Çeşme Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir

Dalyan Residence & Suites

4.7 · Harika · 3 yorum
Dalyan Residence & Suites, Çeşme İzmir Small & Boutique Hotels
Deniz Kenarı ve Nezih bir işletme
En iyi fiyat alınıyor

İpekYol Hotel, +12

4.7 · Harika · 6 yorum
İpekYol Hotel, +12, Çeşme izmir
En iyi fiyat alınıyor

Life Point Hotel

4.7 · Harika · 3 yorum
Life Point Hotel, Çeşme İzmir
En iyi fiyat alınıyor
4.6 · Harika · 5 yorum
Mai S'ema, Çeşme Antalya
En iyi fiyat alınıyor

Reges a Luxury Collection Resort & Spa

5.0 · Harika · 3 yorum
Reges a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme İzmir
Lüks Sahil Oteli, Boyalık Çeşme
En iyi fiyat alınıyor

Sarezya Luxury Hotel & Spa

5.0 · Harika · 3 yorum
Sarezya Luxury Hotel & Spa, Çeşme İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Yaso's Suites, Paşalimanı

5.0 · Harika · 3 yorum
Yaso's Suites, Paşalimanı, Çeşme İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Çeşme Küçük ve Butik Otelleri

Adnan Menderes Havaalanı'na arabayla 1 saat uzaklıktaki bu cennette gerçekleştirmeden dönüş yoluna geçmemeniz gereken bir kaç püf nokta var. İçerisinde "sakız" olan tüm lezzetleri mutlaka deneyin, Çeşme ile özdeşlemiş "kumru"yu günlük bir öğününüz olarak belleyin, tekne gezintisi alıp Eşşek Adası'na gidin, sokaklarında taş evlerin arasında gezinin, Schengen vizeli pasaportunuz hazırsa Sakız Adası'na geçip iki üç günü oraya ayırın, 10 km mesafedeki  Ilıca'ya bembeyaz kumlu plajlarda uzanın… Çeşme'de oraya yakışır bir atmosferde konaklamanız gerekecek, yani ev ortamını size aratmayacak küçük ve butik oteller sizin için en ideali olacaktır. Küçük ve butik Çeşme otelleri sokakların hemen hemen her noktasına serpilmiş durumda. Gitmeden iyi bir araştırma yapar, size önerdiğimiz Çeşme butik otellerine göz atarsanız gönlünüze ve bütçenize göre olan bir tanesine mutlaka denk geleceksiniz.

Çeşme'ye Tatile Ne Zaman Gidilir?

Yaz ayların popüler zamanlarıdır.  İlkbahar ve sonbahar aylarında da ziyaret edilebilir hatta biraz daha sakin olabilir. Sonbahar ayları da yazın sıcaklıklarının hafiflediği ancak denizin hala keyifli olduğu bir dönemdir.

Çeşme'ye Nasıl Gidilir?

Karayolu

İzmir' e 77 km`lik dar bir asfalt, 80 km' lik otoyol olmak üzere iki yolla bağlanan Çeşme' nin ulaşım merkezi İzmir' dir. Kara, hava ve deniz yoluyla gelen turistler önce İzmir' e Çeşme ve Ildırı' ya çalışan otobüslerle turizm mevsiminin en kalabalık günlerinde dahi ihtiyacı rahatlıkla karşılar. Çeşme ilçe merkezi, otobüs ve minibüslerin son durağıdır. Çiftlik, Dalyan, Alaçatı, Reisdere, Ovacık ve diğer plajlara minibüs ile belediye otobüsleri çalışmaktadır.

Eğer kendi aracınızla gidecekseniz sizin için bazı yol bilgileri şöyle:
İzmir - Çeşme arası yaklaşık 80 kilometre ve 1 saat kadar sürmektedir.
İstanbul - Çeşme arası yaklaşık 650 kilometre ve 9 saat kadar sürmektedir.

Ankara - Çeşme arası yaklaşık 680 kilometre ve 9 saat kadar

Bursa - Çeşme arası yaklaşık 415 kilometre ve 5 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

Denizyolu

Çeşme-Sakız Adası arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Yunanistan' dan Çeşme' ye deniz yoluyla giriş yapan turistler Sakız Adası (Chios) Çeşme arasında çalışan Türk ve Yunan feribotlarıyla taşınır. Ada ile Çeşme arası bir saattir. Ayrıca Türkiye`den çıkış yapacak turistler Çeşme`den İtalya`nın Bari, Brindisi Limanları’na yolcu taşımacılığı mevcuttur. İzmir-Çeşme-Kuşadası-Yunanistan ve İtalya seferi yapan feribotlar da limana uğramaktadırlar.

