×
Midyat Rehberi


Film Ve Dizilerle Yetinmeyin, Gerçeğini De Görün…

Ülkemizin güney doğusunda bulunan Mardin şehrinin gözde turistik yerlerinden Midyat'a davet ediyoruz sizleri. Kültürü ve doğasıyla, Kuzey Mezopotamya ovalarının bereketli topraklarına doğru uzanan bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Son yıllarda Midyat'ta reyting rekorları kıran onlarca dizi ve film çekildi. Asmalı Konak ile ünlenen Midyat, Aşka Sürgün, Firar ve Kadim Dostum gibi dizilere mekân olurken, Aylavyu, Büyü, Deli Yürek ve Salkım Hanımın Taneleri gibi filmlerle de ününe ün kattı. Ama siz gelin film ve dizilerle yetinmeyin, gerçeğini de görün…

Mardin sınırları içerisinde binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir Midyat. Özellikle dar sokakları, akşam güneşi, kalker yapılı taş mimarisi ile ünlüdür. Güney Doğu Anadolu bölgesinde kültür turizmi duraklarının en önemli durakları arasındadır.  Midyat yöresinde Süryani vatandaşlar da yaşadığından, bölgede çok zengin bir kültürel miras bulunmaktadır. Özellikle dizi ve filmlerin çekildiği taş konakların her biri ayrı bir güzellikte ve görülmeye değer. Eğer tv izliyorsanız buralar size çok tanıdık gelecek. Camilerle birlikte Süryani manastırları ve kiliseler bir uyum içerisinde tüm insanlığa saygıyı öğretir cinsten.
Meryem Ana Manastırı, Savur Kalesi, Beşkavak Köprüsü, Anıtlı Köyü, Romaniye Kilisesi, Hacı Şehmuz Mete Konağı, Estel Han Halk Evi görebileceğiniz mekânlardan bazıları. Midyat'a geldiğinizde, dar yapılı taş sokakları faytonlarla gezerek, mutlaka en az bir gece kalıp güneş batımını yöresel kahve yudumlarken seyrederek, panoramik Mezopotamya Ovası'ndan fotoğraflar alarak, Telkâri sanatının en ince ayrıntılarını gözlemleyerek ve Süryani kültürüne ait figürleri yakından tanıyarak turunuzu daha anlamlı kılabilirsiniz. Bununla birlikte, Midyat'ta baharat adına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Hem yöresel lezzetle açısından hem de tarihi ve kültürel miras açısından Midyat size çok şey katacak.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler