×

Akdeniz'de Ne Yenir


Taratorlu piyaz yöreye özgü bir tattır, Çandır bölgesinin kurufasülyesi ile yapılmış olması önemli, sıcak olarak yenildiğinde tadı daha bir güzel olur. Kölle saç kavurması, domates civesi, hibeş, arapaşı, tandır kebabı, tatlılardan isa patlıcan, bergamut ve turunç reçeli denemeye değerdir.

Tarihi bu kadar eski ve köklü olan bir yerleşim yerinde tabii ki yemeklerde çok çeşitli olacaktır. Akdeniz Bölgesi’nin meşhur yemekleri denince akla tabii ki Adana Kebabı, Hatay yöresinde İçli Köfte ve Künefe Tatlısı, Mersin’de Tantuni başta gelmektedir. Yine diğer yemekleri sıralayacak olursak ve yöresel lezzetleri sıralayacak olursak Sini Köfte Adana’ya ait, Antakya Usulü Yumurta Öccesi, Testi Kebabı, Zeytinyağlı Kuru Dolma, Patlıcanlı Çöp Kebabı, Isparta Yöresine ait Gül Reçeli, Pekmez Helvası, Nokul, Sebzeli Kebap, Kabak Helvası, Gazel Böreği gibi yemekler gelmektedir. Bununla birlikte deniz ürünleri de bol miktarda bulunmaktadır. Yaylalarda köylülerin kendi imalatı olan tarımsal hayvansal gıdalar da bol miktarda bulunmaktadır.
Canlı turizm bölgelerimizden olan Akdeniz Bölgesinde tabi ki mutfak da ön planda gelmektedir. Size mini bir liste yapmamız gerekirse Antalya'da bulunduğunuzda; 7 Mehmet Restoran, Şişçi Ramazan'ın Yeri, Paçacı Şaban, Anadolu Park, Antalya Balık Evi, Club Arma, Seraser Restaurant, II Vicino Pizzeria ve Akdeniz Pastanesi öne çıkan ve daha çok tercih edilen yerler olarak bilinmektedir. Eğer Mersin'deyseniz; İskele, Öz Hasan Usta Tantuni, Akçakıl Restoran, Saffron Fish & Meat ve Heysem Cafe & Restaurant tercih edilebilir. Yolunuz eğer Adana'ya düştüyse burada da; Birbiçer Kebap Salonu, Paşalimanı Bistro & Restaurant, Cikcik Ali'nin Yeri, Sergen Ocakbaşı, Kebapçı Mesut mutlaka uğramanız gereken yerlerdir. Ayrıca Hatay'da da Petek Mutfak ve Cafe Flör ve Kahramanmaraş'ta Saray Kasabı ve Kahramanmaraş Mado, Burdur'da Şişci Hasan ve Isparta'da da Antre Gurme tercih edilebilecek yerler arasındadır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Akdeniz bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?

Suna Sun Hotel, Patara Prince Hotel&Resort, Villa Lukka, Kale Lodge standart dışı bir ilginçlik sunuyor... Daha fazla önerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Akdeniz'de hangi oteller güzel manzaraya sahip?

Seki Evleri, Saklı Göl Evleri, Hillcity Hotel, Olympos Lodge manzara sıra dışı güzellikte. Yer olağanüstü...Daha fazla önerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Akdeniz bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?

Mavi Kıyı Suites, Kaş Inn Aparts, Başkonuş Yaylası Orman Evleri ailelerin kolay unutamayacağı keyifli bir ortam sunuyor. Kalan diğer tavsiyelerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Akdeniz bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Akdeniz bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Baraka House, Hoyran Wedre Köy Evleri, Hotel No37'nin kahvaltısı birbirinden özel gurme lezzetlerle dolu...

Akdeniz bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Kibala Hotel, Tefenni Villas, Papirus Otel evcil dostlarımızı kabul ediyor. Daha fazla önerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Akdeniz bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?

En Vie Beach Hotel, Marvel Tree Hotel Anamur, Sardunya Otel'in ağaçlarla nakış gibi işlenmiş bakımlı bir çayırlık, onun önünde de sakin ve güzel bir plajı var. Akdeniz'in eşsiz perspektifi... Daha fazla önerimiz için lütfen sayfamızı inceleyin.

Akdeniz bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Isperie Davraz Hotel, Kale Lodge, Daphne Tatil Evi şöminenin keyfine varabileceğiniz özel yerlerden...

Akdeniz bölgesinde villa kiralama ve dağ evi seçenekleri nelerdir?

Refere ettiğimiz önerilerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Akdeniz bölgesindeki hangi oteller romantik?

Suna Sun Hotel, Turkuaz Köy, Seki Evleri doğanın içinden gelen romantizme sahipler. Daha fazla önerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Akdeniz bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

Hotel Villa Turka, Fidanka Hotel, Lukka Exclusive Hotel yetişkinlere yönelik mutlak sükuneti ve dinginliği sağlıyor.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler