×

Ege Rehberi


Tarih, doğa ve yaşam diye sıralandığında kelimelere en zor sığacak yoğunlukta bir bölge aslında Ege. Denizinden baktığınızda tercihler arasında kaybolabilirsiniz, tarihten baktığınızda eski çağların etkilerinden yeni döneme ve Kurtuluş Savaşı başarı öykülerine dalabilirsiniz ve yaşam kısmından bakarsanız kültüre, sanata ve doğaya en yakın bölge diyebilirsiniz.

Ege Bölgesi toprağındaki verimliliğini ürüne dönüştüren halkının emeğinin de katıldığı, dünya da benzersiz zeytinleri, üzümleri dolayısıyla şarapları, tütünleri, inciri ve de turunçgilleri üretimi ile de benzersizdir. Ege’li olmanın ayrıcalığını hissetmeniz için, o yöre insanı olmak zorunda değilsiniz, oraya gitmek, oradan geçmek, yörenin havasını, suyunu tatmak da sizi ayrıcalıklı yapacaktır.

Barışın ve sağlığın sembolü olan Zeytin’in diyarı, insanı yaşlanmaktan alıkoyan, yakıcı olmayan sıcak iklimi ve ormanı, doğası ile Ege dünyanın belki de en önemli turizm-gezi bölgeleri arasındadır. Tarihin en derinliklerinden gelen büyük mitolojik hikâyelerini barındıran bu bereketli topraklar aynı zamanda şimdiye dek birçok büyük imparatorluğa da beşiklik yapmış ve kucak açmıştır. Yani deyim yerindeyse tarih, mitoloji ve kültür denince akla ilk gelen yerlerdendir Ege. Peki, yalnız bunlar mı? Hayır. Üretim, bereket, toprak ve doğa denince de ilk akla gelen yerdendir Ege Bölgesi. Ülkemizdeki hemen hemen her ihtiyaca cevap veren uçsuz bucaksız tarım alanlarıyla her türlü sebze ve meyveyi bizlere sunmaktadır Ege Bölgesi. Bu bakımdan bereketin de sembolü olmuştur artık. Ege Bölgesi önemli turizm merkezli de bulunmaktadır. İzmir, Aydın, Balıkesir’in Ege tarafı ve tabi ki Muğla’nın önemli yerleri. Kıyı Ege’de bu gibi şehirler meşhurken bölgenin iç tarafında Manisa ve Denizli gibi diğer önemli şehirler de bulunmaktadır. Tüm bu şehirler çerçevesinde adını sıkça duyduğumuz Pamukkale, Ayvalık, Kula, Manisa Merkez, Marmaris, Fethiye, Kuşadası, Birge, Cunda Adası, Datça, Alaçatı, Bergama, Edremit, Urla gibi yerler de hep bu bölgenin meşhur yerleridir ve isimlerini en az bu şehirler kadar duyurmuşlardır. Bu bölgelerimiz artık sadece ülkemiz Türkiye için değil, adeta dünya için önemli kültür ve turizm bölgeleri arasında gösterilmektedir. Eğer Ege Bölgesini bu zamana kadar gezmediyseniz mutlaka planlamanızı yapın ve derhal gidin gezin. Pırıl pırıl ve mavi bayraklı berrak denizlerde yüzün, uçsuz bucaksız ormanlarda dolaşıp temiz hava alın ve özellikle yöresel lezzetleri tatmaya çalışın. Kültür mirası ve deniz Ege’de sizi bekliyor.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler