İzmir binicilikte marka kent olacak - Konvoy Country Club

İZMİR BİNİCİLİKTE MARKA KENT OLACAK

İzmir Seferihisar’da bulunan Konvoy Hotel & The Country Club, İzmir’i “Binicilik sporunda uluslararası bir marka kent” haline getirmek amacıyla önemli bir adım atıyor.

Bademler Köyü’nde 2008 yılında toplam 290 dönüm arazi üzerinde kurulan tesiste, biniciliğin bir kitle sporu haline getirilmesi ve profesyonel sporcular yetiştirilmesi amacıyla Konvoy Binicilik Eğitim Merkezi faaliyete geçirildi.

Binicilik sporuna gönül vermiş Dr. A. Fuat ÜNVER başkanlığında eğitim faaliyetlerine başlayan Konvoy Binicilik Eğitim Merkezi; yetkin eğitmen kadrosu ile ata sporumuz biniciliğin tarihimizde olduğu gibi geniş halk tabanına yayılmış, bilimsel ve çağdaş esaslar dahilinde yapılan bir kitle sporu haline getirilmesini ve profesyonel biniciler yetiştirilmesini amaçlıyor.

Konvoy Binicilik’in binicilik sporunda ulusal ve uluslararası alanda kalıcı başarılar elde edebilmek ve İzmir’i bu alanda bir marka kent olarak adlandırmak için yola devam edeceğini belirten Konvoy Binicilik Eğitim Merkezi Başkanı Dr. A. Fuat ÜNVER, biniciliğe, toplumumuzun birçok kesiminde giderek artan bir ilgi gözlenmekte olduğunu söyledi. Bunun sonucunda da doğal olarak binicilik sporuna yönelik çeşitli yapılanma ve yatırımların başladığını belirten Ünver, “Tüm bu gelişmelerin çağdaş, bilimsel ve ülke ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde doğru, ekonomik ve binicilik sporunun evrensel niteliklerine uygun biçimde yönlendirilmesi büyük bir önem kazanmaktadır. Bu amaçla yola çıkan ve bu tesisi binicilik sporuna kazandıran Dilek ve Muhsin Emirsoy çiftine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ülkemizde binicilik sporunun halk tabanında yaygınlaştırılarak tıpkı tarihinde olduğu gibi yeniden üretken bir yapıya kavuşturulması için çalışacaklarını belirten Ünver şöyle devam etti;
“Binicilik sporunun en önemli bileşeni olan spor eğitim uygulamalarının bilimsel bir anlayış ile icra edilmesinin ancak ve ancak üniversitelerimiz ile mümkün olabileceği inancındayız. Biniciliğin üniversitelerimizin çatısı altında hayat bulması, Türk biniciliğinin uluslararası alanda hak ettiği yeri alarak dünya ile kalıcı bir rekabet içerisine girebilmesi için çağdaş, bilimsel ve üretimden eğitime sporun tüm evrensel bileşenlerinin göz önünde tutulduğu bir altyapı üzerinde olması gerekir. Bu düşüncelerden hareketle Konvoy Hotel & The Country Club tesislerimizde, Konvoy Binicilik Eğitim Merkezi’ni hizmete açıyoruz. Merkezimizde uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanmış ve 2012-2013 eğitim döneminde uygulanmaya başlayacak olan “KONVOY BİNİCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARI” uygulanacaktır. Üniversitelerimizi de, bu alanla ilgili sorumluluk taşıyan tüm yetkililerimizi de yapılabilecek işbirliği esaslarını görüşmek üzere bekliyoruz.”