Kapadokyanın kayadan oyma evleri, vadileri ve butik otelleri Avrupada tanıtılacak

Kapadokya’nın kayadan oyma evleri, vadileri ve butik otelleri Avrupa’da tanıtılacak
 
NEVŞEHİR - Kapadokya’nın kayadan oyma evleri, vadileri ve butik otelleri ile ünlü turistik beldelerinden Uçhisar, belediye tarafından hazırlanan Avrupa Birliği (AB) kaynaklı ”Turizmde Alternatif Etkinlikler” projesi ile Belçika, Yunanistan, Bulgaristan ve Polonya’da tanıtılacak.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, yaptığı açıklamada, Belçika, Yunanistan, Bulgaristan ve Polonya ile belediye olarak ortak bir ”Turizmde Alternatif Etkinlikler” konulu AB kaynaklı proje hazırladıklarını, proje çerçevesinde proje ortağı ülkelere Uçhisar beldesini ve Kapadokya’yı tanıtacaklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde proje ortakları olan Belçika, Yunanistan, Bulgaristan ve Polonya’dan gelen konukları ağırladıklarını ve onlara bölgeyi tanıttıklarını belirten Süslü, proje ile Kapadokya’daki balon turlarını da tanıtacaklarını, proje kapsamında beş gün süreyle Kapadokya Bölgesinde balon uçuş eğitimi, balon uçuşlarını yerinde inceleme ve bölge gezisi yapılacağını bildirdi.

Kapadokya’da balon uçuşları düzenleyen Uluer Havacılık Şirketinin de proje ortakları arasında yer aldığını ifade eden Süslü, balon eğitim ve incelemelerinin bu şirket tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

Amaçlarının, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden hem Kapadokya bölgesini hem de Kapadokya’nın turizm yöresi olan Uçhisar beldesininin tanıtımına katkı sağlamak olduğunu dile getiren Süslü, projenin devam edeceği bir yıl boyunca düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerle bölgeyi ve beldeyi en iyi şekilde tanıtmaya gayret göstereceklerini vurguladı. A.A