Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Kars'ta Gezilecek Yerler

Kars'ta Nereye Gidilir?
    Pek çok köklü medeniyete ev sahipliği ve başkentlik yapmış bir şehir olan Kars’ta, günümüze ulaşan pek çok tarihi eser ve kalıntı bulabilirsiniz. Orhan Pamuk’a roman, ünlü şair Cemal Süreya’ya da şiir yazdıracak kadar etkileyici ve güzel olan Kars’ta, tarih ve kültür sizi bekliyor.
    Ermenistan sınırında yer alan ve merkeze yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Ani Harabeleri’ni mutlaka görmelisiniz. Kuruluşu milattan önceki yıllara dayanan kentte, Ortaçağ’dan ve Selçuklulardan kalma pek çok eser görebilirsiniz. Üstelik Ani Harabeleri dünyaca da tanınan ve yabancı turistlerin de uğrak noktalarından olan yerlerden.
    Tarihte önemli bir yere sahip olan, tertemiz havası ve bembeyaz kar örtüsü ile sizi büyüleyecek Sarıkamış’a gidebilirsiniz. Doğanın kucağında olmak ya da kış mevsiminin tadını çıkarmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Uygun mevsimdeyseniz kayak da yapabilirsiniz.
    Merkez ya da İç Kale de denilen Kars Kalesi’ni görebilirsiniz. Kars Müzesi’ni gezebilirsiniz.
    Ani’ye yakın olan Selçuklu Sarayı’nı görebilirsiniz. Kalenin civarındaki Beylerbeyi Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Selçukluların Anadolu’da yaptırdıkları ilk cami olan Menuçehr Camisi’ni görebilirsiniz. Diğer önemli ve görülmeye değer bir cami olan Evliya Camisi’ni gezebilirsiniz. Tarihi Mazlumağa ve İlbeyoğlu Hamamı’nı görebilirsiniz. Kars’ın yemyeşil ve serin yaylalarını gezebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor