Büyükada Butik Otelleri ve Küçük Otelleri

Büyükada Butik Otelleri: İstanbul ve Bursa gibi büyükşehirler yakınlığı dolayısıyla yılın her dönemi çok sayıda turisti ağırlayan Büyükada’da, konaklama tesislerinden en çok Büyükada butik otelleri tercih ediliyor.

Büyükada Butik Otelleri ve Küçük Otelleri için tıklayınız
Büyükada Butik Otelleri ve Küçük Otelleri

Araç trafiğinin olmadığı Büyükada doğal güzellikleri, eskiden kalma yapıları, kiliseleri, konakları ve plajları ile görülmeye değer bir tatil beldesi. Adadaki en yüksek tepeye ister yürüyerek isterseniz de bisikletinizle çıkıp hem Aya Yorgi Kilisesi’ni hem de muhteşem bir deniz ve ada manzarasını görebilirsiniz. Büyükada’da bulunan tesislerin başında butik oteller geliyor. Adada bulunan gösterişli konakların ya da evlerin birçoğu günümüzde, restore edilerek otele dönüştürülmüş. Yeni yapılan bazı butik oteller ise adanın mimarisine ve doğasına uygun olarak inşa edilmiş. Çoğu Büyükada butik oteli aile işletmesi olarak hizmet veriyor. Dolayısıyla çok daha samimi ve güzel bir ortamda tatil vaat ediyorlar. Büyükada butik otellerinin çoğu deniz kenarında ve adanın merkezinde konumlanmışlar. Bunların dışında tepelerde bulunan ve muhteşem bir manzaraya hakim Büyükada butik otellerini de bulabilirsiniz. Büyükada otellerinin hepsi günümüz modern imkânlarına sahip. Otellerin restoranlarında ise hem gözünüze hem de midenize hitap edecek pek çok lezzetli yemeği bulabilirsiniz. Büyükada otellerinin fiyat seçenekleri de oldukça uygun düzenlenmiş. Siz de güzel bir Büyükada kaçamağı planlıyorsanız sitemize bir göz atarak Büyükada butik otelleri, fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanaklarını görebilirsiniz.

 • Ada Palas Hotel - Büyükada, İstanbul

  Promosyon

  Ada Palas Hotel - Büyükada, İstanbul Promosyon ve Aktiviteler

   PROMOSYON

  • Rezervasyonu otelimizin online sitesinden gerçekleştiren misafirlerimize özel olarak anında %10 indirim imkanı.
  • Büyükada'nın en iyi hizmet veren oteli olan Ada Palas Butik Otel Tarihi yapısı ve odalarıylada fark yaratmaktadır.
  • Bu kampanya 01 Ekim 28 şubat tarihleinde geçerli olacaktır.
  • %10 İNDİRİMDEN YARARLANMAK İÇİN PROMOSYON KODUNUZ 1444 
  Marmara Bölgesi / İstanbul / Büyükada
  Otel Bu Ay Açık
  Adalar'ın en büyüğü olan Büyükada'nın kalbinde, merkeze birkaç dakika yürüyüş mesafesinde, tarihi......
  Nasıl Bir Yer? : Konak tarzında konaklama
  Yorumlar : 8
  5 / 5
  Sayfası 14831 kez ziyaret edilmiş
  Son Rezervasyon Talebi 1 gün önce
  % 5 İndirim 200 TL'den itibaren

Büyükada Butik Otelleri ve Küçük Otelleri Hakkında Yazılan Yorumlar

Yorum Sahibi:
Yorum Tarihi :
Yorum :
Bende büyük ada da yaşıyorum kafa dinlenilecek yer
Yorum Sahibi:
Yorum Tarihi :
Yorum :
Büyükada

Kafanıza estiğinde hele hele anadolu yakasındaysanız hemen ulaşmanız mümkün adalara. Henüz sıcak havaların başında olduğumuzdan çok aşırı bir kalabalık yok. Bostancı vapur iskelesinde vapurumuza oturup beklemeye başlıyoruz. Belirli saatlerde kalkan şehir hatları vapuru ve küçük motorlar ile adalara ulaşmak oldukça basit ve ekonomik. Bütün ulaşım araçlarında Akbil geçerli. Yapmanız gereken tek şey kalkış ve varış saatlerini kontrol edip programınızı ona göre ayarlamak.

Yaklaşık 30 dakika sonra vapurumuz iskeleye doğru yanaşmaya başlıyor. Eğer ilk defa gidiyorsanız diğer adalara da uğradığından hangi adaya vapurun yanaştığını öğrenmekte fayda var çünki anons yapılmıyor vapurda. Zaten genelde de en kalabalık insan topluluğunun indiği ve bindiği iskele Büyükada oluyor. İner inmez sağlı sollu dondurmacılar ve waffle satan küçük mekanlar var. Havanın sıcak olması bizi meşhur yazan dondurmacılardan birine yanaşıp dondurmalarımızı alıyoruz. Fakat ne yalan söyleyelim dondrumalar hazır dondurma ve pek lezzetli değil.

