Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.06.2024
Çıkış
14.06.2024
Misafirler
2 misafir

Heybeliada Otelleri

Kalabalık şehirlerde bazen çaresiz mi kalıyorsunuz, İstanbul'un o ağır temposu sizi de bunaltıyor mu, hiç kalabalıklardan kaçmak ve kendinizi doğaya bırakmak istediniz mi? İşte Heybeliada tam size göre bir yer. Kelimenin tam manasıyla stresinizi, yorgunluğunuzu ve negatif enerjinizi alabilecek bir yer. Gelin bu enfes yere, bırakın kendinizi yemyeşil doğaya ve masmavi denize. Kendinizi, ruhunuzu dinleyin ve hatta dinlendirin. İşin, temponun, ağır yükün tam zirvesinde yapın bunu. Yapın ki Heybeliada hiç çıkmasın aklınızdan sizde bıraktıklarıyla.

İstanbul'un eşsiz yerlerinden biri olan Heybeliada yine aynı şehrin, büyüklüğüne göre ilk iki adasından biridir. Serin havası, çam ağaçlarıyla kaplı yolları ve deniziyle güzel bir doğar harikasıdır. Doğa harikası olmasının yanı sıra aynı zamanda bir kültür hazinesidir denilebilir. İçerisinde Osmanlı ve Bizans'a ve hatta Cumhuriyet devrine ait eserler bulunmaktadır.

Özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır Heybeliada. Ama daha çok, tam yaz ayları değil de ilkbahardan yaza geçiş dönemlerinde bir başka olmaktadır Heybeliada. Çünkü yaz aylarında sıcaklar bazen bunaltıcı seviyeye çıkmaktadır. Günübirlik tatil için İstanbul ve çevresinde en iyi seçeneklerden biridir bu güzel yer. Temiz havası, uzun ve gizemli yollarıyla, hem Rum mimarisi hem Türk mimarisinin uyumuyla ve ufak şirin kafeleriyle ziyaretçilerini beklemektedir Heybeliada. İstanbul kıyılarında bohça ya da çanta gibi göründüğünden buraya eski dilde çanta manasına gelen heybe yani Heybeliada demişler. Yüksekliği fazla olmamakla beraber yaklaşık 150 metredir ve gerek coğrafi şartları ve gerekse tarihi, kültürel şartlarıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Burayı yani Heybeliada'yı gezerken o mistik havayı tadacağınızı düşünüyoruz. İstanbul'a bir de bu açıdan bakılması gerektiğini de düşünüyoruz. Bazen yanı başımızdaki güzellikleri de fark etmek gerekiyor.
Etiketler: heybeliada otelleri, heybeliada balayı otelleri, heybeliada deniz kenarı otel, heybeliada butik otelleri, heybeliada jakuzili otel, heybeliada havuzlu otel, heybeliada şömineli otel, heybeliada deniz manzaralı otel, heybeliada doğa içinde otel, heybeliada otel, heybeliada denize sıfır butik otel fiyatları
 

Sıkça Sorulan Sorular

Heybeliada bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Perili Köşk Hotel deniz ile burun buruna sevimli bir yer. Ev sahipleri güler yüzlü.
Heybeliada bölgesinde otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Heybeliada bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Perili Köşk Hotel olağanüstü güzel manzarası ve dekorasyonu ile son derece kişisel bir yer. Konuklarını kucaklayan samimi bir havası var.
Heybeliada bölgesinde Rum Ortodoks Ruhban Okulu yakınlarındaki oteller hangileridir?
Okul binası 9.yüzyılda İstanbul Patriği Aziz Fotios tarafından Aya Triada Manastırı olarak kuruluyor. 1844 yılında Sultan Abdülmecid döneminde ise Ortodoks din adamı yetiştirmek maksadı ile ruhban okulu olarak hizmet vermeye başlıyor. Adanın Ümit Tepesi’nde bulunan bu okul, Ortodoks Hıristiyan Kiliselerine ait olanlar arasında en büyük din eğitimi veren kurum olma özelliğine sahip. Okuldan mezun olanlar piskopos, teolog olarak dünyanın çeşitli yerlerinde hizmet vermeye başlamışlar hatta İstanbul Rum Patrikliği makamına kadar yükselenler de olmuş. 1971 yılında da kapatılıyor. Manastırın 120 binin üzerinde envanteri olan zengin bir kütüphanesi de var. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Heybeliada bölgesinde Sadıkbey Plajı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Adanın civarında güzel sahilleri bulunuyor. Plaj hizmeti sunan tesislerde var. Çam ağaçlarıyla dolu tepelere nazır bir şekilde denize girmek çok keyifli. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.