Çeşme'de Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Çeşme Kalesi

1508 yılında Osmanlı Padişahı 2. Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Kale, Osmanlı mimarisinin tüm özelliklerini taşımaktadır. Bu tarihi yapı, ilçede yapılan Uluslararası Çeşme Müzik Yarışması’nda konser yeri olarak düzenlenerek tüm dünyaya sergilenmektedir. Her yıl uluslararası Çeşme Festivali 2-7 Temmuz tarihleri arasında burada kutlanmaktadır.

Çeşme Ilıcaları

İzmir - Çeşme yolu üzerinde ve Çeşme'ye 5 km. uzaklıkta deniz kıyısında bulunan Çeşme Ilıcaları, plajı ve ılıcası aynı yerde olan dünyanın en ilginç ve zor bulunur ılıcalarından biridir. Suların sıcaklığı 58 derece dolayındadır. Romatizmanın kronik her şekli, gut şişmanlık gibi metabolizma bozuklukları ile raşitizm, kadın, deri, hastalıkları, karaciğer ve idrar yollarının ağrılı hastalıklarında yararlı olmaktadır. Kaplıca civarında modern konaklama tesisleri mevcuttur. Ayrıca bu konaklama tesislerinde termal özellikte havuz ve banyolar bulunmaktadır. Çeşme kaplıcalarına ulaşım Üçkuyular'dan kalkan Çeşme otobüsleri ile mümkündür.

Şifne (Reisdere) Kaplıca ve Çamuru

Çeşme Ilıcaları’nın 5 km. kuzey doğusunda Şifne körfezinde küçük bir yarımada üzerinde bulunan etrafında çeşitli konaklama ve yeme- içme tesisleri yer almaktadır. Romatizma, raşitizm, kadın hastalıkları ve idrar yolları, mide, bağırsak, egzama, kan çıbanı gibi deri hastalıklarında yararlıdır.   

Yat Limanı

İzmir ilinde özellikle Çeşme Yarımadası'nın güneyi ülkemizin belli başlı yat güzergâhlarından birini oluşturmaktadır. Çeşme-Kuşadası güzergâhı yat turizmi altyapısının en çok geliştiği alandır. Ticari ve yat limanı bulunan Çeşme Limanı'nın iskelesi iki küçük tonajlı gemi yanaşabilecek kapasitededir. Yat Limanı ise 150 teknenin barınabileceği büyüklükte tasarlanmıştır. Kışları balıkçı barınağı yazları ise yatçılara hizmet vermektedir.

Alaçatı İskelesi

Alaçatı beldesinin güneyinde yan yana sıralanmış koylarla, yatçılar için bir cennet niteliğindedir. İskelede 80 tekne barınabilmektedir. Yatların barınabilmesi için pek çok imkân vardır.
Çeşme-Altınyunus Yat Limanı: 70 büyük ve 40 küçük tekne bağlanabilecek kapasitede olup her türlü yat bakım hizmeti verebilmektedir. Yat Limanı geceleyen ya da konaklayan yatlara su, elektrik, telefon, bakım, onarım ve kışlama hizmetlerini verebilecek durumdadır.   

-Çeşme’de en eski yerleşim alanlarından biri olan Germiyan Köyü’nü ziyaret edebilir, sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz.    

-Çeşme’de sakız ağaçlarının yetiştiği alanları görebilirsiniz. Çeşme merkezinde yürüyüş yapabilir, çarşıyı ve mağazaları gezebilirsiniz.   

Çeşme Alışveriş Önerileri

-Çeşme deyince direkt akla kavun gelir. En lezzetli kavunu da Germiyan, Ovacık' dan alabilirsiniz.

-Damla Sakızlı kurabiyenin enfes lezzetini muhakkak denemenizi öneririz.

-Sakız, Fıstık ve İncir reçeli alabilirsiniz.

Çeşme Eğlence Önerileri

Çeşme Marina’da akşamları caz solist ve orkestralarını, Hayal Kahvesi’nde rock gruplarını dinleyebilirsiniz.

