×

Karadeniz Bölgesi Rehberi


Yeşil ile Mavinin, Neşe ile Huzurun Buluşması…

Neresine giderseniz gidin Karadeniz sahillerinin, hemen hemen aynı duygu ve düşünceye kapılırsınız. 'Bu diyar yeşil ile mavinin, neşe ile huzurun buluşması'. Karadeniz Bölgesi ülkemizin kuzey sahil şeridinde bulunmaktadır. Ülkemizin en çok yağış alan bölgesi, balıkçılığın da en geliştiği yerdir. Dolayısı ile bu özellikler Karadeniz'de belirleyici faktörler olmuştur. Tüm bölge boyunca yeşilin bin bir tonu gür ormanlar, heybetli ve başı dumanlı dağlar, koca bir tarih, uçsuz bucaksız yaylalar görürsünüz. İklim olarak ılıman bir yapıya sahip olan Karadeniz Bölgesine yılın her döneminde gidebilirsiniz. Yaz aylarında dahi haftanın iki günü yağışlı olabilmektedir.
Zekidir Karadeniz insanı, neşelidir de. Karadeniz'in hırçın dalgalarından mıdır bilinmez ama biraz da asabidir. Tüm bunlar en doğal halidir Karadeniz insanının. Bu güzel insanları kâh ekmeğinin peşinde kâh tutkuları olan yörelerine bir katkı yaparken görürsünüz. Bölge şehirlerinden Artvin, Rize ve Trabzon başta olmak üzere tüm Doğu Karadeniz ve bölge genelinde yayla kültürü çok gelişmiştir. Rize'de Ayder, Potuk, Sal, Artvin'de Karagöl, Ordu'da Perşembe, Trabzon'da Maçka ve Kiraz Yaylasını görmeden asla Karadeniz turunuzu bitirmeyin. 'Balık mı yoksa hamsi mi' sorusuna maruz kalmadan asla Karadeniz'den dönmeyin. Hasat zamanı geldiğinde mutlaka bir fındık bahçesine gidip o neşeli insanların çalışmasını izlemeden, onlarla keyiflenmeden de asla oraları terk etmeyin.
Karadeniz Bölgesinde sadece yaylalar yok. Özellikle bölgenin batısında güzel kayak merkezleri (Ilgaz) bulunmakta, coşkun akan nehirlerde su sporları yapılmaktadır. Ayrıca Karadeniz bölgesinin hemen hemen her yerinde kamp, piknik yapmak için yüzlerce alan bulunmaktadır. Tüm bunların yanında tarih boyunca hem kolonilerin kurulduğu hem de bazı krallıkların yaşadığı birçok medeniyet izi de bulunmaktadır Karadeniz'de. Kısaca, Karadeniz'e geldiğinizde doğaya, yöreye has lezzetlere ve tarihe doyacaksınız.
Koskoca Karadeniz bir yazıyla tabi ki anlatılamaz ama biz sizler için mini bir liste hazırladık, bu cennet bölgeye geldiğinizde yapmanız için. Belki size fikir verebilir diye düşündük. Karadeniz'e geldiğinizde mutlaka yapın. İşte listemiz:
"    Mutlaka bir yaylaya çıkın.
"    Balık, Akçaabat Köftesi, Sebze yemekleri yiyin.
"    Rafting, doğa yürüyüşü yapın.
"    Kamp yapın.
"    Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Sinop Cezaevi, Samsun Milli Mücadele Açıkhava Müzesi gibi tarihi yerleri gezin.
"    Uzungöl ve Karagöl'de fotoğraf çektirin.
"    Sıradan bir kahvede oturup çay için, neşeli halk ile sohbet edin.
"    Fındık toplayın.
"    Ilgaz Dağlarının eşsiz atmosferinde, biraz da Batı Karadeniz diyin
"    Ordu'ya teleferikten bakın
"    Türkiye'nin en kuzey ucu Sinop Karaburun'a gidin

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler