Kış ve Sömestr döneminde Rota Erdek! Pino Mar Bungalows

Şömineli evlerde kalmak için denizin mavisine, doğanın yeşiline kaçıyorum. Denize sıfır konumdaki Pino Mar Luxury Bungalows ( @pinomarbungalows ) yaz – kış çağıran bir yer, dalga sesleri de canlı yayın.

Her köşesine huzurun sindiği ahşap evlerinde konaklarken ve sahilinde gün doğumu – gün batımlarının muhteşemliğini izlerken Erdek’i daha bir seviyorum. Sıcak bir gün olsa mümkün değil inatlaşamıyorsun denizle, yüzdükçe yüzesin geliyor. Ama mevsim kışsa ferah bungalovların taş duvarındaki şömine de ruhu ısıtıyor.

Mevsimsizliğin büyüsü diyelim buradaki konfora. Romantizm ya da aileyle baş başalığın en ideal adreslerinden biri burası. Pino Mar Luxury Bungalows’da kişi başı ücret politikası yok, tüm evi kiralıyorsunuz. Asma katlı, mutfaklı ağaç evler ve şömineli taş evleriyle ‘oda kahvaltı’ konseptinde hizmet veren tesiste ev fiyatları da günlük 5.000 TL’den başlıyor.

Deniz manzarasının iştah açan hali tesisin sofralarına da yansıyor. Erdek Verde Restoran’daki serpme kahvaltı bol çeşitli, A’La Carte sunumlu yemekleri ise mutlaka denenmeli. Kıyı restoranlarının yemeklerine karışan deniz kokulu baharat buranın mutfağında da var. 🐶 Pino Mar Luxury Bungalows’a giderken patili dostunuzu da yanınızda götürün, onları da aileden sayıyorlar. Çocuklarınız da tesisin çam ağaçlarıyla bezeli bahçesinde güvenle oynayabiliyor. Bırakın minikler de yeşile doysunlar.

Tesiste rezervasyon için tel no: 0 (533) 602 82 10. Özel günler haricindeki konaklamalarda @kucukoteller takipçilerine özel %10 indirim uyguluyorlar. https://www.kucukoteller.com.tr/pino-mar-luxury-bungalows

Güneyde Marmara Denizi, kuzeyde ise #SarosKörfezi ile çevrili Erdek’i her daim gidilesi yapan doğal güzelliklerine yaz aylarında #Motofest, #ErdekZamanı gibi festivaller ve konserler de ekleniyor. #ÇuğraPlajı gibi Türkiye’nin en uzun kordonlarından biri de burada, yanınızda deniz uzun uzun yürüyebiliyorsunuz. #KapıdağYarımadası Milli Parkı doğa aktiviteleri, #Muhla ve #Dydema Kalesi ise öyle bir geçer zaman ki turu için birebir. Tarih yolculuğuna #KirazlıManastırı, #AltıköşeKuleler, Düzler Köyü girişindeki #HadrianusTapınağı ve dünyanın 8. Harikası sayılan #Kyzikos Amfitiyatrosu’nu gezerek devam edebilirsiniz. Erdek küçük bir yer ama dev cüsseli bir tarihe sahip.

Bölgede #PaflimaKoyu ve #KurbağalıPlajı yazın en tercih edilen plajlar arasında. Aksazlar Koyu da güzel bir piknik ve yürüyüş için önerimiz. Erdek’in merkezi akşamları cıvıl cıvıl, buradaki küçük stantlardan el emeği hediyelikler seçebilirsiniz.

Erdek’in deniz ürünleri, taze balıkları ve zeytinyağlı mezeleri de mutlaka denenmeli. #Erdek Verde dışında restoran önerilerimiz ise Deep Balık Restaurant, Özlem Mantı, Taş Restaurant ve Ögs Tost.

🧑‍🌾 Bavulunuz hazırsa 2024 başlasın!