Çeşme'nin Tarihçesi

Antik dönemde Cycssuss ismine sahip olan Çeşme, Erytrhai bölgesinin liman kentiydi ve stratejik olarak önemli bir konumdaydı. Akdeniz ticari hattının önemli bir noktası olan Çeşme, özellikle şarap üretimi konusunda gelişmiş bir yerdi ve Mısır, Kıbrıs gibi noktalarla ticaret sağlanıyordu. Bizans medeniyetinin hüküm sürdüğü Çeşme, Türk kültürünün en önemli denizcilerinden Çaka Bey tarafından fethedildi ve 11. yüzyılda Selçuklu medeniyeti bünyesine geçti. Sonrasında Osmanlı’nın bir parçası haline gelen Çeşme, Ege’nin en önemli merkezlerinden biri oldu.

Çeşme’de tarihi yerler, bölgenin farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış köklü yapısı ile oldukça ilgi görüyor. Antik dönemden kalma eserlerin yanı sıra, Osmanlı ve Selçuklu döneminden izler de barındıran Çeşme’nin tarihi eserleri görüşmesi gereken yerlerden. Merkez ve Alaçatı’ya yakın olan Çeşme’nin tarihi ve turistik yerleri, Ege tatilinde kültürle iç içe bir deneyim sunuyor.

Çeşme Neyi ile Ünlü?

  • -Alaçatı yel değirmenleri
  • -Erythrai Antik Kenti
  • -Çeşme Kalesi 
  • -Sakız Ağacı ve Sakız Ürünleri
  • -Boyoz
  • -Börülce

Çeşme' de Nerede Denize Girilir?

Boheme Beach

Ege'nin turkuaz sularına sahip olan bu plaj, güzel manzarası, rahatlatıcı atmosferi ve sunduğu hizmetlerle ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunuyor. Akşam yemeğinde gün batımında yemek yemek isteyenler için harika bir seçenek.

Aya Yorgi Koyu

Çeşme'nin Aya Yorgi Mahallesi'nde yer alan bu koy, dingin atmosferi ve berrak deniziyle bilinir. Yamaçlarda yer alan restoranlar ve kafeler, harika manzaralar eşliğinde dinlenme imkanı sunar.

Altınkum Plajı

Çeşme'nin batısında yer alan Altınkum Plajı, geniş kumsalı ve sığ deniziyle aileler için ideal bir seçenektir. Plaj boyunca yer alan beach club'lar ve restoranlar, ziyaretçilere çeşitli hizmetler sunar.

Çeşme' de Yapılacak En İyi Şeyler

Rüzgâr Sörfü

-Alaçatı, Avrupa'nın sörf bölgeleri arasında en ilginç ve çeşitlik sunan bölgelerindendir. Bozulmamış bir örtüsü ile sörf merkezi V biçiminde berrak suyu olan bir koydadır. Çeşitli rüzgâr koşulları ve ideal sörf alanı ile Avrupa'daki en önemli sörf merkezlerinden biridir.

-Karaburun’da ise deniz ve dalış bir alternatif ya da balık tutabilirsiniz.

-Çeşme plajlarında vakit geçirebilir, bolca güneşlenip denize girebilir ve yüzebilirsiniz.

-Çeşme’nin eğlenceli mekânlarında vakit geçirebilir, restoranlarında balık keyfi yapabilir ve Çeşme sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz.

-Tekne turlarına katılıp Çeşme’nin koylarını ve plajlarını gezebilir, engin maviliklerde yüzerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ildırı da Manzara Cafe'de günü batırabilirsiniz.

Çeşme' de  Yeme – İçme Önerileri

Kahvaltı

Demlik, Bomdia, Yeniyer, Tarla

Öğlen

Kolburano's Pizza

Sahibi Emre. Reisdere'de, 200 yıllık bir taş binanın bahçesinde misafirlerini ağırlıyor. Kolburano's İtalya'nın geleneksel köy pizzasını, bu coğrafyanın yerel lezzetleriyle birleştirip, kendi tariflerini yaratıyor.

Akşam

Sakarya Lokantası

 Çeşme’nin merkezinde çarşı içinde bulunan eski bir esnaf lokantası görünümünde olan Sakarya Lokantası, 50 senelik bir aile işletmesi. Vitrininde günlük yemeklerini eski usulde sergileyen lokantada seçeceğiniz her yemeğin taze ve dumanı üstünde olacağını garanti etmek mümkün.
Bugün balığın, kalamarın, ahtapotun, karidesin en tazesi dendiğinde Çeşme'de akla gelen ilk adres Ferdi Baba. Ferdi Baba'nın Alaçatı Köyiçi şubesi ise geleneksel balık restoranı stilini yükselterek ambiyans ve tasarımda da fark yaratıyor. 

