Urla Kemal Bey Çiftliğinde Binicilik sporu keyfi

Kemal Bey Çiftliği
Çiftliğin sahibi Semih Bey uzun yıllar inşaat sektöründe çalıştıktan sonra hayatının vazgeçilmez bir parçası olan biniciliğe daha çok zaman ayırmaya karar vermiş ve 2003’de bu çiftliği kurmuş. Sıcacık bir aile işletmesi olan Kemal Bey Çiftliği’nde genç, tecrübeli atlar ve yabancı eğitmenler mevcut. Çiftliğin zeytinliğindeki ağaçların gölgesinde yapılan keyifli brunchların müdavimleri şimdiden hayli fazla. Mutfaktaki sihirli el ise 20 yıl Çeşme Altın Yunus’un aşçıbaşılığını yapan Murat Akışlı. Murat Bey, çiftliğin zeytinliğinde üretilen zeytinyağını çeşitli ot, balık ve sebzelerle harmanlayarak harikalar sunuyor. Kemal Bey Çiftliği kışın, kocaman şöminenin karşısında; yazın da asırlık sakız ağaçlarının çevrelediği havuzunda keyifli anlar geçirebileceğiniz bir mekan.
Tavsiyemiz: Cuma günü Urla pazarından ya da cumartesi ve Pazar günleri iskelenin arkasında kurulan köylü pazarından alışveriş yapılabilir. Urlice Vineyards’da şarap tadımına katılabilir (0232 754 29 96 dan randevu alarak) ya da Rüzgarlı Vadi Çiftliği’nin zeytin, zeytinyağı, peynir, sabun gibi organik ürünlerini Urla’nın merkezindeki dükkanından satın alabilirsiniz.
Neden gitmeli? Binicilik sporunu daha yakından tanımak, hayvanlar dünyasının en zarif üyelerinden biri olan atlarla zaman geçirme ayrıcalığına ermek, sükuneti lezzetli yemeklerle taçlandırmak için.
Detaylar: Çift kişilik oda, kahvaltı dahil 260 TL’den başlıyor.

Etiket: Urla Otelleri - Urla Otel