×

Bursa'da Ne Yapılır?


Bursa’ya geldiğinizde Uludağ’ gitmeli ve kış mevsimindeyseniz kayak, yaz mevsimindeyseniz güzel bir piknik yapmalısınız.
Bursa’nın tarihi çarşısında ve hanlarında alışveriş yapmalı meşhur Bursa İpeği’nden satın almalısınız. Muradiye ve Tophane’yi gezmeli, sonrasında Tophane’deki çay bahçelerinde harika bursa manzarasına karşı kahvenizi, çayınızı yudumlamalısınız.
Bursa’nın tarihi camilerini, külliyelerini, türbelerini Tophane semtinde bulunan Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini görmelisiniz. Yeşil Camisi ve türbesini, Emirsultan Camisi’ni ziyaret etmelisiniz. Çekirge’de bulunan Atatürk’ün evini gezmelisiniz. Bursa’nın müzelerini ziyaret etmelisiniz.
Uludağ Yolu’nda İnkaya Tarihi Çınar’da bir mola vermeli ve taze mevsim meyvelerinin tadına bakmalısınız. Uluabat Gölü civarındaki Gölyazı Köyü’ne gitmeli, köyü gezdikten sonra bir de Ağlayan Çınar’ı görmelisiniz.
Cumalıkızık Köyü’nde güzel ve organik bir sabah kahvaltısı yapmalısınız. Hangi çeşitten başlayacağınızı şaşıracaksınız. İnegöl Oylat Kaplıcaları’na gidip şifalı sularda sağlıklı bir gün geçirebilirsiniz.
Bursa merkezde Tophane, Ulucami, Heykel, Yeşil güzergâhlı harika bir yürüyüş yapabilirsiniz. Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı tesisi olan Bursa Sukaypark’ta su kayağı yapabilirsiniz. Botanik Park’ta güzel bir gezi planlayabilir hatta bisiklet turu yapabilirsiniz ya da Hayvanat Bahçesi’ni gezebilirsiniz.
Mudanya, Tirilye ya da Güzelyalı’da denize ya da akşam yakamozlara karşı balık keyfi yapabilirsiniz. Deniz kenarında yürüyüşe çıkabilirsiniz.  Gemlik’e gidebilir, güzel bir yürüyüşten sonra balık keyfinizi burada da yapabilirsiniz.

Bursa Gezi Rehberi için blogumuzu ziyaret edin.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler