×

Çanakkale Rehberi


Çanakkale: Kıyılarıyla Avrupa ve Asya'yı birleştiren Marmara ve Ege Denizi’ni birbirini bağlayan, I. Dünya Savaşı’nda yazılan bir destana tanıklık eden, Çanakkale Cephesi’nin en kanlı muharebelerinin yaşandığı bir kenttir Çanakkale.  Çok sayıda şehitlik, anıt ve mezarlıkların bulunduğu Gelibolu Yarımadası, Tarihi Milli Parkı, Troya, Assos gibi eski uygarlık merkezlerinin beşiği olan şehir, iç ve dış turizmde önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde Mustafa Kemal’in “Çanakkale Geçilmez.” sözü ile dünya tarihinde yer alan Çanakkale, yılın her dönemi pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlar.    

Çanakkale masmavi denizi, tarihi birikimi, pek çok efsanenin yaşandığı ve kanla sulanmış toprakları, yerli ve yabancı pek çok şehidin mezarının bulunduğu tepeleri ve anıtları, doğası, kültürü ve daha birçok özelliği ile görülmeye değer bir şehir.   

Çanakkale’nin yakın tarihimiz dışında yerleşim olarak tarihi de oldukça eskilere dayanır. Milattan önceki yıllardan bu yana Çanakkale pek çok kökü medeniyete ev sahipliği yapmış, Truva gibi destansı bir savaşa da sahne olmuştur. Eski çağlarda Çanakkale, Dardanelles olarak adlandırılmıştır. Bugün bile kalıntılarını görebileceğimiz Truva antik kenti de bu topraklarda kurulmuştur. Sonrasında Roma, Bizans, Karesioğulları Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu gibi devletlere ev sahipliği yapmıştır.   

Çanakkale bugün de Bozcaada, Gökçeada, Geyikli ve Eceabat gibi pek çok turistik ilçeyi de sınırlarında barındırır. Yaz kış her dönem turistik potansiyeli yüksek olan şehir, gerek tarih gerekse de tatil turizmi ile yılın her dönemi binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.   

Çanakkale’de hem şehir içinde hem de civardaki tatil beldelerinde ve deniz kenarında pek çok konaklama tesisi bulunuyor. Eğer gezi amacınız tarih ve kültür turizmi ise Çanakkale merkezde yer alan Çanakkale otellerini tercih edebilirsiniz. Tatil turizmi içinse genel olarak turistik beldelerde, deniz kenarında yer alan Çanakkale otellerini tercih edebilirsiniz.    

Çanakkale butik otelleri yılın her dönemi hizmete açık. Genellikle oda kahvaltı ya da yarım pansiyon olarak hizmet veriyorlar. Tatil beldelerinde daha çok Çanakkale butik otellerini görebilirsiniz.   

Çanakkale otellerinin fiyat seçenekleri ise genel olarak uygun seçenekler sunuyor. Tatil beldelerinde yer alan Çanakkale otelleri yaz sezonunda fiyat artışına gitseler de konaklama tesisleri sayıca çok oldukları için her turistin bütçesine uygun otel bulmak mümkün.   

Eğer hala Çanakkale’ye gelmediyseniz bu yıl mutlaka bir Çanakkale gezisi planlamalısınız. Öncelikle tarih mi yoksa tatil ağırlıklı bir konaklama mı yapacaksınız, buna karar vermelisiniz. Sitemizi inceleyerek Çanakkale otelleri, Çanakkale otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

En Güncel Çanakkale Gezi Rehberi yazımıza ulaşmak için blogu tıklayın!

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler