Çeşme de eğlence Temmuz da zirve yapacak

Çeşme'de eğlence Temmuz'da zirve yapacak

Turizmin gözde merkezi Çeşme, bu ay boyunca eğlencede zirve yapacak.Ülkemizde ve dünyada ün yapmış DJ'lerle eğlence doruğa çıkıcak.Çeşitli mekanlarda türlü konserler yapılacak.

Türkiye'de ve dünyada isim yapmış DJ'ler hafta sonlarında kabinden tatilcilere coşkulu saatler yaşatmaya devam edecek. Çeşme Belediyesi tarafından restore edilen Aya Haralambos Kilisesi'nde “Çeşme'den dünyaya sevgi dilinde konser' kapsamında kültürel etkinlikler devam edecek. Ayrıca Miss Exclusive Of The World Uluslararası Güzellik Yarışması'na katılan 44 ülke güzeli birinci gelebilmek için Çeşme Amfi Tiyatro'da boy gösterecek. Çeşme Marina'da geçen ay açılan Hayal Kahvesi, Altın Yunus Resort&Thermal Hotel bünyesinde hizmet veren Baküs Restaurant, Aya Yorgi'deki Babylon, Dilaila Beach bünyesinde hizmet veren Zeus Bar, Haziran ayında hizmet vermeye başlayan Aya Yorgi Hall, Çeşme gecelerinin vazgeçilmez mekanı Cece Bar, Alaçatı'da hurdaya çıkan Volkswagen minübüslerle bar hizmeti veren ve sahnesi 1968 model eski bir otobüsten kurulan farklı bir mekan olan Bu Bi Olay Yeri, Aya Yorgi'de KafePi Beach Club ve Çeşme Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilecek konserlerde müzikseverler müziğe doyacak, eğlence zirve yapacak.

AMFİ TİYATRO
Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TULOV) ile Çeşme Belediyesi, Ege'nin iki yakasını bir araya getirecek muhteşem bir organizasyona imza atıyor. Organizasyon kapsamında 14 Temmuz 2012 Cumartesi akşamı Çeşme Amfi Tiyatro'da sahne alacak Şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki 62 kişilik dev Senfoni Orkestrası, sadece bir tek albümü 2 milyon satmış olan dünyaca ünlü Yunan sanatçı Demis Roussos'a eşlik edecek. 28 Temmuz Cumartesi günü Zülfü Livaneli hayranlarıyla buluşacak. 7 Temmuz Cumartesi günü ise Miss Exclusive Of The World Uluslararası Güzellik Yarışması kapsamında 44 ülke güzeli Çeşme Amfi Tiyatro'da birincilik tacı için yarışacak. Aynı gece Demet Akalın ve Hande Yener birer konser verecek.
HAYAL KAHVESİ
2010-2011 yılı Altın Çıpa ödülü sahibi Çeşme Marina'da geçen ay açılan Hayal Kahvesi, Temmuz ayında da müzikseverleri müziğe doyuracak. Pop müziğinin ünlü ismi Neco, Texas’lı caz şarkıcısı Della Miles, Suzan Kardeş, İskender Paydaş, Hüsnü Şenlendirici, Gökhan Türkmen, Bakkal ve Diptonik haftanın değişik altı günü sahne alacak. Neco 7-28 Temmuz Cumartesi günü, İskender Paydaş tek gala 6 Temmuz Cuma günü, Hüsnü Şenlendirici 13 Temmuz Cuma tek gala ve Gökhan Türkmen 27 Temmuz Cuma günü tek gala, Suzan Kardeş 5-12 Temmuz Perşembe günü, Della Miles 11-18 Temmuz Çarşamba, Bakkal 10- 17, 24, 31 Temmuz Salı günü ve Diptonik 8-15-29 Temmuz Pazartesi günü sahne alarak müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatmaya devam edecekler. Konserlerin biletleri www.biletinial.com dan temin edilebilecek.
CECE BAR
Uzun soluklu canlı müzik yapan mekan da 14 Temmuz Cumartesi günü Fatih Ürek, 17 Temmuz Salı günü ise Serdar Ortaç sahne alacak
AYA YORGİ HALL
15 Haziran'da Fettan Can konseriyle Çeşme Aya Yorgi girişinde hizmet vermeye başlayan Aya Yorgi Hall'de, 13 Temmuz Cuma günü Mor ve Ötesi ile 14 Temmuz Cumartesi günü Murat Boz konserleri olacak.
ZEUS BAR
Sakız adası manzaralı Çiftlikköy yolu üzerinde Dilaila Beach bünyesinde hizmet veren Zeus Bar'da 7 Temmuz Cumartesi Duman, 13 Temmuz Cuma Halil Sezai, 27 Temmuz Jehan Barbur, 28 Temmuz Anadolu Ateşi konserleri ve sahne gösterisi olacak.
BU Bİ OLAY YERİ
6 bin kişilik Bu Bi Olay Yeri, 27 Temmuz Emir Ersoy Feat. Ayça Varlıer & Amik Guerra ve 14 Temmuz Kenan Doğulu
konserlerine ev sahipliği yapacak.
BABYLON AYA YORGİ
İzmir'in son dönemki en popüler kulüplerinden 1888 sezon boyunca Çeşme Babylon Aya Yorgi'de geceler düzenliyor. 7 Temmuz Cumartesi günü Eurovision 2012 temsilcimiz Can Bonomo, 14 Temmuz Cumartesi günü Athena sahne alacak.
KAFEPİ BEACH CLUB
Bu yaz etkinlikleriyle de adından söz ettiren KafePi Beach Club'da her Pazartesi ve Salı Berkan Tomay ve her Perşembe Oben Budak, kabinde canlı performans sergiliyorlar. 18 Temmuz'da Ph Electro konseri olacak.
BAKÜS RESTAURANT
Altın Yunus Resort&Thermal Hotel bünyesinde hizmet veren Baküs Restaurant'ta 8 Temmuz Pazar, 21 Temmuz Cumartesi ve 28 Temmuz Cumartesi tarihlerinde, Atılgan Gümüş ve Gökhan Abur'un seslendireceği ve Önder Bali'nin piyanosuyla eşlik edeceği, Kargalar Hapiste grubu sahne alacak.
YUCCA KÜÇÜK OTEL
Caz müziği tutkunları Yucca Küçük Otel'de gerçekleştirilen Alaçatı Jazz Rüzgarı'nda buluşacak. 25 Haziran'da Neşet Ruacan Quartet ile başlayan etkinlikte 6 Eylül tarihine kadar Türkiye'de caz denince önde gelen sanatçılar sahne alacak. Alaçatı Jazz Rüzgarının Temmuz ayı programında, 11-12 Temmuz'da Valeria Proano & Neşet Ruacan Quartet, 18-19 Temmuz'da Sibel Köse & Neşet Ruacan Quartet, 25-26 Temmuz'da Elif Çağlar & Neşet Ruacan Quartet ve 30 Temmuz'da Ayhan Sicimoğlu & Kerem Görsev Trio izleyicileri caz müziğine doyuracak.