Asude Konak Gaziantepte lezzet şöleni

Gaziantep’in tarihi şehir merkezinde “Kültür Yolu” olarak adlandırılan alanda yer alan Asude Konak, virane halde 2001 yılında satın alınarak, sınırlı imkanlarla, yaklaşık 10 yıl süren bir restorasyon sonucu dış dünyaya küçük otel olarak açıldı. Konak; "Asude" adını tıpkı diğer oda isimleri gibi bir Osmanlı konağı olması vesilesi ile almış. Yıllarca verilen emekle, yaşanır hale getirilen konakta kalan konukların beğenisi, ev sahiplerine yapılan işin zorluğunu unutturuyor; kurulan sıcak dostluklar ise cabası oluyor... İşletmecisinin Gaziantep’in yerli ailelerden olması, mutfağını iyi bilmesi ve yemek pişirmeyi zevk edinmiş olmasından dolayı, konukların arzu ettikleri ve lokantalarda bulamayacakları Antep yemeklerini Asude Konak’ta tatmaları mümkün.

“Asude Konak’a, gelmeden önce veya geldikten sonra bilgi verdiğinizde, sizin için pişen ev yemekleri ile dost sofralarına konuk olabilirsiniz.

”

Toplam 5 oda ile hizmet veren küçük, şirin konağın yazın bahçesinde ceviz ağacının altında, kuş sesleri eşliğinde; kışın eyvanda Tahtani Cami ve Kale manzarası ile yenilen yöresel yemekler, kahvaltılar konuklara kendilerini Antep'li bir ailenin evine misafirliğe gelmiş gibi hissettiriyor.

Kışın da açık olan otelde, soba başında içilen yöresel Melengiç kahvesi, kestane ve kavurgalı sohbetlerde hoş birer anı olarak hafızalarınıza yerleşeceği kesin!. Konaklama fiyatları 80 ile 160 Lira arasında değişiyor.
 

% 15 üye indiriminden faydalanmak için Bu oteli sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Teşekkür ederiz.

Oda Sayısı : 5 Oda

 
Kontak Kişi :Çağatay Özaslan & Jale Özaslan
Telefon 1 : +90342 231 2044
 
Adres: Millet Sok. No:20 Şahinbey/Gaziantep
 
 
Havaalanına Olan Mesafe : 20 km