×
Foça Rehberi

İsmini foklardan alan, Ege'deki diğer tatil beldelerine göre doğasını ve tarihini bugüne kadar korumayı başarmış ve henüz tam olarak el değmemiş, İzmir'e bağlı bir tatil beldesi Foça.

Foça, kalabalık turizm merkezlerinin aksine huzur bulmak isteyenlerin, büyükşehirlerin kalabalığından kaçanların aradığı bir tatil beldesi. Diğer tatil beldelerinden biraz daha küçük, turizm anlamında tam olarak gelişmemiş, özellikle Norveçli ve İsveçli turistlerin yoğun olarak tercih ettiği küçük ve şirin bir balıkçı kasabası.   
Foça ilçesi, Antik Çağ'da bir İyon kenti olarak ortaya çıktığında civardaki denizlerde yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu isim günümüze Foça olarak gelmiş. Foklar bugün de kentin simgelerinden biri. Belde, İyonların en önemli yerleşim merkezlerinden biriydi. İyon kentin kalıntılarının üzerine kurulan Foça'da, bugün bile yer altında pek çok önemli ve tarihi kalıntılar bulunuyor.    

Ünlü tarihçi Homeros da eserlerinde Foça'dan bahsetmiştir. Mitolojik efsanelere konu olmuş Foça'nın simgelerinden biri de fok dışında horozdur. Foça bugün bir adalar beldesi gibidir. Beldenin etrafında pek çok irili ufaklı ada bulunur. Tekne turlarına katılarak bu adaları gezebilirsiniz.    
Foça, doğal ve sit alanları ile koruma altına alınmış, turizm açısından pek de gelişmemiş olduğu için doğası henüz bozulmamış, bir yanda mavilikler diğer yanda da yemyeşil doğası ile huzurun adresi. Güler yüzlü Foça halkı da gelen misafirleri, kendi dostlarıymış gibi ağırlıyor. Belki turizm açısından pek gelişmemiş, ama gerçekten huzur ve sükûnet dolu bir tatil beldesi.   
Foça otelleri ise misafirlerine rahat ve konforlu konaklama seçenekleri sunuyorlar. Foça'da büyük konaklama tesisleri olsa da genellikle Foça otelleri, butik oteller ve küçük otellerden oluşuyor. Ancak Foça'da öyle büyük tatil köyleri pek yok. Bu yüzden de huzurlu ve sükûnet dolu bir belde. Foça otelleri daha çok Eski Foça denilen yerde yoğunlaşmışlar. Deniz kenarında da doğanın içinde de ya da sokak aralarında da şirin otelleri rastlayabilirsiniz. Hangi otelde konaklarsanız konaklayın merkeze oldukça yakın olacaksınız.
Foça butik otelleri yaz tatil sezonunun başladığı nisan aylarında hizmete açılıp neredeyse ekim ayının sonlarına hizmete devam ediyorlar. Günümüz modern imkânlarının hemen hepsine sahipler. Restoranları ise Türk ve Dünya mutfağından lezzetlerle günün her saati hizmet veriyorlar.
Siz de bu yıl güzel bir Foça tatili planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Foça otelleri, Foça otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer yaz aylarında gidecekseniz önceden rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Foça Gezi Rehberi için blog yazımıza göz atın! https://www.kucukoteller.com.tr/blog/foca-gezi-rehberi.html

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler