×
TR EN
İstanbul Hakkında

Her mevsim bambaşka güzelliklere sahip, tarihi, doğası, mimarisi ve kültürü ile bambaşka bir şehir İstanbul. Türkiye’nin iktisadi ve ekonomik anlamda en büyük şehri. Nüfusu ve imkanları ile de Avrupa’da Moskova’dan

İstanbul: "Orada, Tanrı ve insan, doğa ve sanat hep birlikte, yeryüzünde öylesine mükemmel bir yer yarattılar ki, görülmeğe değer." Bir koluyla Asya'ya, diğeriyle Avrupa'ya uzanarak iki kıtayı da kucaklayan kenti Lamartine böyle tanımlıyor.   

Başkentler başkenti olarak bilinen, önce Roma, ardından Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu ve kıtalara hükmederek büyük barış coğrafyaları yaratmış, Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan İstanbul, geçmişin ihtişamını gururla korurken modern bir geleceğe doğru ilerleyen bir metropol.   

İstanbul, uğruna nice şiirler ve romanlar yazılacak kadar güzel bir kent. Her sokağı, her köşesi ayrı güzel ve etkileyici. Şehrin her taşından adeta tarih fışkırıyor. O kadar ihtişamlı ve güzel bir şehir ki her mevsim ayrı bir tat veriyor insana.

Roma, Bizans ve üç kıtada hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul, iki kıtada da toprağı olan dünyada tek şehir. Türkiye’nin iktisadi ve ekonomik anlamda en büyük şehri. Nüfusu ve imkânları ile de Avrupa’nın ikinci büyük şehri. Ülkemizin ekonomi ve kültür başkenti. Yaklaşık 13 milyonluk nüfusuyla da Avrupa’nın en kalabalık şehri, Dünya’nın da en kalabalık şehirlerinden biri.   

İstanbul’un, Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e kıyısı var. Avrupa tarafından kalan topraklarına Rumeli, Asya’da yer alan kısma ise Anadolu adı verilir. Muhteşem güzellikteki Boğaz’ı ve Boğaz manzarası ise dillere destan. O kadar güzel ki adeta bir film ya da fotoğraf karesi gibi.    

İstanbul’un yerleşim olarak tarihi de oldukça eskilere dayanır. Genel olarak bildiğimiz tarihi ise MS 300’lü yıllarda Roma İmparatorluğu’nun kurulması ile başlıyor. Sonrasında Doğu Roma yani Bizans ve 1453’ten sonra da Osmanlı İmparatorluğu’nun hâkimiyetine giren İstanbul, bu köklü medeniyetlerin izlerini bugün de gerek kültüründe gerekse de tarihi kalıntıları ile yansıtıyor.   

Bugün İstanbul’da eski zamanlardan kalma çok sayıda kilise, manastır, han, hamam, cami, çeşme ve köprü gibi yapılar görebilirsiniz. İstanbul’daki çoğu cami ise günümüze Osmanlı Dönemi’nden kalmış ve ihtişamını bugün de olduğu gibi koruyor. Ayasofya Müzesi’nden tutun da Sultan Ahmet Camisi’ne, Eyüp Sultan Camisi’ne kadar hepsi gerek mimarisi gerekse de mistik havaları ile görülmeye değer ve huzur veren yapılar.  

İstanbul’un isim olarak kökeni de oldukça eskidir. Önceki dönemlerde İstanbul’a çok farklı isimler verilmiş. Bunlardan en bilinenleri Bizantion, Konstantinopolis, Kostantiniyye ve İslambol gibi isimlerdir. İslambol ismi zamanla değişerek İstanbul şekline gelmiştir.   

Yüzyıllar boyunca çok farklı din ve kültürden milletleri barındıran İstanbul’da, tarihi eser olarak da yemek kültürü olarak da günlük hayat olarak da her milletten izler bulmak mümkündür. Her köşede görebilirsiniz tarihin izlerini. İstanbul'daki bu çeşitlilik, şehre gelen misafirleri de büyülemektedir. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmek tükenmek bilmeyen güzellikler sunmaktadır. Boğazın kıyısında şöyle bir arkanıza yaslandığınızda, güneşin, karşı kıyıdaki evlerin pencerelerine yansımasını seyrederek yüzyıllar öncesinde, insanların bu olağanüstü yeri neden seçtiklerini birden anlar ve İstanbul'un gerçekten de "dünyanın merkezindeki" şehir olduğunu hissedersiniz.  

İstanbul, tüm bu güzelliklerini, farklılıkların bir arada yarattığı uyumu görmek isteyen binlerce turisti ağırlıyor. İstanbul’a yılın her dönemi, çok sayıda yerli ve yabancı turist gerek turistik gerekse de iş amaçlı seyahatler için geliyor.  

İstanbul’da tüm misafirleri ağırlamak için çok sayıda konaklama tesisi bulunuyor. İstanbul otelleri şehir otelinden butik ve küçük otele, beş yıldızlı lüks bir otelden pansiyondan ve apart otele kadar çok farklı kategorilerde yer alıyor. Konum olarak ise ister Boğaz kıyısında, isterseniz tarihi eserleri ile ön plana çıkmış bir semtte ya da İstanbul’un gizemli ve her yerinden tarih fışkıran sokaklarında yani her yerde güzel bir İstanbul oteline rastlayabilirsiniz.   

