Dünyanın evi kapılarını Pera da açtı! Adahan Otel

“Dünyanın evi*” kapılarını Pera’da açtı!

19.yy’ın sonları ve 20.yy’ın başlarında İstanbul’un ticaret ve bankacılık merkezi olan Galata-Pera’da 140 yılı aşan geçmişi ile bölgenin kültürü, tarihi dokusu ve sosyal hayatını; konforlu ve huzurlu konaklama imkanları ile birleştiren Adahan İstanbul; 40 odası ile konuklarına kapılarını açtı.

Bölgenin tarihine ve binayı ilk yapan mimarların tercihlerine uygun olarak orijinal planına sadık bir şekilde restore edilen binada doğallığa ve sadeliğe duyulan saygı hissediliyor. Restorasyonunda ve dekorasyonunda hiçbir sentetik malzeme kullanılmamış olan yapı, doğal kaynakları ve enerjiyi az harcayan çevre dostu bir bina olarak tamamlanmıştır.

Özenle restore edilen bütün odaların ve banyoların dekorasyonunda; korunmuş olan orijinal mimari detaylar, duvar süslemeleri, taş ve tuğla döşemeler, volta tavan ve kemerler günümüzün zarafetiyle birleştirilerek kullanılmıştır. Binanın 130 yıllık geçmişi düşünülerek sade ve şık bir anlayışla tasarlanmış odalarda misafirlere lüks konaklama imkanı, ev konforu ve sıcaklığı bir arada sunulmaktadır. 

Odaların ortak özellikleri gün ışığı, yüksek tavan ve masif ahşap yer döşemeleridir. Perdeler için yumuşak doğal kumaşlar kullanılmış, mobilyalar da masif ahşap olarak tasarlanıp imal edilmiştir. İyi bir gece uykusu çekmeyi arzu eden ziyaretçiler için ideal nitelikler taşıyan özel üretim yataklar, yine özel üretim %100 pamuk çarşaf ve havlular ile masif ahşap dekorasyon, misafirleri şehrin içinde doğallığa geri götürüyor.

Bütün banyolarda ise masif mermer lavabo tezgâhı ve ısıtılabilen mermer döşeme ortak özellik olarak odalara şıklık katıyor.

Her bir detayın özenle düşünülerek hazırlandığı bu otel butik bir anlayışla İstanbul’a gelen çok özel bir kitleye hitap ediyor.

En üst katta yer alan, yüksek tavanlı ve geniş teraslı restoran; “tüm dostların, daha sağlıklı beslenme ile birlikte gönül yorgunluklarını atabileceği mekan”, anlayışına sahiptir. Barın üstünde sunulan “Açık Büfe” kahvaltı için çiftlik ürünlerinin besin değerini kaybetmemesi mantığı ile yola çıkılarak; ülkenin nadide tatları harmanlanıp sunulmaktadır. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

Kontak Kişi : Yasemin Kireç
Telefon 1 : +90 (212) 243 85 81
Adres : Asmalı Mescit Mah. Meşrutiyet Cad. General Yazgan Sok. No 14 Beyoğlu / İstanbul