Polonezköy'de Gezilecek Yerler

Yer olarak bir köy ve etrafındaki tabiat parkından oluşan Polonezköy'de diğer şehirler ya da bölgelerdeki gibi çok fazla ve farklı alternatif gezilecek yerler listesi yapmak zor ama konsept ve konuya uygun bir şekilde bir hayli yer var. Bir defa başlı başına Polonezköy Tabiat Ormanı var. Gezmeye ne saat yeter ne de gün. İster fotoğraf çekin, ister bisiklete binin isterseniz de doğa yürüyüşleri yapın. Bir ağacın altında oturup bir çay - kahve keyfi bile size çok farklı gelecek. Çünkü burası tabiatın am ortası ve verdiği huzur, sessizlik müthiş. Yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerle ufak çaplı bir piknik de yapabilirsiniz.
Zofia Rızı Anı Evi de gezilebilecek önemli mekânlardan biri. Polonezköy'deki en eski ev olarak bilinen Zofia Rızı Evi köyün kurulduğu tarihten itibaren toplanan eşya ve fotoğraflarla dolu. Köyün önemli simalarında hatıralar da bulunmakta. Kısa bir tarih sergisi hüviyetinde olan bu evi mutlaka görmelisiniz. Polonya Evi şeklinde dizayn edilmiş ve o kültüre ait bilgiler de mevcut. Bunun dışında bir de Polonezköy Kültür Evi de bulunmakta. Polonya/Leh kültürünün yansıtılmasının yanı sıra birçok organizasyonun yapıldığı bir yer. İç düzenlemesi oldukça dikkat çeken mekânda köy kültürü ve tarihi hakkında birçok bilgi bulunmakta.
Czestochova Meryem Ana Kilisesi de inanç turizmi açısında önemli bir yer. Tarihi 1914 yılına dayanıyor ve Aziz Anna kilisesiyle birlikte Hristiyan kültürünün önemli bir yapıtaşını oluşturuyor bu bölgede. Kültür Evi'nin çok yakınında bir de Ağaç Heykel Sergisini gezebilirsiniz.
Polonezköy Country Club diye bilinen mekân da sizleri çok farklı aktiviteleriyle buluşturuyor. İçerisinde hayvanat bahçesi ve binicilik kulübü de hem aktivite yapılacak hem gezip görülecek bir yer olarak öne çıkan mekânlardan.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir

Park Polonezköy Hotel

4.3 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Polonezköy'de hangi oteller çiftler için en uygun?
Polonezköy'de Villa Polonez Otel hem aileler hem de romantik çiftler için gayet uygun.
Polonezköy bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Villa Polonez Otel girift bir bahçe içerisinde, her şeyden uzakta, sakin bir atmosfere sahip. Doğayla baş başa, sakin bir iki gün geçirmeye çok uygun bir yer.
Polonezköy bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Polonezköy bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Villa Polonez Otel şirin, doğal ve içten bir yer. Ayrıca şömineli suiti de bulunuyor.
Polonezköy bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Polonezköy'e 40 km uzaklıkta bulunuyor. Önerilerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.
Polonezköy bölgesinde Polonezköy Tabiat Parkı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Villa Polonez Otel , Polonezköy Tabiat Parkı'na 4 km uzaklıkta bulunuyor. Devasa bir ormanlık alanda tertemiz havaya karşı ne kadar yürüseniz de az geliyor.
Polonezköy bölgesinde Czestochova Meryem Ana Kilisesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Polonezköy , 1848'den sonra Osmanlı Devleti'ne sığınan Polonyalılar tarafından kurulmuş. İbadete açık olan tek bir Katolik kilisesi bulunuyor. Czestochova Meryem Ana Kilisesi ve çitlerle çevrili iyi korunmuş çiftlik evleri bu doğa harikası bölgenin değerli ögelerinden. Kesinlikle görülmeye değer. Otel tavsiyelerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.