İstanbul’da dünyaca ünlü otelleri de bulabilirsiniz. Ancak keyifli, denize yakın ve biraz da sakin bir konaklama geçirmek isterseniz tercihiniz İstanbul butik otellerinden yana olmalı. İstanbul butik otellerinde, hem ihtiyacınız olan her türlü hizmeti bulabilirsiniz hem de sakin, dingin ve sıcak bir ortamda konaklayabilirsiniz.   

İstanbul otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı çalışıyorlar. Ancak restoranlarında Türk ve Dünya mutfaklarından pek çok farklı lezzeti bulabilirsiniz. Dekorasyonları ve mimarileri ile göz dolduran İstanbul otelleri, tarihi ve turistik yerlere ve merkezi konumdaki pek çok noktaya oldukça yakın konumlanmışlar. Şehir içi ulaşım imkânlarını kullanarak pek çok noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.    

İstanbul butik otelleri günümüz modern imkânlarına da sahipler. Hatta bazı İstanbul otellerinde spor salonu, spa, Türk hamamı gibi olanakları da bulabilirsiniz. İstanbul otelleri sadece kültürel ve turistik seyahatleriniz için değil; iş seyahatleriniz, toplantı ve seminer organizasyonlarınız ya da özel davetleriniz için de uygun koşullara sahipler.  

İstanbul otel fiyatları ise konakladığınız tesisin kalitesine, sunduğu imkânlara ve türüne göre farklılık gösterebiliyor. Ancak İstanbul otelleri sayıca çok fazla olduğu için her kesimden turistin bütçesine uygun bir otel bulmak mümkün. Eğer denize ve Boğaz’a yakın ya da hemen kıyısında yer alan otellerde konaklamak isterseniz fiyatlar biraz daha yükselebiliyor.   

İstanbul otellerinde konaklaman önce unutmamanız gereken bir diğer şey de rezervasyon yaptırmak. Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok fazla misafir geldiği için İstanbul otelleri neredeyse yılın her dönemi oldukça yoğun kapasite ile hizmet veriyorlar. Dolayısıyla gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
    Sitemizi inceleyerek İstanbul otelleri, İstanbul otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
İstanbul Otelleri
4.6
Ağva (Merkeze 2KM)
Piccolo Mondo bir tarafı orman, diğer tarafı deniz ve iki nehir arasına kurulu bir köy olan, Latincede “iki...
375 TL Rezervasyon
4.7
Istanbul Beyoğlu (Merkeze 50M)
The Loft Istanbul, Beyoğlu’nun bohem kültürünü, sanatını ve hızlı gece hayatını keşfetmek için ideal bir yer. 1890...
250 TL 225 TL Rezervasyon
10% indirim
4.7
Istanbul Moda
Moda; Melek Hoteller zincirinin ikinci halkası. Mart 2014’te hizmete giren “Melek Hotels Moda” , İstanbul’un en...
180 TL 171 TL Rezervasyon
5% indirim
4.3
Istanbul Sirkeci
İstanbul’un tarihi dokusunu ve zengin kültürünü konfor ve modernizm ile buluşturan Régie Ottoman, Osmanlı...
Istanbul Sultanahmet
Sarı Konak, küçük lüks bir otel olarak restore edilmiş olan eski bir İstanbul evi. Büyük otellerde kendini kaybolmuş...
4.5
İstanbul Beylerbeyi (Merkeze 300M)
Osmanlı’nın ihtişamı, boğazın mavisiyle buluşuyor…  1876-1909 yılları arasında Debreli İsmail Paşa’nın yalısı...
4.4
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine %10 indirim, Oda süslemesi.

