×
Antakya'da Nerede Yenir

Birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış Antakya'nın mutfağı da oldukça zengin. Yöreye ait yaklaşık 400 kadar yemek var. Yemeklerde en çok kullanılan ise bulgur, et, baharat ve yoğurt. Antakya mutfağında arap aşı, tepsi kebabı, Antakya kebabı, belen tavası, aşür, tuzda tavuk, tuzlu yoğurt, cercerun, bezirgani, kömeç, şahudi, şeyh muallâ, sürk peyniri, çökelek ve kumbursiye gibi adıyla da farklı olan yemeklerin tadına bakabilirsiniz.    
Bu güzel tatların dışında denemenizi önerdiklerimiz ise patlıcan salatası, Antakya simidi, sakız murçu, libye ve sıhılmahsi gibi yemeklerden de mutlaka denemelisiniz.   
Antakya'ya özgü en meşhur tatlı ise herkesin bildiği künefe. Antakya'da hemen her yerde en güzel künefenin tadına bakacağınız ustaları bulabilirsiniz. Çınaraltı Künefe - Yusuf Usta'nın Yeri. Künefe dendi mi akla ilk Hatay gelir. Peyniri derin, kadayıfı ince, şerbeti dengeli...
Pöç Kasabı. Hatay yemeklerini denemek için en iyi adreslerden biri. Sini (Tepsi) Kebabı ve Kağıt Kebabı ilk göze çarpanlardan...
Sveyka Restaurant. Antakya mutfağı'nın yanı sıra Halep mutfağı'ndan da örnekler bulabilirsiniz. Özellikle Kaz Başı ve mezeler mutlaka denemeye değer.
Uzun Çarşı. Hemen her yemeğin bir ustasını bulabileceğiniz Uzun Çarşı'daki kasaplarda kebap türlerini, humusçularda turşu ve humusu, baklacılarda ise Türkiye'de yiyebileceğiniz en güzel baklaları tadabilirsiniz.

Antakya sultan sofrasında yörenin tüm yemeklerini gönül rahatlığı ile yiyebileceğiniz tek yer ve yine sultan kahvaltı evi var, kahvaltısı enfes her ikisini de şiddetle tavsiye ederiz.
Affan kahvesinde haytalı, Antakya sokaklarinda konak restaurant. Antakya ve Lübnan mezeleri icin yemek yiyebilirsiniz (aksam icin dolu olur rezervasyon yapmadan gitmeyin), alkol kullaniyorsaniz harbiye yolu zeytin konaği ithal biralar mevcuttur. Tarihi kapalı çarşısında Tepsi kebabını da yemeden dönmeyin. Simon manastırı rüzgar gülleri, kırkhandaki Gölbaşı, Antakya seyir tepesi gece için harika bir görüntü.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler