Göcek Rehberi

Göcek: Güneybatı Akdeniz’in şirin beldesi Göcek, klasik tatil anlayışınızı değiştiren sıra dışı özellikleri ile tatil ve mavi yolculuk tutkunlarının en gözde mekânıdır. Kolay ulaşım özelliklerine sahip olan Göcek, bilinen tatil merkezlerinin aksine koruma altında olan küçük, sakin ve deniz ile iç içe bir beldedir.   

Kapıdağ Yarımadası ile Göcek Körfezi arasında bulunan, doğa harikası onlarca koy ve ada, turkuaz suları, denize sarkan yemyeşil çam ormanları, teknelerin etrafında dolanan insan canlısı yunusları, Lykia tarihinin görkemli antik kalıntıları ile düşlerinizin saklı olduğu tatil beldesidir. Yemyeşil çam ormanları, masmavi denizi, küçük adaları, tarihi kalıntıları ve muhteşem plajları ile cennetten bir köşe.   

Göcek’in tarihte Likya’nın bir kenti. Termessos (bugünkü Fethiye) ve Kaunos (bugünkü Dalyan ) arasında yer alan bir kent. Fakat asıl yerleşim yeri tam tespit edilemediği için kazı çalışmaları yapılamamış. Zaten bugüne de pek çok tarihi eser kalmamış, eski adıyla Kalimçe olan Göcek’ten. Sadece koylarda ya da Fethiye Yolu üzerinde bulunan antik kalıntılar var. Bir de Göcek'ten tekne turları ile ulaşılabilen Kapıdağ Yarımadası üzerinde ise Krya, Lisai ve İydai Antik Kentleri bulunur. Ulaşım zorluğu nedeniyle bu antik kentlerde de kazı yapılamamış. Ancak Göcek’in aksine bu yerleşimlerden, günümüze kalıntılar ulaşmış.   

80’li yıllara kadar kendi halinde ve sakin bir köy olan Göcek, bu yıllardan sonra gittikçe gelişen turizm potansiyeli ile bugün tatilin adresi olan beldelerden biri. Artan turizm potansiyeline rağmen Göcek, pek çok tatil beldesine nazaran oldukça sakin ve sessiz. Bu yüzden de büyükşehirlerin kalabalığından kaçan ve huzurlu bir tatil bekleyen misafirlerin adresi.   

Göcek, şehir merkezinde bulunan dört büyük marinası ile yerli ve yabancı deniz kâşiflerinin teknelerini demirlemek istedikleri en popüler limandır. Bunlar Skopea Marina; Port Göcek; Belediye Marinası ve Club Marina’dır.   

Misafirlerinin ihtiyacı olan tüm kentsel ve teknolojik altyapıya sahip olan Göcek'te, tatilinizi geçirirken işinizden ve evinizden kopmadan tatil yapabilirsiniz. Tatilinizi kesmeniz gereken beklenmedik gelişmelerde 22 km mesafedeki Dalaman Uluslararası Havaalanı’ndan dünyanın ve Türkiye'nin birçok noktasına hemen uçabilirsiniz.
       

Göcek ‘te Tekne sahipleri dışında, günlük tur imkânları da sunulmaktadır. Otel anlayışı olarak en fazla 20 odalı oteller benimsenmiştir. Şehirleşme oldukça düzgündür.   

Göcek’te konaklamak için de seçenekleriniz oldukça fazla aslında. Göcek otelleri gerek denize yakın gerekse de biraz daha gerilerde olarak beldeye dağılmışlar. İsterseniz doğanın içinde isterseniz de denizin kucağında bir Göcek otelinde konaklayabilirsiniz.
Göcek butik otelleri nisan ayında başlayan yaz tataili sezonu ile hizmete açılıp kasım ayının sonlarına kadar hizmet veriyorlar. Genellikle oda kahvaltı açlışıyorlar. Ama restoranlarında aradığınız pek çok lezzeti, günün her saati bulabilirsiniz.   

