sunuyor.

Likya Yolu

Olimpos, Likya Yolu'nun geçtiği noktalardan biri. Likya Yolu, antik Likya kentlerini birbirine bağlayan ve doğal güzelliklerin içinden geçen ünlü bir yürüyüş rotası. Likya Yolu'nda yürüyüş yaparak bölgenin eşsiz doğasını keşfedebilirsiniz.

Olimpos'da Nerede Denize Girilir?

Olimpos Plajı

Olimpos'un ana plajı, tarihi antik kentin yanında bulunuyor. Bu plaj, çam ağaçları ve kayalıklarla çevrili doğal bir ortamın içerisinde yer alıyor. Turkuaz renkli denizi ve sakin atmosferiyle Olimpos Plajı, ziyaretçilerin deniz keyfi yapabileceği popüler noktalardan biri.

Cennet Koyu (Heaven Beach)

Olimpos'un Cennet Koyu, adını muhteşem manzarası ve berrak denizinden alıyor. Doğal bir koy olan Cennet Koyu, gelenlere sakin ve huzurlu bir ortam sunuyor. Burada denize girmek, doğanın tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir nokta.

Yazır Plajı

Doğal güzellikleri ve temiz deniziyle oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca bu plajda şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz. Çeşitli su sporları da bu plajda yapılabiliyor.

Adrasan Plajı

Olimpos'a yakın olan Adrasan Plajı, uzun kumsalı ve sakin atmosferiyle dikkat çekiyor.

Olimpos'da Yapılacak En İyi Şeyler

Müze boyutundaki Roma Hamamları’nı görebilirsiniz.Mezartaşları ilginizi çekecektir. Müzenin önünde ise Çal Dağ’ından çıkan dünyada eşi benzeri bulunmayan Pamukkale var buraya gidip ziyaret edebilirsiniz.Tepede yer alan Roma mimarisi tarzındaki tiyatroyu görebilirsiniz.

Önemli bir doğalgaz kaynağı olan Çıralı Köyü yanındaki Yanartaş'a mutlaka gitmeli ve doğanın bu müthiş an'ına, taşların arasından çıkan alevlere tanıklık etmelisiniz.

Olimpos'ta Ne Yapılır? Olimpos gibi doğanın kucağında bir tatil beldesinde, sabahın ilk ışıkları ile birlikte Milli Park’ta güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüşün hemen ardından organik ve muhteşem bir sabah kahvaltısı ile güne başlamalısınız. İsterseniz bu kahvaltınızı Uluçınar beldesinde de yapabilirsiniz. Hem çınarların gölgesinde bir kahvaltı güzel olacaktır. Sonrasında Uluçınar’da gezmelisiniz. Gün içinde Olimpos’ta gezebilirsiniz. Denize girebilir ve denizin, güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Çıralı’ya gidebilirsiniz. Sahilde caretta carettalar seyrederken güneşlenebilirsiniz. Yakınlardaki Yanartaş’a gidebilirsiniz. Günübirlik tekne turlarına katılarak Ceneviz ve Sazak Koyları’nı görebilir, gizli kalmış koyları keşfedebilirsiniz. Dalış, kano, su kayağı gibi sporları yapabilirsiniz. Kaya tırmanışı yapabilirsiniz. Fotoğraf çekebilirsiniz. Bey Dağları Milli Parkı’nda cip safari yapabilirsiniz. Akşamları güzel bir balık ziyafetinden sonra soluğu Olimpos’un, eğlencenin doruğa çıktığı barlarında ve gece kulüplerinde alabilirsiniz.

Olimpos'da Yeme – İçme Önerileri

Olimpos’un mutfak kültürü de Antalya gibi, Akdeniz mutfağının özelliklerini taşır. Zeytinyağlılar, otlar ve salatalar ön plandadır. Olimpos’un yöresel yemeklerinden bazıları hibeşi, domates civesi, köle ve balık yemeklerinin her çeşidi. Bunları tatmadan bölgeden dönmeyin. Ayrıca her tatil bölgesinde olduğu gibi Olimpos’ta da balık ve deniz ürünlerinin her çeşidi ön planda ve vazgeçilmezlerden. Akşamları güzel bir balık restoranında balık keyfi yaparken, çeşit çeşit zeytinyağlı mezelerin ve kalamar tava, güveçte kalamar yahnisi, çipura, levrek ızgara gibi balıkları ve deniz ürünlerini tatmayı da ihmal etmeyin. İsterseniz Olimpos’ta zeytinyağlılar ve ev yemekleri yapan lokantaları, fast food restoranlarını, ızgara et çeşitlerini ve pide, kebap gibi yiyecekleri bulabilirsiniz. turistik bir bölge olduğu için tost ve gözleme gibi uygun fiyatlı aperatiflerde var.

