Trabzon'da Nerede Yenir

Şehir, yukarıda da yazdığımız gibi, Türkiye’de mutfak bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Trabzon’a geldiğinizde Hamsi ve diğer deniz ürünleri, Karadeniz Pidesi, Akçaabat Köftesi, Trabzon Tereyağı yemeden asla dönmeyin. Yemekler genellikle bu ana türler üzerinde çeşitleniyor. Bununla birlikte Trabzon’a ait 20’nin üzerinde yöresel yemek belirlenmiş durumda. Mısır Ekmeği, Hamsili Pilav, Muhlama, Burma Tatlı, Laz Böreği, Trabzon Hurmalı Kek, Hamsili Bulgur, Mısır Çorbası, Haluşka, Hodan Böreği, Trabzon Helvası, Hamsiköy Fırın Sütlacı ve daha birçok ulusal ve yöresel lezzet sizleri beklemekte.
Yemeden Dönme: Balıksa mevzu bahis... Bordo-Mavi balık. Akçaabat'ta köfte, sera gölünde sac kavurma, Uzungöl'de balık, hamsiköy'de sütlaç, her kahvaltıda da tabi ki kuymak. Sürmene de Yılmaz pide de pide yemeden geçmeyin. Molozda ki kadinlar pazarı gezilmeli bence, oradaki teyzeler kültürün da Turşu kavurma ve patates haşlama ikilisi. Hamsi ile tüm akla gelenler. Akçaabat cemilusta'da köfte ve sıcak getirilen Fındıklı baklava. Ayasofya'da kahvaltı kuymak ve kaygana. Uzungöl'de tereyağında alabalık. Söğütlü Galanima restaurantta rakı balık. Sürmene of arasındaki memişağa konağında menemen yenilmeli. Mıhlama, kuru fasulye, Turşu kavurması, laz böreği. Meydan da ercan burgerden hamburger, molozda tarihi pilavcı var kalkanoğlu orada kurufasulye pilav, bordo mavide veya kaan olta balıkta balık yiyebilirsiniz, zigana'da et, Maçka'da palanın yerinde kahvaltı, vakfıkebir ekmeğinide tadın ve bazı restoranlarda lahana çorbası, mısır ekmeği yemenizi tavsiye ederim.

Trabzon Gezi Rehberi için blog yazımıza göz atın!
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.07.2024
Çıkış
21.07.2024
Misafirler
2 misafir

Foleya Mountain Resort

5.0 · Harika · 1 yorum
Foleya Mountain Resort, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Gafulluk Tatil Köyü

5.0 · Harika · 3 yorum
Gafulluk Tatil Köyü, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri

5.0 · Harika · 3 yorum
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor
4.8 · Harika · 4 yorum
İskalita Otel, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Sera Lake Resort Hotel - Akçaabat

Sera Lake Resort Hotel, Akçaabat Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Trabzon'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Foleya Mountain Resort: gerçek bir Karadeniz rüyası! Sizi büyülemeye yetiyor...
Trabzon'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri müstakil girişli odalarında ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konforu sağlıyor.
Trabzon'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Trabzon'da tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Nayino Dağ Evi, Mell Hotel ve Foleya Mountain Resort atmosferi ile sizi mutlak dinginliğe sevk ediyor...
Trabzon'da güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri Karadeniz mutfağının gurme kahvaltısını sunuyor. Sofraya getirilen her şey günlük ve taze.
Trabzon'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Trabzon Havaalanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Trabzon'da Peristera Manastırı yakınındaki oteller hangileridir?
Halk arasında Hızır İlyas Manastırı olarak da geçen Peristera Manastırı, Şimşirli (Kuştul) Köyü yakınında, dik bir kaya kütlesinin tepesinde yer alması ile dikkat çekiyor. Sümela ve Vazelon Manastırları gibi 4. yüzyılda yapıldığı biliniyor. Yaklaşık yarım saat dik bir yokuş ve merdivenler çıkılarak varılıyor. Tam adı: Agios Georgios Peristereotas. 13. yüzyılda yağmalandıktan sonra terk edilmiş. 1390’lı yıllarda tekrardan faaliyete başlamış. 1904 yılında ise yanmış. Üçüncü kez tekrardan yapılmış. Ancak günümüze pek fazla bir şey kalmamış. Kilisenin kalıntıları, keşiş odaları ve fresk izleri görülebilir. Tarihi dokusu ve Galyan Vadisi'nin manzarası sizi büyülemeye yetiyor... Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Trabzon'da şöminesi bulunan oteller hangileridir?
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri geleneksel yapısını korumuş, Türkiye'nin en çarpıcı coğrafyasına bakan harika bir manzaraya hakim. Şöminenin keyfini çıkarabileceğiniz, saatin yavaş çalıştığı, huzurlu bir ortam sunuyor.
Trabzon'da bulunan romantik oteller hangileridir?
Foleya Mountain Resort 'de uçsuz bucaksız manzaraya karşı dinlenmek çok keyifli...
Trabzon'da Kaymaklı Manastırı yakınındaki oteller hangileridir?
Trabzonda eski çağlardan beri çeşitli kültürlerin anıtsal eserlerinin olduğu biliniyor. Kaymaklı Manastırı da bunlardan biri. Burası zamanında kentin tek Ermeni manastırıymış. İçerisindeki keşiş hücreleri, kilise, şapel ve çan kulesi günümüze gelen kalıntıları. En etkileyici kısmı, kesme taş kaplamalı yığma duvarların iç kısmında 17. yüzyıla ait orijinal fresklerin olması. 1424 tarihli bu yapı özel mülk, Boztepe'nin doğusunda bulunuyor.