Burdur Gezilecek Yerler

Gezip görülesi yerler açısından Burdur şehri daha çok doğal ve kültürel yönleriyle ön plana çıkmaktadır. Kentin tarihi yerlerini, kültürel yerlerini görmek için yola çıkacak olursak özellikle tarihi evler bizi selamlamaktadır. Tarihi Burdur Evleri ve Mısırlılar Evi, çeşitli konaklar çok önemli ziyaret edilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Bakibey konağı en meşhurlarındandır. Dönemin özelliklerini anlatan estetik ev tarzının nasıl olacağını bize yansıtan önemli yapılardır. Burdur Saat Kulesi birçok şehrimizde olduğu gibi burada da önemli bir yerdir ve bölgede inşa edilen ilk analog saat olma özelliğini taşır ayrıca aynı zamanda şehir merkezinde de görmeniz gereken birçok noktaya yakın yerdedir. Yine hemen hemen her yerde bundan arkeoloji müzesi burada da Burdur Arkeoloji Müzesi olarak karşımıza çıkmaktadır ve 60.000'den fazla kültür emanetine sahiptir. 1969 yılında insanları ziyaretine açılmıştır. İncirhan Kervansarayı Selçuklu hükümdarlarından Gıyasettin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Zaten özellikle Selçuklular deyince kervansaray kültürü ön plana çıkmaktadır. Anadolu'nun dört bir tarafını kervansaray ağlarıyla örmüşlerdir. İşte burada da İncirhan Kervansarayı bunlardan bir tanesidir. Hem içi hem dışı ziyaret edilmeye değer. Burdur'da yine görmemiz gereken göller var özellikle Salda Gölü ile Burdur Gölü Türkiye'nin büyük göllerinden birisidir. Sıralamada üst yerlerdedir ve doğal bir harikadır. Burada gün batımı, gündoğumu kamp ve piknik gibi aktiviteler, gezinti gibi aktiviteler yapılabilir. İnsuyu Mağarası ülkemizin turizme açılan ilk mağaralarından biridir. Hatta daha çok büyüktür ama şu ana kadar bir kısmı açılmıştır turizme. Bu bakımdan önemlidir İnsuyu Mağarası. Salda Orman Plajı da Yeşilova ilçesinde bulunmaktadır. Adeta bir saklı cennettir, bembeyaz kumsalı bulunmakta, piknik ve kamp alanları ile oldukça sık bir şekilde ziyaret edilmektedir. Sonrasında Burdur'da yine gezebileceğiz antik kentler var, bu antik kentlerin çoğu 10.000'in üzerinde nüfus barındıran bir yerdir. Zaten Burdur şehri ilk çağ medeniyetlerine, Roma'ya Bizans'a Selçuklulara Hamitoğullarına ve Osmanlılara ev sahipliği yapmış köklü ve derin tarihi olan bir şehirdir. Kremna Antik Kenti, Sagalassos Antik Kenti, Sia Antik Kenti ve Keraitae mutlaka görülmeli bizce.
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
04.03.2024
Çıkış
05.03.2024
Misafirler
2 misafir
En iyi fiyat alınıyor

Hotel Lago Di Salda

En iyi fiyat alınıyor

Sagalassos Lodge ve Spa

5.0 · Harika · 4 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Saklı Göl Evleri Glamping Resort

4.4 · Harika · 8 yorum
Bungalov, Göl Evi
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Burdur'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Hotel Lago Di ormanla çevrelenmiş Salda Gölü kıyısında esrarengiz güzelliği olan bir yer.
Burdur'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Tefenni Villas bağımsız girişli odaları bakımlı ve geniş bir bahçeye açılıyor. Ortak alanlarda çocuklu ailelerin keyifle vakit geçirebileceği çeşitli aktiviteler bulunuyor.
Burdur'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Burdur'da güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Saklı Göl Evleri Karacaören Gölü manzaralı çam ağaçlarının altında keyifli bir kahvaltı sunuyor.
Burdur'da evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Sagalassos Lodge ve Spa ve Tefenni Villas evcil dostlarımızı kabul ediyorlar.
Burdur'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Burdur'a 65 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Burdur'da bulunan romantik oteller hangileridir?
Sagalassos Lodge ve Spa'nın saunası, açık havuzu ve ısıtmalı havuzu ayriyeten kışın şöminesi bulunan kapalı salonu çok keyifli.
Burdur'da Sagalassos Antik Kenti yakınındaki oteller hangileridir?
Sagalassos Antik Kenti, Akdağ’ın güneyinde 1700 metre yüksekliğindeki tepeler üzerine kurulmuş. Bu antik dağ kentinde yaşayan en eski halkın Solimler olduğu biliniyor. Pamphylia ve Pisidia’yı birbirine bağlayan yol üzerinde bulunduğu için de tarihte stratejik öneme sahipmiş. Dor, Apollon Klarios ve Antoninus Pipus tapınakları ile kütüphane ve kamu yönetim binası yüzyıllar öncesinin antik havasının tılsımını hâlâ hissettiriyor. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Burdur'da İnsuyu Mağarası yakınındaki oteller hangileridir?
Burdur’da birbirinden güzel göller, Roma döneminin antik çağına ev sahipliği yapan antik kent kalıntıları ve 40’a yakın höyük bulunuyor. Kalıntılar hâlâ seçilebiliyor. İnsuyu Mağarası’nda zaman içinde oluşan binlerce sarkıt ve dikitin yanı sıra irili ufaklı dokuz tane gölcüğe rastlayacaksınız. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.