Bazı Göcek otellerinin, Özellikle Göcek butik otellerinin, işletmecileri beldede yaşayan halk. Dolayısıyla tatiliniz bir dostunuz evinde konaklıyormuşsunuz rahatlığında geçiyor. Samimi, sıcak ve güvenli.   

Göcek otelleri gerek odalarının dekorasyonu gerek mutfakları ve sunduğu olanaklar ile günümüz modern imkânlarının hemen hepsine sahipler. Çalışanları oldukça ilgili ve güler yüzlü. Çocuklu aileler için uygun tatil olanağı sunuyorlar. Dolayısıyla Göcek otellerinde bir tatilden beklediğiniz pek çok şeyi bulabilirsiniz.
Göcek otel fiyatları ise yaz aylarında artış gösterse de genellikle uygun seçenekler sunuyorlar. Hemen her kesimden tatilcinin zevkine ve bütçesine göre bir tatil var.   

Bu yaz yapacağınız bir Göcek tatili için sitemizi inceleyerek Göcek otelleri, Göcek otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İyi tatiller…

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
27.05.2024
Çıkış
28.05.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 3 yorum
D-Resort Göcek, Göcek Muğla
Lüks Küçük Otel
En iyi fiyat alınıyor
4.8 · Harika · 14 yorum
Dalya Life Hotel - Göcek Fethiye
Dere kenarında, doğayla baş başa bir inziva yeri.
En iyi fiyat alınıyor

Göcek Arion Hotel

5.0 · Harika · 6 yorum
Göcek Arion Hotel, Göcek Muğla
En iyi fiyat alınıyor

Mr. Dim Apart Hotel

4.6 · Harika · 9 yorum
Mr. Dim Apart Hotel, Göcek Muğla
En iyi fiyat alınıyor

Renka Hotel & Spa

5.0 · Harika · 9 yorum
Renka Hotel & Spa, Göcek Muğla
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 4 yorum
Resa Hotel, Göcek
En iyi fiyat alınıyor

Yonca Anjelika Hotel

5.0 · Harika · 2 yorum
Yonca Anjelika Hotel, Göcek Muğla
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Göcek'te hangi oteller çiftler için en uygun?
Club Prive By Rixos, yeryüzünden kopuk bir kaç gün geçirmek için ideal bir yer. Tıpkı büyük bir fanusun içindeymişsiniz gibi...
Göcek bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Renka Hotel & Spa, dağlarla çevrili yeşilin ton sür ton hali ve Göcek'in eşsiz perspektifi ile muazzam bir manzaraya sahip.
Göcek bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Dalya Life Otel'in yüzme havuzunu çevreleyen, müstakil girişli odaları; bahçedeki sarmaşıkların ve ağaçların arasında neredeyse gözden kayboluyor. Arka taraftaki bakir, yumuşak tepeler; sabah yürüyüşüne uygun.
Göcek bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Göcek bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Renka Hotel & Spa'nın keyifli, büyük ve bakımlı bahçesi içinde, geleneksel zengin serpme kahvaltısı oldukça lezzetli.
Göcek bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Dalya Life Otel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Göcek bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Dalaman Havaalanı 18 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Göcek bölgesindeki şömineli oteller hangileri?
Mr. Dim Apart Otel, 12 ay boyunca açık. Şöminenin keyfine varabileceğiniz konforlu ortak alanları bulunuyor.
Göcek bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Mr. Dim Apart Otel'de asırlık zeytin ağaçlarının bereketi, bütün alana yayılmış. Envai çeşit meyve ağacı, güzel bir yüzme havuzu ve iyi bir kitapla kıvrılabileceğiniz keyifli geniş bir çayırlık alanı bulunuyor. Keyfini çıkarın.
Göcek bölgesinde İnlice Plajı yakınındaki oteller hangileri?
İnlice Plajı; Mr. Dim Apart Otel'e 6 km uzaklıkta bulunuyor. Daha fazla tavsiyemiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.