Gökova Rehberi

Rüya Gibi Bir Tatil İfadesinin Somut Örneği…

Hani bazı reklamlarda yurtdışında adeta cennetten bir köşe gibi sunular cam gibi deniz, muhteşem doğa ve otantik bir mimari bizlere sunulur ya, işte bunun aynısı ve hatta belki daha da güzeli ülkemizde de mevcut. Muğla, Gökova'dan bahsediyoruz. Tatil dediğimizde aklımıza gelen ne varsa, en güzel anlarıyla Gökova'da mevcut, sadece keşfedilmeyi bekliyor. Deyim yerindeyse Muğla Gökova adeta rüya gibi tatil ifadesinin somut örneği.

Gökova'da sizleri dolu dolu bir tatil bekliyor. Ne kadar süre kalırsanız kalın, Gökova'ya doyamayacağınızı tahmin ediyoruz. Gökova'da birbirinden güzel cam gibi ve adeta akvaryum tadında koylar bulunmaktadır. En çok ilgi gören yerlerin de başında gelmektedir. Birçok tekne turu bu koylarda yapılmaktadır. Gökova Körfezi ise klasik bir Ege görüntüsü olan koyu mavi ve yeşilin buluştuğu yer ve bunun yanında birkaç adacıktan oluşan hem de önemli turizm bölgelerine yakınlığı ile bilinmektedir. Körfezdeki adalardan bazıları Kleopatra, Şiir, Balayı ve özellikle Sedir Adası yoğun ilgi görmektedir. Sedir Adası'nda bazı tarihi kalıntılar da bulunmakta ve deniz tıpkı Maldivler'e benzemektedir. Gökova dâhilinde bulunan Akyaka özellikle yakın zamanlarda turizm yatırımları ile ünlenmiş ve sıkça ziyaret edilir konuma gelmiştir. Doğal görünüm açısından Gökova, yarıştığı yurtiçi ve yurt dışındaki birçok yerden geri kalmayacak derecede güzeldir ve en önemli özelliği deniz suyunun berraklığıdır.

Gökova'da sadece doğal güzellikler yok. Aktivite tarih/kültür açısından da birçok seçenek bulunmaktadır. Gökova Bisiklet Turu, yaz döneminde Uçurtma Sörfü, Yelken turları ve tekne turları periyodik olarak düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Muğla Gökova'ya gelmişken hem bu aktivitelere katılmanızı ve ayrıca Gökova Evleri olarak ünlenen kendine has tarzıyla Gökova Sokaklarını ve Okaliptüs Yolu'nu da mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir

Akyaka Dağ Evleri

5.0 · Harika · 2 yorum
Akyaka Dağ Evleri, Gökova Muğla
Gökova-Akyaka'da özel havuzlu, koruna villalar
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Gökova bölgesindeki hangi işletmeler çiftler için en uygun?
Dane Gökova gün boyu keyifli vakit geçirebileceğiniz değişik alanları bulunuyor. İsterseniz yoga yapın, isterseniz patikada biraz yürüyüş akabinde iyi bir kitap...
Gökova bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Yavansu Çiftliği Akbük Koyu; çam ağaçlarının neredeyse denize kadar indiği ıssız bir köşede, natürel ahşap bungalovlardan oluşuyor.
Gökova bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü, kent yaşamından elde ettiğiniz alışkanlıklarınızı bırakıp gelmenizde fayda var. Oldukça bakir bir yer...
Gökova bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Gökova bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Padok Premium Hotel Stables evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Gökova bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas Bodrum Havaalanı 75 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.