Ağva (Merkeze 4KM)
Ağva Greenline, Göksu nehri kıyısında kapılarını misafirlerine ilk defa 1992 yılında restoran hizmetiyle açmış....
4.4
Ağva (Merkeze 500M)
Türkiye’nin her yöresinden getirilen Doğal Taşlar ile inşaa edilmiş özgün mimarisi, Göksu Irmağı'na 60 metre kıyısı,...
4.4
Ağva
Ağva’da dere kenarında yaşam bir başkadır. Park Mandalin Ailesi, ayrıcalıklı tatilinizden daha çok keyif almanız...
4.4
Büyükada (Merkeze 100M)
Şehrin kargaşasından çok uzak, şehre çok yakın, güzeller güzeli Büyükada 'nın sayılı konaklarından Meziki Mansion,...
4.4
Istanbul Çatalca (Merkeze 3KM)
İstanbul’dan uzaklaşmadan, ipleri koparıp “uzaklara gitmek” istediğinizde, dostlarınızı da yanınıza alıp yönünüzü...
4.3
Istanbul Kanlıca (Merkeze 200M)
İstanbul’un Eşsiz boğaz manzarasını A’jia ile keşfedin... Seçkin mimarisi ile ışıldayan A’jia , Boğaziçi sahilinin...
4.9
Ağva
Robin’s Nest Eco Resort, Göksu nehir bandında, 7 dönüm arazi üzerinde konumlanmış bir eko tatil beldesi. Tesisin...
4.7
Büyükada (Merkeze 200M)
Prens Adaları'nın en büyüğü olan Büyükada'da yer alan Eskibağ Hotel, özel bir plaja sahip. Otel konuklarına ücretsiz...
4.0
Istanbul Sultanahmet
Otel; Tarihi Yarımada’nın en özel yerinde, doğuda Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı; güneyde Galata Kulesi, Haliç...
4.5
Ağva
Beyaz Ev, İstanbul’a 90 km uzaklıkta, Ağva sahile yürüme mesafesinde, Göksu Nehri kıyısında, ev konforunda, kişiye...
Istanbul Heybeliada
Adalar bölgesinin en eski ve görkemli  tesislerinden olan Halki (Heybeli) Palace 'ın 1852-1862 yılları arasında...
4.3
Istanbul Sultanahmet (Merkeze 200M)
Eresin Crown Hotel, Türkiye’de ilk ve Dünya’da belki tek müze otel olarak, Bizans döneminde büyük saray “Great...
5.0
Istanbul Beyoğlu
İstanbul Place Apartments, İstanbul’un gözbebeği Galata Kuledibi’nde özene bezene tasarlanan tarihi daireler...
Istanbul Beşiktaş
Otel İstanbul ’un merkezinde olmasına karşın gürültüden uzak konumlanmış yepyeni bir stüdyo rezidans. Hem kısa...
4.3
Istanbul Sultanahmet
Tarihi Yarımada’nın ortasında bulunan Nowy Efendi Otel’de tarihi dokuya uygun, sade bir tarz yaratılmış 28 oda...
4.7
Istanbul Beyoğlu (Merkeze 500M)
Hareketli İstiklal Caddesi'ne sadece 350 metre mesafedeki Faik Pasha Suites, ücretsiz Wi-Fi ile donatılmış klimalı...
Istanbul Karaköy (Merkeze 10M)
İstanbul’un kültür, sanat ve tarih merkezi konumunda olan Karaköy’de bulunan 10 Karaköy A Morgans Original, 19....
4.3
İstanbul Beykoz
Riva's Club, Çekmeköy – Sırapınar'da yeşillikler içinde, trafik gürültüsünden uzak, İstanbul – Şile otoyolundan...
4.5
Istanbul Sirkeci
Osmanlı İmparatorluğu ’nun etkin ve kudretli sultanlarının hükmü İstanbul ’un tarihi yarımadasında devam ediyor!...
4.4
Şile
Doğayla baş başa, sakin, huzurlu, kaliteli ve yalın bir dinlence... İstanbul’dan yalnızca 45 dakikada ulaşılabilen,...
5.0
İstanbul Şişli (Merkeze 2KM)
İstanbul’un en seçkin ve hareketli semtlerinden biri olan Şişli / Fulya’da hizmete giren Business Life Hotel...
5.0
Istanbul Nişantaşı
İstanbul ’un gözde semti Nişantaşı ’nda bulunan Jazz Hotel İstanbul, konsept ve modern dekorasyonu caz müziğinden...
4.5
Istanbul Nişantaşı
Gallery Residence , İstanbul ’un en seçkin ve hareketli semtlerinden biri olan Nişantaşı ’nda, oldukça merkezde...
4.5
Istanbul Beyoğlu (Merkeze 20M)
19.yy’ın sonları ve 20.yy’ın başlarında İstanbul ’un ticaret ve bankacılık merkezi olan Galata - Pera ’da 142...
4.0
Ağva (Merkeze 4KM)
Her şey dahil otellerin karmaşasına inat, ceviz ve nar ağaçlarının henüz dalındaki meyvelerine bakarak...
4.6
Büyükada
Tarihteki adı ile “Prinkipo” günümüzde de “Prens Adaları” olarak bilinen ada takımının içinde, gizemli tarihi ile...
Istanbul Beyoğlu
Hammamhane, hareketli İstiklal Caddesi’ne yalnızca 550 metre mesafedeki yenilenmiş bir binada yer almaktadır....
4.6
Büyükada (Merkeze 200M)
'Son cennet" Adalar'ın en büyüğü olan Büyükada 'nın kalbinde, merkeze birkaç dakika yürüyüş mesafesinde,...
4.7
Istanbul Beyoğlu
Galata Antique Hotel, Beyoğlu’nun Pera bölgesinde bulunan 135 yıllık görkemli binası ve her biri değişik karaktere...
4.0
Istanbul Nişantaşı (Merkeze 200M)
İstanbul 'un en seçkin semtlerinden biri olan Nişantaşı 'nda birçok lüks mağazanın ve restoranın arasında bulunan...
4.5
Ağva (Merkeze 3KM)
Ağva’da Göksu Nehri kıyısında 1,500 m2 arazi üzerine kurulu Tranquilla Nehir Evi yemyeşil bir doğanın orta yerinde,...