Olimpos'da Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Olimpos'da çocuk dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Olimpos'da Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Olimpos'da denize sıfır konumda küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Olimpos'da Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Olimpos'da tekerlekli sandalyeye uygun küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Olimpos'da İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

 Olimpos'da ileri yaş dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Olimpos'da Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Olimpos'da hayvan dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Olimpos'da Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Olimpos'da havuzlu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Olimpos'da Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Olimpos'da her şey dahil küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Olimpos Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Olimpos'ta tatil planınız için erken rezervasyon yapmak, genellikle konaklama tesislerinde indirimlerden ve avantajlardan yararlanmanıza olanak sağlıyor. 

Erken Rezervasyon Dönemi

Olimpos'ta erken rezervasyon dönemi genellikle turizm sezonunun başlangıcından önce başlıyor. Bu dönem genellikle kasım veya aralık ayında başlayıp yaz aylarına kadar devam ediyor. Her otelin erken rezervasyon politikası farklılık gösterebilir, bu nedenle rezervasyon yapmayı düşündüğünüz otelin belirlediği tarih aralıklarını kontrol etmeniz önemli.

İndirimler ve Avantajlar

Erken rezervasyon yaparak genellikle otel fiyatlarında indirimlerden ve ekstra avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu indirimler genellikle erken rezervasyon dönemi içinde yapılan rezervasyonlara uygulanır ve rezervasyonunuzu ne kadar önce yaparsanız, o kadar fazla indirimden faydalanabilirsiniz.

Rezervasyon Koşulları

Erken rezervasyon yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, rezervasyonunuzu yaparken belirtilen rezervasyon koşulları. Bazı oteller erken rezervasyonlar için özel iptal politikaları belirleyebilir ve rezervasyonunuzu değiştirmenize veya iptal etmenize izin vermeyebilir.

Etiketler: Olimpos Butik otelleri, Olimpos Butik otel denize sıfır, Olimpos Otelleri, Olimpos Bungalov Otelleri, Olimpos Bungalow fiyat, Olimpos nerede kalınır, Olimpos Havuzlu oteller, Olimpos Merkez Otelleri, Olimpos butik otel tavsiye, Olimpos en güzel Otelleri, Olimpos Butik Doğa otelleri, Olimpos yakın doğa otelleri, Olimpos Doğa ile iç içe tatil yerleri, Olimpos Doğa ile iç içe Oteller, Olimpos En iyi Doğa Otelleri, Olimpos Bungalov evler, Olimpos Bungalov ev fiyatları, Olimpos Bungalov evler, Olimpos Bungalov tatil evleri, Olimpos Tatil evleri, Olimpos Bungalov ev Kiralama, Olimpos Denize sıfır Butik oteller, Olimpos Butik Otel Fiyatları, Olimpos En iyi butik oteller, Olimpos Lüks butik oteller, Olimpos Lüks küçük oteller, Olimpos şömineli oteller, Olimpos Jakuzili Butik Oteller, Olimpos balayı otelleri, Olimpos dağ evleri, Olimpos kütük evleri, Olimpos üçgen evleri, Olimpos dağ otelleri, Olimpos sobalı oteller, Olimpos deniz manzaralı oteller, Olimpos gastronomi otelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Olimpos bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Hotel 212 Olympos, Feng Shui felsefesi baz alınarak, Olympos mirası olan topraklarda, rüzgarın ve suyun enerjisini hissedeceğiniz bir yer. İçinize dönük bir tatil olacağı kesin.
Olimpos bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Daphne Tatil Evi, insanı kucaklayan samimi ve içten bir havası var. Aileler için ideal. Havadaki çam kokusu buram buram burnunuza geliyor...
Olimpos bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Olimpos bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Olympos Village Hotel , vahşi Amazon ormanlarının içindeymişsiniz gibi bir hissiyat yaratıyor. Tabiat oldukça cömert ve davetkar...
Olimpos bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Olympos Village Hotel ve Hotel 212 Olympos evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Olimpos bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Antalya Havalimanı 94 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.