Didim Rehberi

Tarihi Bir Yarımada, Şahane Koylar, Doğa…
Sadece ülkemizdeki yerli turistler tarafından değil, yabancı turistler tarafından da dünyaca bilinen en güzel turizm beldelerinden biridir Didim. Son zamanlarda, önemi özellikle yabancılar tarafından da anlaşılmış olacak ki, Didim'e yerleşim oranında büyük artış vardır. Özellikle İngiliz-Alman turistler tarafından büyük ilgi görmektedir Didim. Yerleşim olarak Aydın iline bağlı bir yarımadan üzerinde bulunan Didim adeta tarihi bir yarımada, şahne koylar, doğa ile çevrilidir. Ege Denizinin tüm güzelliklerini cömertçe sergilediği muhteşem denizi ile, trekking yapmaya son derece müsait doğası ile ve daha da önemlisi tarihi antik kentleri ile Didim sizleri beklemekte.
Klasik bir Ege-Akdeniz iklim sahasında olduğundan, Didim'de ilkbahar aylarından itibaren sezon açılır ve sonbaharın ortalarına kadar sürer. Yaz turizmi açısından son derece geniş bir zaman dilimi içerisinde Didim'e gelebilirsiniz. Bu süre içerisinde sizleri çok keyifli anlar bekliyor. Apollon Tapınağı, Milet Tiyatrosu, Milet Müzesi gibi a eski çağlardan itibaren birçok uygarlık izlerini görmenin yanı sıra özellikle yöresel ürünlerin sergilendiği yerleri de gezmenizi ve buralardan alış-veriş yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle incir ve üzüm önemli bir semboldür Didim için.
Tatil zamanını ağustos ayına göre planladığınız takdirde sizleri Didim Altınkum Plaj Festivali beklemekte. Her yörede olduğu gibi Didim'de de en hareketli zamanlar bu zaman dilimine denk geliyor ve Didim dendiğinde akla gelecek ne varsa bu vakitlerde bulabileceğiniz demektir.
Bir yarımada olduğundan deniz konusunda da Didim çok ayrıcalıklı bir yerdedir. Başta Altınkum Plajı olmak üzere birçok koy ve plaj sizleri beklemekte. Ayrıca hiç de tehlikeli değil. Klasik bir Ege yöresi tatil beldesi olmanın her türlü hünerinin sergilendiği Didim'e bu zamana kadar gitmediyseniz çok şey kaybettiniz demektir. O halde ilk fırsatta sizleri Didim'e bekliyoruz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir

Didim Yacht Club Hotel

4.5 · Harika · 10 yorum
Didim Yacht Club Hotel, Didim Aydın
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor
4.0 · İyi · 2 yorum
Medusa House, Didim Aydın
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Didim'de hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Medusa House, her şey en ince ayrıntısına kadar muazzam bir kusursuzluğu imgeliyor. Botanik bir bahçe, oturma alanları alabildiğini huzurlu. Keyfini sürün.
Didim bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Didim bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
D-Marin Didim Yacht Club, büyük yüzme havuzunun etrafında, serbestçe yayılan geniş bir bahçe. Konum olağanüstü...
Didim bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas Bodrum Havaalanı 87 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.