×

Safranbolu'da Gezilecek Yerler


Safranbolu’da her yer müze, her yer gezilmesi ve görülmesi gerekenler listesinde. Büyüleneceksiniz gerçekten ve gezilecekler listenizin oldukça kabarık olduğu bir tatil olacak.   

Hıdırlık Tepesi’ne gidebilirsiniz. Kale duvarları ile çevrili, içinde türbe var. Girişi ücretli. Zirveden bakışta, kent sabah ışığını karşıdan alırken tablo gibi seyir zevki yaşatıyor. Bu noktadan Cinci Han, tarihi camiler, birbirinden farklı güzellikteki evler omuz omuza vererek eşi benzeri bulunmayan mimari dokuyu oluşturuyor.    

Bir başka manzara imkânı ise tarihi Safranbolu Saat Kulesi’nin bulunduğu zirveden yapılabiliyor. Parke taş kaplı sokaklar aşılıp çıkılan yokuştan görülen manzarada yine aynı tarihin bu defa karşı yakası seyrediliyor.
 Safranbolu tarihi eserleri ve evlerinin yanı sıra ilgi çekici doğal güzelliklere de sahip. İncekaya Su Kemeri ve Kanyonu, görkemli evlere sahip Yörük Köyü, Bulak ve Hızar Mağaraları, Hacılarobası ve Üçbölük Köyü civarındaki kaya mezarları, Düzce Kanyonu, Sarıçiçek Yaylası ve Uluyayla, Gürleyik Piknik Alanı kentin diğer görülmeye değer alanlarının başında geliyor.   

Eğer tatil süreniz izin verirse Safranbolu'ya 13 km. uzaklıktaki Yörük Köyü, açık hava müzesi niteliğindedir. Ulaşım taksi ile de mümkündür. Koruma altında bulunan ev ve sokakların tümü bakımlıdır. Kaymakçıoğlu Konağı, Sipahiler Konağı, Ahşap Cami ve sanat galerisi olarak restore edilen Çamaşırhane gezilebilir.    

İncekaya ve Dana Köy olarak bilinen yerleri gezebilirsiniz. Eflani Kanyonu’na gidebilirsiniz. Safranbolu'da Kültür Bakanlığı, Kaymakamlık ve özel teşebbüsler tarafından yapılan Müze Evler bulunmaktadır. En eskisi olan ve Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakamlar Müze Evi ve Safranbolu Kaymakamlığı tarafından restore edilip düzenlenen Kileciler Konağı eski Safranbolu evini ve yaşama biçimini örneklemektedir. Bu müze evi gezebilirsiniz. Diğer gezilebilir özel evler ise Mümtazlar Konağı ve Karaüzümler Konağı’dır. Yemeniciler Arastası’ndaki Ahmet Demirezen Yemenicilik Müzesi ise kaybolmaya yüz tutmuş yemenicilik el sanatına ilişkin, oldukça güzel örnekler sunar.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler