Bodrumda yaz bitmedi

KURBAN Bayramı tatili için Muğla nın Bodrum İlçesi ni tercih edenler pişman olmadı. Turistik ilçeye tatile gelenler bugün yatlarla günübirlik turlara çıkarak adalarda denize girdi, güneşlendi, cennet koylarda tatilin tadını çıkardı.

Hava sıcaklığının 26, deniz suyu sıcaklığının 21 derece olarak ölçüldüğü Bodrumda yerli turistlerin büyük bölümü mavi tura çıkarken Gümbet, Kumbahçe ve Bitez koylarında denize girdi. Turistleri mavi yolculuğa çıkartan kaptan İsmail Özgül (45): Bodrum’un tadı asıl şimdi çıkmaya başladı. Bayramda tüm tur tekneleri denize açılarak yerli turistleri gezdirdi, dedi.
Gruplar halinde Bodruma gelen üniversite öğrencileri de dalış eğitmenleriyle denize açıldı. Altı yıl önce batırılan savaş uçağı ve savaş gemisine dalış yaparak mavi cenneti sualtından keşfetti. Balıklarla yüzüp fotoğraf çektirdi. 
Meteoroloji yetkilileri  Bodrum’da hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde de azalmayacağını bildirdi.

Kurban Bayramı tatili için Ankara, İzmir, İstanbul ve Bursa gibi yağmurlu ve soğuk kentlerden kaçarak tatil için Bodruma gelen yerli turistler, esnafın yüzünü güldürdü. Hediyelik eşya mağazaları turistlerin akınına uğradı. Hava sıcaklığının 24, deniz suyu sıcaklığını ise 23 dereceyi bulduğu Bodrumda yerli turistler bayram ziyaretlerinin hemen ardından sahillere akın etti. Gümbet, Bitez ve Kumbahçe sahilindeki kafeteryalarda özellikle öğle saatlerinde yoğunluk yaşadı. Bodrum Kalesi manzaralı açık restoranları dolduran yerli turistler palto ve kazaklarını çıkartıp tişört ve kısa kollularla güneşlenirken, ayaklarını denize sokmayı tercih etti. Bazıları ise Gökova Körfezi nin sularına kendini bıraktı. Bazı turistlerle teknelerle mavi yolculuğa çıkarak Karaada, Akvaryum ve Haremtan koylarında denize girdi. 
Bayram tatili için İzmir den Bodrum a gelen İlkokul öğretmeni Ferahi Barka (39): Bayram tatilimizi Bodrum da değerlendiriyoruz, hiç umut etmediğimiz şekilde çok güzel hava var. Bodrum kalabalık ve çok keyifli. Deniz harikulade, güneş nefis umarım bayram tatili boyunca böyle devam eder. Yurdun büyük bir bölümünde yağmur varken, biz güneşin ve denizin keyfini çıkarıyoruz, dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ege/21781702.asp