×

Ankara Rehberi


Cumhuriyet Tarihimizi Daha Yakından Tanımak İçin…
Ülkemizin en büyük 2. şehri ve aynı zamanda başkenti Ankara, özellikle Milli Mücadele yıllarından itibaren sürekli olarak gelişen bir şehirdir. Eğer Cumhuriyet tarihimizi yakından tanımak için bir girişimde bulunmak istiyorsanız mutlaka Ankara'yı ziyaret etmelisiniz, belki de ilk olarak Ankara'yı ziyaret etmelisiniz.
Ankara deyince ilk akla gelen şeyler bellidir. Anıtkabir ve Mustafa Kemal Atatürk, TBMM ve Cumhurbaşkanlığı makamları en önde gelmektedir. Sadece bu önemli figürler dahi Ankara'yı ziyaret için yeterli olmaktadır. Çünkü Ankara en başta tarih demektir medeniyet demektir. Bu konuyla alakalı başkentte o kadar çok figür bulunmaktadır ki, en önemli müzelerden tutun kaleye, ünlü kişilerin kabirlerinden tutun en güzel mimari eserlere kadar yüzlerce sembolü ile Ankara adeta bizi geçmişe götürmektedir ve kurulum itibariyle de birçok şey ulusumuza Atamızın mirasıdır.   
Derin ve köklü bir tarih anlayışının yanında başkent Ankara siz kıymetli misafirler için aynı zamanda modern bir şehirdir de. Büyük parklarını görünce zihninizdeki park anlayışının değişeceğini tahmin ediyoruz ve sadece parkları değil meydanları da oldukça geniştir Ankara'nın (Özellikle Kızılay).
Ülkemizdeki hemen hemen tüm idari birimlerin merkezi olan Ankara aslında tam bir bilim merkezidir. Yurdumuzun en büyük üniversiteleri Ankara'da bulunurken yüzbinlerce öğrenci bu üniversitelerde öğrenim görmekte, hem şehir hayatına canlılık katarken hem de gelecekte ülkemiz için önemli bir birey haline gelmektedir.  
İster yabancı ister yerli turist ya da gezginler olsun, Ankara tüm misafirler için aranan her şeyin bulunabileceği büyüklükte bir şehirdir. Gezilecek görülecek yerlerinin çokluğu, alışveriş imkânlarının genişliği ve en önemlisi trafiğinin sakin olması, caddelerinin temizliği/düzeni Ankara'yı başlı başına ön plana çıkaran hususlardır. Canlı bir şehir hayatı olduğundan turistlerin aradığı otel & pansiyon ve restoran & yemek noktalarının çoğu Ankara'da rahatlıkla bulunabilmektedir. Hem şehir içinde hem de şehre dışarıdan ulaşım son derece kolaydır. O halde tüm bu güzellikleri yaşamak için, buyurun başkente…

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler