Beypazarı'nda Gezilecek Yerler

Beypazarı’na geldiğinizde her şeyden önce sokaklarında şöyle bir yürüyüş yapmalı ve tarihin izlerine tanıklık etmelisiniz. İsterseniz Beypazarı çarşısında gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Güneydoğu’dan sonra bir de Beypazarı’nda tanık olacağınız telkari sanatını ve telkari ustalarını yakından görmek ve izlemek isterseniz Gümüşçüler Çarşısı’na uğrayabilirsiniz.
Eğer kuş gözlemciliğine meraklıysanız İnözü Vadisi’ne gidebilirsiniz. Türkiye’nin sayılı kuş gözlem alanlarından biri İnözü Vadisi. Vadide pek çok kuş ve kelebek türü yaşıyor. Doğal sit alanı olarak koruma altına alınan bölgede ayrıca çok sayıda bağ evi ve Beypazarı evlerini de görebilirsiniz. İsterseniz tarihi kalıntıları ve mağaraları da görebilirsiniz burada.
Bunların dışında Beypazarı’nda yaylalara da çıkabilirsiniz. Tertemiz ve serin bir hava için Eğriova Yaylası’na gidebilir ve yeşillikler içinde bir gün geçirebilirsiniz. Burada isterseniz piknik yapabilir isterseniz de balık tutabilirsiniz.
19. yüzyılda yapılan Osmanlı konaklarından biri olan Abbaszade Konağı ise Beypazarı’na geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılardan biri. Konak, belediye tarafından restore edilerek “Yaşayan Müze” olarak hizmete açılmış. Bu konağı gezdiğinizde Beypazarı’na dair kültüründen tarihine ve yöresel kıyafetlerine kadar pek çok şeyi görüyorsunuz.
Bunların dışında Beypazarı’nda çok sayıda cami ve tarihi eser bulunuyor. İncili Camii, Akşemsettin Camii, Suluhan Kervansarayı, Sultan Alaaddin Paşa Camii, Paşa Hamamı, Boğazkesen Kümbeti, Yediler Türbesi, Osman Gazi’nin dedesi Gazi Gündüzalp’in mezarı ve türbesi, İvaz Dede Türbesi gibi pek çok tarihi ve dini özellikli mekânları gezebilirsiniz.
İsterseniz Beypazarı’nın kaplıcalarını ve yaylalarını görebilirsiniz. Pek çok müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Doğa Evi, Yaşayan Müze, Kent Tarihi Müzesi, Cahide Gürsoy Müze Evi gibi pek çok yeri ziyaret edebilirsiniz. Kapullu Kaplıcalarına, Dutlu- Tahtalı Kaplıca ve İçmelerine gidebilirsiniz. Beypazarı’nın tüm güzelliklerini bir arada görmek için ise Hıdırlık Tepesi’ne gidebilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir

Konak Münsür Otel

4.4 · Harika · 5 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Beypazarı bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Beypazarı bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Konak Münsür Otel önü açık ferah bir sokakta iki yüz yıllık heybeti ile konuklarını ağırlıyor. Konumu çok merkezi.
Beypazarı bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Ankara Esenboğa Havalimanı 127 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Beypazarı bölgesinde Yaşayan Müze yakınındaki yerler hangileri?
Konak Münsür Otel, Yaşayan Müze'ye 200 metre uzaklıkta yer alıyor.