Edremitin Renkleri Emitt Turizm Fuarında Görücüye Çıktı

Balıkesir’in Edremit Belediyesi ve Edremit Ticaret Odası’nın birlikte organize ettikleri Edremit standı, EMITT 2011 fuarında ilçeyi tüm turizm değerlerini ve renklerini İstanbul’dan dünyaya taşıdı.

Balıkesir’in Edremit Belediyesi ve Edremit Ticaret Odası’nın birlikte organize ettikleri Edremit standı, EMITT 2011 fuarında ilçeyi tüm turizm değerlerini ve renklerini İstanbul’dan dünyaya taşıdı.
4 gün boyunca yaklaşık 100 binin üzerinde katılımcının ziyaret ettiği fuara 60 ülke, 150’yi aşkın il ve ilçe ve 3 bin 500 stant katıldı. Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, “Edremit olarak fuarın profesyonel bölümünde başarılı bir çalışma gerçekleştirildi” dedi. 10-13 Şubat tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde 10 salon ve 55 bin metre kare kapalı alanda gerçekleştirilen dünyanın en büyük 6 turizm fuarı olan EMITT (Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı) Edremit’in turizm renklerinin büyük bir rol oynuyor. Edremit Belediyesi ve Edremit Ticaret Odası tarafından organize edilen Edremit standında 27 metre karelik stantta ilçenin turizm değerleri görücüye çıktı. 2000 yılından bu yana katılınan fuarda bu sene yapılan çalışmalar neticesinde Uluslar arası profesyonel bölümde yer alan Edremit standında özellikle turizmciler, tur operatörleri ile başarılı çalışmalar yaptılar. EMITT fuarında en çok ilgiyi termal turizm ve Kaz Dağları yanı sıra deniz turizmi çekti.
Tur İşletmecisi Adem Kuşçuoğlu, “Edremit Belediyesi’nin ve Edremit Ticaret Odası’nın ortaklaşa çalışmasıyla yapılan bu stant ile turizm profesyonelleri ile bir araya gelme imkanı bulduk. İki katlı olarak dizayn edine bu alanda çeşitli iş bağlantıları kurduk. Özellikle balkanlardan ve Yunanlı dostlarımızdan Edremit büyük ilgi görüyor” dedi.
Edremit Belediyesi olarak 2000 yılından bu yana EMITT fuarlarına katıldıklarının altını önemle çizen Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, “Edremit olarak EMİTT’in en eski katılımcılarından bir tanesiyiz. Dünya’nın en büyük 6. turizm fuarında bu sene yer aldığımız uluslar arası profesyonel bölüm özellikle otelcilerimiz ve turizmcilerimiz için güzel bir çalışma ortamı sağladı. Gözlemlediğim odur ki bu fuar bir çok iş bağlantısına zemin oldu. Biz burada zeytini, zeytinyağı, termali, Kaz Dağları, temiz havası, denizi, butik otelleri, doğa sporları ile Edremit’in bütün renklerini burada turizm profesyonellerine taşıdık. Çok başarılı bir fuar geçirdik. Bu fuar organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Balıkesir'de Konaklama yapabileceğiniz yerler: http://www.kucukoteller.com.tr/balikesir-otelleri.html