Hemen üst kısımda bulunan meydana doğru yürümeye başlıyoruz. Meydanda ve hemen sol tarafında bir çok yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulunmakta. Bunlarda deniz ürünleri ya da başka istediğiniz kebap türü şeyler mevcut. Çoğu yer alkol servisi de yapmakta. Hemen bu mekanları da geçince sağlı sollu bir çok bisiklet kiralayan yerler geliyor karşımıza. İnsanlar akın akın bisiklet kiralıyor. Eski bisikletler 3 yeni bisikletler 5 ytl. İsteğe göre birçok bisiklet modeli bulmak mümkün. Aynı biçimde etrafta onlar faytoncu da bulunmakta. Bunlarda herhangi birini kiralayıp ada turu yapmak mümkün. Biz tercihimizi mahallelerin arasında yürüyüş yapmak olarak seçiyoruz.

Sokaklar o kadar güzel ve hareketli ki herkesin konuştuğu ortak konu ”burada ev alıp yaşayamaz mıyız?” oluyor. Evler güzel insanlar bahçeleriyle uğraşıyor. Etraftan bisikletliler geçiyor. Elektrikli motorsikletler sessiz sessiz gidiyor (En hoşumuza gideni de bu oldu çevre adına). Yaklaşık bir saatlik yavaş bir yürüyüşten sonra bir boş fayton görüp adanın kalanını onunla geziyoruz. Büyük ve küçük tur adında iki farklı tur seçeneği veriyor faytoncular. Büyük tur 45, küçük tur 30 Ytl. Biz piknik alanına kadar yürümüş olduğumuzdan büyük turu 35 Ytl’ye yaparım abi diyor faytoncu. Faytonda bir yandan güzelliklere bakarken diğer yandan sürekli faytoncudan ada ile ilgili bilgi almanız mümkün. Adanın yerleşim olmayan diğer kısımlarında köpek barınakları ve at bakım çiftlikleri yapılmış. Oldukça modern görünen bu tesisler atların boş zamanlarında tutuldukları ve bakımlarının yapıldıkları yerler. Bu arada yol boyunca ortada boş boş gezinen atlara rastlamak mümkün. Öğrendiğimize göre onlar dün çalışıp yorulan atlarmış. Bir gün bir çift diğer gün diğer çift çalışıyormuş atların. Eski tarihi yapıların, Rum mezarlığının ve eski ahşap Rum yetimhanesinin ( bu yetimhane dünyada 2. en yüksek ahşap bina) yanısıra, Reşat Nuri Güntekin’in müze evi’ni de görmek mümkün yolda.

Tekrar başladığımız iskele tarafında turu bitiriyor ve hemen o nefis kokan balıklardan yemek için yer arıyoruz. Ararken mahallerin içerisinde manavlar, kasaplar, fırınlar..tam bir eski İstanbul. Muhteşem. Nerede yiyelim derken eski tecrübelerimizden :) mutlaka fiyat listelerine bakıyoruz. Heryerin fiyatı aşağı yukarı aynı olmasına karşın hepsi pazarlığa açıklar. Denize sıfır yerler daha pahalı olmakla beraber eşsiz bir mazarayı da beraberlerınde sunuyorlar. Biz listelere bakarken hemen yanımıza gelen yetkililer, porsiyonu 18 yazan balığı 15′ten yazarız gibi enteresan teklifler yapıyorlar. Biz daha iç kısımda bulunan yerlerden birine geçiyoruz. Hamsi, midye tava’dan oluşan bir sipariş veriyoruz. 4 kişi 33 Ytl hesap ödüyoruz. Dönüş için bu sefer küçük motorları tercih ediyoruz. Yine 30 dk süren bir yolculuktan sonra Bostancı iskelesine varıyoruz.

Bütün gün yediğimiz taze oksijenin ardından yogunluğumuzun hat safhada olduğunu farkediyoruz. Ayaklarımız geri geri gidiyor. ”Yeter artık bugün yürüdüğüm diyor. Hemen eve..hemen..” En son koltuk üzerinde uyuya kaldığımızı hatırlıyoruz. Muhteşem güzellikleri ile bir sonraki seferde başka adalar diyoruz..size de mutlaka gidin demekle yetiniyoruz.http://www.gezipgorduk.com/index.php/tag/buyukada/
Yorum Sahibi:
Yorum Tarihi :
Yorum :
Büyükada son senelerde oldukça popüler bir destinasyon haline geldi. Bugün baktığımızda neredeyse ada da 15civarı küçük butik tarzda oteller var. Gezi programınızda özellikle haftaiçi gidilmesinde fayda var...

Şehir Hakkında Yorum Ekleyin - Paylaşın