Çeşme Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Çeşme'de çocuk dostu, küçük ve butik tarzı oteller arıyorsanız, aileler için uygun ve sıcak bir konaklama deneyimi sunan birkaç seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Çeşme' de Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Life Point Hotel

Çeşme'de Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Çeşme'de tekerlekli sandalye kullanıcılarına uygun küçük ve butik tarzı otellerin sayısı sınırlı olabilir, ancak bazı oteller tekerlekli sandalye dostu olanaklar sunabilir. Bu seçenekler için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Çeşme' de İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Çeşme'de ileri yaş grubuna uygun, huzurlu ve konforlu bir konaklama deneyimi sunan küçük ve butik tarzı oteller için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Çeşme' de Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Çeşme'de hayvan dostu küçük ve butik oteller bulmak mümkündür. Ancak, bu tür otellerin sayısı sınırlı olabilir. Web sitelerine ya da küçük oteller üzerinden seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Çeşme' de Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sarezya Luxury Hotel & Spa

İpekYol Hotel, +12

Çeşme'de Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Çeşme'de genellikle her şey dahil konseptine sahip  küçük otel sayısı sınırlı olabilir.  Bu seçenekler için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Çeşme'de Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Çeşme'deki otellerde erken rezervasyon fırsatları, genellikle otellerin resmi web sitelerinde veya küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. Bu fırsatlar, sezon başında veya belirli dönemlerde yapılan rezervasyonlarda indirim veya ekstra avantajlar sunabilir. 

Etiketler: çeşme butik otelleri, çeşme butik otel denize sıfır, çeşme otelleri, çeşme bungalov otelleri, çeşme bungalow fiyat, çeşme nerede kalınır, çeşme havuzlu oteller, çeşme merkez otelleri, çeşme butik otel tavsiye, en güzel çeşme otelleri, çeşme butik doğa otelleri, çeşmeye yakın doğa otelleri, çeşme doğa ile iç içe tatil yerleri, çeşme doğa ile iç içe oteller, çeşme en iyi doğa otelleri, çeşme tiny house konaklama, çeşme tiny house konaklama fiyatları, çeşme tiny house oteller, çeşme tiny house bungalow, çeşme denize sıfır butik oteller, çeşme butik otel fiyatları, çeşme en iyi butik oteller, çeşme lüks butik oteller, çeşme lüks küçük oteller, çeşme şömineli oteller, çeşme jakuzili butik oteller, çeşme balayı otelleri, çeşme deniz manzaralı oteller, çeşme gastronomi otelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Çeşme bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
İpekyol Hotel ve Herakles Hotel çiftlere uygun atmosfere sahip otellerimizden...
Çeşme bölgesindeki hangi oteller sıra dışı güzel manzaraya sahip?
Fener Otel Çiftlikköy , Dalyan Residence&Suites'in manzarası gizli ve güçlü bir heyecan uyandırıyor.
Çeşme bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
My Stone Home Hotel, Villa Kore Hotel ailelere uygun olanaklar sağlıyorlar.
Çeşme bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için müesseseleri arayabilirsiniz.
Çeşme bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileridir?
Çeşme Barbarossa Hotel, İncirli Ev, Cumbalı Konak müthiş bir çekiciliğe sahip.
Çeşme bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Sultan Konak, Marge Hotel, Sedirli Ev kahvaltıda eşsiz gurme lezzetler sunuyorlar.
Çeşme bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
İpekyol Hotel ve Köşe Konak Otel evcil hayvan dostu otellerimizden.
Çeşme'de merkeze yakın oteller hangileri?
İpekyol Hotel Çeşme'nin merkezinde bulunuyor.
Çeşme'de denize sıfır en iyi oteller hangileri?
Villa Kore Hotel ve Dalyan Residence&Suites deniz-kum-güneş üçlüsünden vazgeçemeyenlere yönelik yerlerden. İnsanın yüreğini okşayan dinginlikte bir mutlak sükunet sunuyorlar.
Çeşme bölgesindeki şömineli oteller hangileri?
Cumbalı Konak Hotel, Sultan Konak Hotel ve Kurabiye Hotel'de şöminenin keyfini çıkarın.
Çeşme bölgesinde villa kiralama ve dağ evi seçenekleri nelerdir?
Sayfamızda refere ettiğimiz villa seçeneklerine bakabilirsiniz.
Çeşme bölgesindeki hangi oteller romantik?
Deniz Kabuğu Hotel doğanın içinden gelen romantizmi bulmak mümkün.
Çeşme bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Casa Bella Hotel, Antmare Hotel, Villa Kore Hotel yetişkinlere yönelik hem görüntüsel hem işitsel bir ahenk sunuyor.