×

Polonezköy'de Gezilecek Yerler


Yer olarak bir köy ve etrafındaki tabiat parkından oluşan Polonezköy'de diğer şehirler ya da bölgelerdeki gibi çok fazla ve farklı alternatif gezilecek yerler listesi yapmak zor ama konsept ve konuya uygun bir şekilde bir hayli yer var. Bir defa başlı başına Polonezköy Tabiat Ormanı var. Gezmeye ne saat yeter ne de gün. İster fotoğraf çekin, ister bisiklete binin isterseniz de doğa yürüyüşleri yapın. Bir ağacın altında oturup bir çay - kahve keyfi bile size çok farklı gelecek. Çünkü burası tabiatın am ortası ve verdiği huzur, sessizlik müthiş. Yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerle ufak çaplı bir piknik de yapabilirsiniz.
Zofia Rızı Anı Evi de gezilebilecek önemli mekânlardan biri. Polonezköy'deki en eski ev olarak bilinen Zofia Rızı Evi köyün kurulduğu tarihten itibaren toplanan eşya ve fotoğraflarla dolu. Köyün önemli simalarında hatıralar da bulunmakta. Kısa bir tarih sergisi hüviyetinde olan bu evi mutlaka görmelisiniz. Polonya Evi şeklinde dizayn edilmiş ve o kültüre ait bilgiler de mevcut. Bunun dışında bir de Polonezköy Kültür Evi de bulunmakta. Polonya/Leh kültürünün yansıtılmasının yanı sıra birçok organizasyonun yapıldığı bir yer. İç düzenlemesi oldukça dikkat çeken mekânda köy kültürü ve tarihi hakkında birçok bilgi bulunmakta.
Czestochova Meryem Ana Kilisesi de inanç turizmi açısında önemli bir yer. Tarihi 1914 yılına dayanıyor ve Aziz Anna kilisesiyle birlikte Hristiyan kültürünün önemli bir yapıtaşını oluşturuyor bu bölgede. Kültür Evi'nin çok yakınında bir de Ağaç Heykel Sergisini gezebilirsiniz.
Polonezköy Country Club diye bilinen mekân da sizleri çok farklı aktiviteleriyle buluşturuyor. İçerisinde hayvanat bahçesi ve binicilik kulübü de hem aktivite yapılacak hem gezip görülecek bir yer olarak öne çıkan mekânlardan.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler