Afyon Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
25.02.2024
Çıkış
26.02.2024
Misafirler
2 misafir

Şehitoğlu Konağı

4.4 · Harika · 8 yorum
Konukların buram buram tarih kokan ve bozulmamış dokusuna hayran kalacağı bir otel.
En iyi fiyat alınıyor

Afyon Otelleri

Bu güzel şehre gitmek için aslında o kadar çok sebebimiz var ki hangisini saymak gerekir diye düşünmeden edemiyoruz. Ülkemizin kendine has gıdaları bulunan önemli bir şehri, termal turizmin de adeta başkenti, yakın tarihimiz ve medeniyet tarihi açısından çok önemli bir şehir. Özellikle madencilik konusunda da mermer çıkarılan bir şehirdir. Karşınızda Afyonkarahisar. Bu şehir yani Afyonkarahisar şehri, çok eski ve kökleri geçmişe dayanan bir tarihe sahiptir. İlk Çağ medeniyetlerinden Hititlerin eline geçtikten sonra şehir kurulmuş yaşanabilecek bir kıvama gelmiştir. Sonrasında Frig medeniyeti şehre hakim olmuş ve ondan sonrada Persler şehre hakim olmuştur, bir dönem Makedonya krallığında bulunsa da şehir sonrasından Bizans'ın eline geçmiş ve en son Selçuklu, Osmanlı Devleti ile birlikte Türk şehri havasına bürünmüştür. Afyonkarahisar şehri ülkemizin batısında bulunmaktadır. Ege bölgesi ile İç Anadolu bölgesi arasından bir geçiş yolu üzerinde bulunmaktadır. Ancak birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından, yoğun tarihi mirası ile maden bakımından da zengin olması ve termal turizmin son yıllardaki en önemli bölgesi olması nedeniyle şehir son yıllarda büyük gelişme kat etmiştir. Buna bir de gıdayı eklersek hem bölgenin ve ülkemizin hem de dünyanın tanınmış şehirleri arasına girmeye hak kazanmış oluyor Afyonkarahisar şehri. Bu şehre yılın her döneminde gelebilirsiniz, çünkü turizmin neredeyse her çeşidine cevap verebilecek bir kapasite burada mevcut. Son zamanlarda konferans ve toplantı aktivitelerinin de yaygın olarak yapıldığı bir yer olarak gündeme gelmekte Afyonkarahisar. Önemli yolların geçiş noktasında bulunması özelliği de Afyonkarahisar'ı sık sık gündeme getirmektedir.

Termal özellikleri ile ön planda olan Afyon otelleri, tarihi ve doğası ile de ziyaretçilerine keyifli ve şifa dolu bir tatil yaşatıyor. Afyon butik otellerinin birçoğu yemyeşil ormanlarla, Afyon’un köklü tarihi arasında kalmış şifa dağıtan oteller. Afyon otelleri, termal turizmin yanı sıra tarihi ve kültürü ile de ön plana çıkan Afyon’da giderek artmaktadırlar. Afyon pilot bölge seçilmiş ve altyapı çalışmaları ile termal tesis yapımı böylece giderek hız kazanmıştır. Büyüklü küçüklü birçok otel ve pansiyonun bulunduğu Afyon’da, konaklama tesisleri sayıca çok olduğundan fiyat konusunda birçok seçeneğiniz var. Zengin doğası, köklü tarihi, kültürel dokusu ve kaplıca termal turizminin merkezi konumundaki Afyon’da hem gezip dinleneceğiniz hem de şifa bulabileceğiniz bir tatil yapacaksınız.
Etiketler: afyon otelleri, afyon balayı otelleri, afyon butik otelleri, afyon jakuzili otel, afyon havuzlu otel, afyon şömineli otel, afyon doğa içinde otel, afyon otel, afyon butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Afyon bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Dündar Termal Villa Otel, geniş modern villa kondepti ve termal su akan hamamıyla tercih edilebilir.
Afyon bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Afyon bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Zafer Havalimanı 49 km uzaklıkta bulunuyor Dündar Termal Otel'e.
Afyon bölgesinde Afyon Mevlevihanesi yakınındaki oteller hangileri?
Afyon Mevlevihanesi yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunuyor Divan Termal Otel'e.