×
Marmara Adası Otelleri

Marmara Adasındaki ilk yerleşme Antik Çağda Miletoslularca kurulmuş. Bir deniz ticaret kolonisi olarak kurulan Prokonnesos kenti, adaya da adını vermiş. Bir çok kez yağmalanan Prokennesos, Roma Döneminde Hıristiyanların sürgün yeriymiş.

Buram buram tarih kokulu mavi ve yeşilin buluştuğu güzel bir sahil kasabası: Marmara Adası. Belli zaman dilimleri içerisinde adada Yunanlılar, Bizanslılar ve nihayetinde Türkler yaşamıştır. Marmara Adası'nın ilk adı Yunanca "Geyik Adası" demek olan Elafonesos'dur. M.Ö. VI. yy. sonuna doğru Ada "Prokonnesos" adını alır. Bizanslılar daha sonra buraya Proikos/Deyiz kökünden türeyen Proikonnisos adını vereceklerdir.

15.yy'da adanın yönetimini ele geçiren Türkler adaya Marmara Adası demişlerdir. Marmara Adası'nın kuzeyinde Saraylar beldesi çevresinde bulunan antik mermer ocakları ile ünlü bu şehirde antik çağdan günümüze kadar gelmiş olan mermerin hammadde olarak çıkarıldığı görülür. M.Ö. 844 yıllarında Prokennesos Miletos'un bir kolonisi olarak kurulmuş yüzyıllar boyunca mermeri ile ün kazanmıştır. Adada mermer sanayisi oldukça gelişmiştir ve Marmara mermeri dünyada ün kazanmıştır. Hatta mermer üretiminin ülke genelindeki en büyük payı adamızdan gerçekleşmektedir.

Kapıdağ Yarımadası çevresinde çok sayıda ada bulunmaktadır. Bu adalardan en önemlisi Kapıdağ Yarımadasının 6 mil kuzey-batısında bulunan Marmara Adası'dır. Marmara Adası denizden 709.65 m. yüksekliği ve 117 km2'lik yüzölçümü ile Adalar Topluluğunun en büyük ve en stratejik olanıdır. Marmara Adası'nda yöre halkının başlıca geçim kaynağı turizmdir. Bunun yanında balıkçılık, zeytincilik, bağcılık, mermer ve taş ocağı işletmeciliği de yaygın ekonomik kaynaklardır. Zeytin üretimi adada oldukça eskilere dayanmaktadır. Marmara adası, denizinin temizliğiyle misafirleri oldukça etkiliyor. Adanın muhteşem bir atmosferi ve mistik bir havası var. Çevresindeki şehirlerin gürültülü hayat koşuşturmasından kaçarak huzurlu zaman geçireceğiniz harika bir hafta sonu kaçamağının adresi olabilir. Marmara Adası'nda çok sayıda köy de bulunmaktadır. Çınarlı Köyü, Gündoğdu Köyü bunlardan önemli olanlarıdır. Nato tepesi ve Saraylar Beldesi ve Açıkhava Arkeoloji Müzesi de görülmeye değer yerler arasındadır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler