Burhaniye Ören Gezilecek Yerler

Eski Edremit olarak da bilinen bölgede bulunan, Ören’in üzerine kurulduğu antik kent Adrimittion’un kalıntılarını görebilirsiniz.
Edremit Körfezi’nin güney tarafından bulunan Kaya Sunaklarını ziyaret edebilirsiniz. Bu sunakların bir benzeri de Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde görülüyor. Düşünce tarzı olarak doğayla bütünleşmeyi temsil eden bu kaya sunakları, Cilalı Taş Devri’nden beri devam eden bir düşüncenin ürünü.
Burhaniye’de Şahinler Köyü’nde bulunan ve yaklaşık 150 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan Şahinler Köyü Camii’ni görebilirsiniz. Burhaniye ve Ören sokaklarında bol bol yürüyüş yapıp fotoğraf çekebilirsiniz. Burhaniye Ören’de bulunan kaplıcaları gezebilirsiniz.
Ören, tertemiz plajları, denizi ve doğası ile ünlü bir belde. Zeytin, çam ve meyve ağaçları ile çevrili bahçeleri, ormanları keşfetmek için yeşil cennet Ören’de yürüyüş yapabilir, doğa gezisine çıkabilirsiniz.
Civarda bulunan Ayvalık, Cunda, Kaz Dağları, Bozcaada ve Efes gibi tarihi ve turistik yerlere günübirlik geziler düzenleniyor. Bu gezilere katılarak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Efsanelere konu olan geçmişi ve yemyeşil doğası ile İda Dağı diye de anılan Kaz Dağları’nı mutlaka görmelisiniz.
 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.07.2024
Çıkış
14.07.2024
Misafirler
2 misafir

Sıkça Sorulan Sorular

Burhaniye Ören bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Divas Hotel ; ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konfora sahip.
Burhaniye Ören bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Burhaniye Ören bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Idahan Hotel Burhaniye ; manzarasındaki mutlak sükuneti ile dinginlik sağlıyor. Tadını çıkarın!
Burhaniye Ören bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı 10 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizden refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Burhaniye Ören bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Divas Hotel yetişkinlere uygun modern tipli odaları ile tercih edilebilir. Daha fazlası için sitemizi inceleyebilirsiniz.