Polonezköy Rehberi

İstanbul çevresinde doğanın yeşilini korumayı başardığı, insandan gerekli saygıyı gördüğü ender yerlerden biri Polonezköy. Köye Beykoz yönünden gelirken sizi hemen girişte kilise ve katolik mezarlığı karşılar. Yüz metre kadar sonra köyün ufak meydanına geldiğinizde,  burada kiralanmayı bekleyen atlarla karşılaşırsınız. Etrafta pansiyon olarak hizmet veren irili ufaklı bir çok villa bulunur.  Köyün evleri bodur duvarlarla çevrilidir ve bu çitleri güçlendiren sık ve yüksek ağaçlar mevcuttur. Evlerin girişleri yediveren gülleri diye adlandırılan sarmasık türü çiçekler tarafından çevrelenmiştir. Ayrıca köy meydanında yerli halk tarafından üretilip satılan cam eşyalar bulabilirsiniz.

Beykoz sırtlarındaki bu Polonyalılar köyü, geleneksel ve modern hayatı bir arada barındırıyor. Bugün 500 kadar Polonyalının yaşadığı köye gittiğinizde köyün iki asırdır anlatılan öyküsünü mutlaka dinleyin. Böylece Polonezköy'de üzerinde yürdüğünüz toprakların neden çingeneler tarafından "Büyülü Topraklar" diye adlandırıldığını öğrenebilirsiniz.      
Polonezköy köylere özgü tertemiz havası, doğal güzellikleri, tereyağı, balı ve kirazlarıyla anılır. Hatta kirazları o kadar meşhurdur ki her Haziran kiraz festivali düzenlenir. Ancak eskiden bu güzelliklerden yararlanmak için bazı zorlukları göze almak gerekiyordu. Çünkü Polonezköy bu doğal güzelliği paylaşmak isteyen insanlar için bünyesinde yeterli konaklama imkanını barındırmıyordu. Ancak son senelerde bu durum değişti. Artık insanlar ister günü birlik, isterlerse birkaç günlüğüne, Polonezköy'e gelip doğayla başbaşa bir dinlence imkanına sahip olabiliyorlar. Bu hizmeti veren tesislerden biri ise Polka Country Hotel. Doğayla bütünlüğünü korumuş ve orijinal yapısına sadık kalınarak restore edilmiş haliyle, Polonezköy'ün güzelliklerini yaşamak isteyenler için en güzel imkanı sunuyor.

Ayrıca Pansiyon Rehberi.com adresine göz atabilirsiniz; http://www.pansiyonrehberi.com/

 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir

Park Polonezköy Hotel

4.3 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Polonezköy'de hangi oteller çiftler için en uygun?
Polonezköy'de Villa Polonez Otel hem aileler hem de romantik çiftler için gayet uygun.
Polonezköy bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Villa Polonez Otel girift bir bahçe içerisinde, her şeyden uzakta, sakin bir atmosfere sahip. Doğayla baş başa, sakin bir iki gün geçirmeye çok uygun bir yer.
Polonezköy bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Polonezköy bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Villa Polonez Otel şirin, doğal ve içten bir yer. Ayrıca şömineli suiti de bulunuyor.
Polonezköy bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Polonezköy'e 40 km uzaklıkta bulunuyor. Önerilerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.
Polonezköy bölgesinde Polonezköy Tabiat Parkı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Villa Polonez Otel , Polonezköy Tabiat Parkı'na 4 km uzaklıkta bulunuyor. Devasa bir ormanlık alanda tertemiz havaya karşı ne kadar yürüseniz de az geliyor.
Polonezköy bölgesinde Czestochova Meryem Ana Kilisesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Polonezköy , 1848'den sonra Osmanlı Devleti'ne sığınan Polonyalılar tarafından kurulmuş. İbadete açık olan tek bir Katolik kilisesi bulunuyor. Czestochova Meryem Ana Kilisesi ve çitlerle çevrili iyi korunmuş çiftlik evleri bu doğa harikası bölgenin değerli ögelerinden. Kesinlikle görülmeye değer. Otel tavsiyelerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.